Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Ceny tabáků

20 úno. 2013, 19:04

Pokud se E-trafice zaregistruješ do klubu, tak máš všechny tabáky -10%, tj. Dunhilly za 297,- Kč. Ale je fakt, že Dunhillova Standartní a Londýnská směs stojí v Německu (třeba tady: http://pipe-shop.net/Shop/cgi-bin/his-w ... &sort=NAME) 10,50€, což je cca 270,- Kč.

Re: Ceny tabáků

20 úno. 2013, 19:18

:ok:

Re: Ceny tabáků

20 úno. 2013, 20:06

--->Bečetka
tabák je spotřební zboží a dle mého názoru ho kupuji nejsnadněji, teda v trafice, kde samozřejmě předpokládám nějakou jejich marži...
jsou někteří, co prolétavají všemožné weby, kde je to levnější, což mi připadá s dalšími vícenáklady třeba s poštovným, placením, starostmi etc, jako lidé co projedou autem 5 km pro rohlík, co stojí u nich o 50 hal více...
ty tabáky v Evropě, US , které nejsou u nás k dostání, vyžadují samozřejmě pro získání jiný přístup, ale to je jiná kapitola... :wink:

Re: Ceny tabáků

20 úno. 2013, 20:15

Jasně, je třeba to brát s rozumem. Nezkoumal jsem ještě, z jaké země je ten pipe-shop.net, ale některý Dunhill tam stojí opravdu cca 270,- a když to srovnám s Hingarem, kam chodím nakupovat, tak je to 90,- (doufám, že se nepletu) rozdíl a to už není nezajímavý. Jinak já na etrafice (ani jinde na netu) právě z toho důvodu tabáky nekupuju, že bych musel platit poštovný a nebo poštovný kompenzovat větším počtem tabáků a to se mi nechce.

Re: Ceny tabáků

20 úno. 2013, 20:36

Pipe-shop je německý, jak jsem psal výše, poštovné je 8,20€, tj. cca 210,-Kč, což mi teda nepřijde nějak obzvlášť moc. Je jasný, že nechat si poslat dvě pixly je kravina. Z E-trafiky nutně poštovné platit nemusíš. Pokud si zásilku vyzvedneš sám ve Stanislaw pipe a cigar shop v Dlouhé ulici v Praze, tak je to gratis. Zavážejí každý týden ve středu a ve čtvrtek je to k vyzvednutí. Dělám to taky tak. Předpokládám teda, že když chodíš k Hingarovi, tak že se pohybuješ po Praze.
Naposledy upravil peťák dne 20 úno. 2013, 20:38, celkově upraveno 1

Re: Ceny tabáků

20 úno. 2013, 20:37

Bečetka píše:Jasně, je třeba to brát s rozumem. Nezkoumal jsem ještě, z jaké země je ten pipe-shop.net, ale některý Dunhill tam stojí opravdu cca 270,- a když to srovnám s Hingarem, kam chodím nakupovat, tak je to 90,- (doufám, že se nepletu) rozdíl a to už není nezajímavý. Jinak já na etrafice (ani jinde na netu) právě z toho důvodu tabáky nekupuju, že bych musel platit poštovný a nebo poštovný kompenzovat větším počtem tabáků a to se mi nechce.


pipe.shop net je v Německu, poštovné je cca 7 EUR, což je částka, kterou v pohodě získáš nazpět na 3 plechovkách tabáku z tohoto eshopu. Mně přijde nákup na netu daleko pohodlnější než lítání po trafikách. Jasně...Dunhilly seženu ve ZR taky, ale v cenovém rozpětí cca od 350 výše, dokonce máme i vykutáleného trafikanta, který prodává Royal Yacht za 420,- :roll:. V Praze a jiných centrech dění je situace a nabídka malinko jiná, to je pravda.
Etrafika je ze svou 10% slevou také velmi zajímavá.
Vzhledem k tomu, že je nákup tabáku investicí do budoucna, nakupuji běžně cca jednou tolik, kolik se mi podaří za měsíc vydýmat, spíše ještě více, proto mi asi přijde odpor k nakupování na netu nepochopitelný, ale to každý můžeme vidět jinak... :wink:

Re: Ceny tabáků

20 úno. 2013, 20:42

Když se podívám na ceny tabáku, za které jsem ho kupoval před třemi lety, tak to je nejlépe úročená investice. Navíc tabák v archivu uzraje.

Re: Ceny tabáků

20 úno. 2013, 21:32

:arrow: Bečetka
myslím, že akcia Kdo šetří, má za tři, tu neplatí...sedím si doma naklikám na nejakom eshope tabaky (odkazy si nejaké už videl), o pár dní zazvoní kuriér s kotrabandom, čo viac si želať :ok:

btw: v kamennom obchod som naposledy kúpil tabak v Kutnej Hore november 2007 :smoke1:

Re: Ceny tabáků

20 úno. 2013, 21:36

Breer píše::arrow: Bečetka
myslím, že akcia Kdo šetří, má za tři, tu neplatí...sedím si doma naklikám na nejakom eshope tabaky (odkazy si nejaké už videl), o pár dní zazvoní kuriér s kotrabandom, čo viac si želať :ok:

btw: v kamennom obchod som naposledy kúpil tabak v Kutnej Hore november 2007 :smoke1:


Pokud nakupuješ hromadně, platí samozřejmě to, cos napsal. Ale já kupuju tabáky jednotlivě, max po dvou. Nevedu archiv a mám právě tolik tabáků, kolik zrovna kouřím, teď šest pro 1 fajfku denně. Takže mě se hromadné nákupy na eshopu netýkají a prodělal bych. Koupim čas od času jeden dva tabáky v kamenném obchodě, když jedu kolem a pokud bych ten nákup měl mít na 1 tabáku o až 90,- levněji, bylo by to :ok:

Re: Ceny tabáků

20 úno. 2013, 22:02

Každý holt má jiný přístup. :-)

Re: Ceny tabáků

21 úno. 2013, 06:35

Bečetka píše: Pokud nakupuješ hromadně, platí samozřejmě to, cos napsal. Ale já kupuju tabáky jednotlivě, max po dvou. Nevedu archiv a mám právě tolik tabáků, kolik zrovna kouřím, teď šest pro 1 fajfku denně. Takže mě se hromadné nákupy na eshopu netýkají a prodělal bych. Koupim čas od času jeden dva tabáky v kamenném obchodě, když jedu kolem a pokud bych ten nákup měl mít na 1 tabáku o až 90,- levněji, bylo by to :ok:


tvůj přístup je imho ten nejhorší možný

a) tabáky stále zdražují
b) nikdy si nezakouříš hezky odleželý tabáček
c) v kamenném krámě kupuješ za absolutně ulítlé ceny
d) jen v málokterém (natožpak českém) obchodu mají opravdu bohatý výběr tabáků - doporučit lze snad jen sherlocka ve vodičkovce (ovšem ceny, že....) nebo etrafiku, speciality ovšem nedostaneš ani v jednom.

no ale pokud ti to tak vyhovuje, je to asi ok. když nic nečekáš, nemohou tě české kamenné obchody zklamat.

Re: Ceny tabáků

21 úno. 2013, 07:30

Když se nad tím zamýšlím ještě trochu jinak...prostě prognozy jsou tak katastrofické a bohužel i reálné, že i kdyby si dýmkař, který už trochu ví co mu chutná vzal půjčku sto litrů a nakoupil za to jenom tabák, tak vzhledem k růstu cen uvedeného sortimentu a pravděpodobnosti jeho čím dál horší dostupnosti by se to i vzhledem k navýšení konečné ceny o úroky snad i finančně vyplatilo. :lol:
Ale to mě napadalo v noci v práci, nechystám se nic podobného provádět tak je to potřeba brát s rezervou. :lol:

Re: Ceny tabáků

21 úno. 2013, 08:00

basa333 píše:
tvůj přístup je imho ten nejhorší možný

a) tabáky stále zdražují
b) nikdy si nezakouříš hezky odleželý tabáček
c) v kamenném krámě kupuješ za absolutně ulítlé ceny
d) jen v málokterém (natožpak českém) obchodu mají opravdu bohatý výběr tabáků - doporučit lze snad jen sherlocka ve vodičkovce (ovšem ceny, že....) nebo etrafiku, speciality ovšem nedostaneš ani v jednom.

no ale pokud ti to tak vyhovuje, je to asi ok. když nic nečekáš, nemohou tě české kamenné obchody zklamat.

Ono Tome taky záleží jak vážně se tomu chce člověk věnovat,pokud bude kouřit dvě dýmky za týden,tak asi nebude nakupovat tabák po kilech a až tolik ho nebude bolet zdražení o desetikačku na padesáti gramech.Pokud bude kouřit dvě dýmky denně,to je jiná věc.Samozřejmě tabáky jsou lépe odleželé a pokud se nějaký přestává dělat,tak je lépe mít na komoře,o tom žádná.

Re: Ceny tabáků

21 úno. 2013, 10:18

Bečetka píše: Pokud nakupuješ hromadně, platí samozřejmě to, cos napsal. Ale já kupuju tabáky jednotlivě, max po dvou. Nevedu archiv a mám právě tolik tabáků, kolik zrovna kouřím, teď šest pro 1 fajfku denně. Takže mě se hromadné nákupy na eshopu netýkají a prodělal bych.


Sice záleží i na druhu tabáku, ale nemusíš kupovat ani moc hromadně, abys přes e-shop ušetřil. Pokud kouříš 1 dýmku denně, tak ti 50g balení vyjde cca na 20 dní, takže za tři měsíce spotřebuješ cca 4 balení. Když vezmeš výše uváděný Dunhill, tak za 4 plechovky zaplatíš na etrafice i s poštovným 1.283,- Kč, tedy pokud si vyřídíš slevu. Jak píšeš, tak u Hingara stojí plechovka 360,- Kč, takže 4 vyjdou na 1440,- Kč. Ušetříš tedy 157,- Kč :smoke1:

Re: Ceny tabáků

21 úno. 2013, 11:12

Ja mam takovou filozofii, ze tak 2x za mesic p. Hingara navstivim a vzdy si tam neco koupim... Tu tabak, tu cistic, tu fajfku, tu zemak :-)
Jeho chovani je mi sympaticke a vi o cem mluvi, i kdyz je nekdy ukecany.
I kdyz ma na tom marzi, kdybychom se vsichni zachovali, tak, ze budeme nakupovat jen po internetu, tak ten maly obchudek zkrachuje a nevim, jestli se mu bude chtit na internet.
Nemam nic proti tomu kupovat pres internet neco co nema, ale i to obhlidnuti novych veci v kamennem obchode ma neco do sebe.
Odeslat odpověď