Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod LudoZ » 15 led. 2015, 11:58

Orlik Golden Sliced
(zrovna ho priniesli na stol aj Eltangovi http://eltang.mono.net/webcam-1)
image_id: 20070
Uživatelský avatar
LudoZ
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 183
Věk: 49
Registrován: 17 led. 2012, 14:42
Bydliště: Bratislava

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod masabob » 15 led. 2015, 12:57

Tak já bych byl určitě pro Condor
A pak určitě nějaké tabáky od McClelland:). Mně ten kečup nevadí, nad to po otevření krabičky a zestaření v humidoru, ta omáčka, už moc cítit není a navíc, subjektivně, při kouření to vůbec nevnímám, jen chuť tabáku, stejně, jako zase tabáky G.L.Pease a Cornel&Diehl mají jiný, sobě podobný nádech chuti v pozadí.
Ale trochu kacířsky..... Nebylo by to moc drahý, kupovat to u nás doma:))??? Já jen, že Condor z Katalánska, Ironside, Hall a jiné z Německa, nemluvě o cenách v USA, včetně Dánského Escuda, jsou výrazně levnější:)). Dokonce jsem teď zjistil, že ve Švýcarsku jsou bulk balení tabáků levnější jak u nás. Takže já jsem proti tomu, aby to dováželi do Čech:)). Musím se sice víc snažit, včetně mých známých, kteří mně to vozí, ale výrazně ušetřím:)).
masabob
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Věk: 53
Registrován: 06 úno. 2014, 12:21
Bydliště: Západní Čechy

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod RottenFox » 15 led. 2015, 13:44

Mě to nikdo nedoveze. A když by to tu bylo a já si to tu kupoval za draho, tak tobě přece nikdo nebrání si to nechat dál vozit za levno. Někdo holt to štěstí nemá...
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod beda » 15 led. 2015, 15:46

Condor, St.Bruno, Walnut Flake, Three Nuns, všechno se sem už vozilo, ale tady lidi prostě rádi Holgery a když viděj krystaly na eSGéčku, tak to reklamujou jako plíseň :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod basa333 » 15 led. 2015, 15:56

beda: přesně tak to je. stejně když se pár dalších tabáků doveze, začneme brblat, že by se mohly vozit ještě tamty a tamty a tamty, to je úplně jedno. stačí si uvědomit, že jsme okrajová skupina, která v kouření tabáku hledá něco víc, než jen zahnat touhu po laciném nikotinu. tak jako by v principu každému stačilo pivo a rum, vždy se najde dost bláznů, kteří chtějí jen budvar a metaxu :D a jiní pořád jen hledají, co by ještě vychlastali jiného.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod beda » 15 led. 2015, 17:29

Nehledě na to, že ten top tu fakt je, stačí se krapet naučit nacpávat různý řezy, tuhle a tamhle něco nakoupit ve většim, trochu archivovat, umět s vlhkostí a kam se hrabou C&D :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod Gimli » 15 led. 2015, 17:33

Nevědí samou roztažností co by do tý huby dali :mryellow:

Ale za mě bych rád Escudo a Autumn evening nebo jinej kvalitní aromatik s javorem.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod Bob76 » 15 led. 2015, 18:06

Gimli píše:Nevědí samou roztažností co by do tý huby dali :mryellow:

Autumn evening nebo jinej kvalitní aromatik s javorem.

By mne zajímalo jaké aromatiky s javorem se vůbec dají sehnat.
Znám http://www.tabaky.cz/tabak/rum-maple
http://www.tabaky.cz/tabak/vermont-maple-cavendish
http://www.tobaccoreviews.com/blend/683 ... -rum-maple
Asi by mne zajímal tento http://www.tabaky.cz/tabak/ashton-smooth-sailing píšou vzletnou javorovou vůní.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod beda » 15 led. 2015, 18:37

Bo Hyde Park :wink: Keré je z Kendalu :mryellow: No, ale je to takový klučičí aro :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod RottenFox » 15 led. 2015, 19:23

beda píše:Nehledě na to, že ten top tu fakt je, stačí se krapet naučit nacpávat různý řezy, tuhle a tamhle něco nakoupit ve většim, trochu archivovat, umět s vlhkostí a kam se hrabou C&D :mryellow:

S nacpávánim problém nemám. Co mi doporučíš jako alternativu dostupnou u nás za můj nejoblíbenější tabák Amphora Full Aroma? Jestli o něčem víš a bude to fakt jako Amphora, máš u mě nápoj dle libosti. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod masabob » 17 led. 2015, 08:43

RottenFox píše:Mě to nikdo nedoveze. A když by to tu bylo a já si to tu kupoval za draho, tak tobě přece nikdo nebrání si to nechat dál vozit za levno. Někdo holt to štěstí nemá...

Já se omlouvám. Nemyslel jsem to tak, jak to, asi vyznělo. Byl to jen, zřejmě špatný pokus, o vtip. Já bych samozřejmě uvítal liberálnost v dostupnosti tabáků z celého světa. Byl to jen povzdech nad tím, že v unii, existují daně na vše. A nebo sem některé zboží nedovezete vůbec, i kdyby jste je chtěli proclít a zdanit spotřebními a přidanými daněmi. Jsou to plošná opatření, která brání "domácí" koncerny, což je, vzhledem k rozšířenosti lobbyngu, nutné zlo. Ale jak tady bylo dobře řečeno i ten náš malý vzorek lidí, co k tabáku nepřistupují úplně standardně konzumně, ale spíše stopově:), je tím ochuzen o možnost okusit nové, jiné, zajímavé produkty. Nehledě na to, že s tím nikdo z nás nechce obchodovat. Ani by se to nikomu nevyplatilo, protože potencionálních klientů je opravdu malý vzorek. Chtělo by to prosadit osvobození dovozu tabáku od daní a zvýšení nepodléhajícího minima, pro sběratelské účely:)).
masabob
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Věk: 53
Registrován: 06 úno. 2014, 12:21
Bydliště: Západní Čechy

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod RottenFox » 17 led. 2015, 09:19

To se neomlouvej, já to vůbec vůči tobě nemyslel zle. To se omlouvám já, jestli to na tebe tak působilo.
Štve mi přesně to, co píšeš teď v tom druhém příspěvku. ;)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod jcp » 17 led. 2015, 09:53

RottenFox píše:Mě to nikdo nedoveze. A když by to tu bylo a já si to tu kupoval za draho, tak tobě přece nikdo nebrání si to nechat dál vozit za levno. Někdo holt to štěstí nemá...

Tak podle mě takhle ne :naughty: . Ono to do jisté míry není o štěstí ale o ochotě pohnout kostrou. Z toho co Ty výše uvádíš
RottenFox píše:Za mě:
Všechny dostupné, nebo alespoň nějaká Amphora
Erinmore Balkan
Všechen dostupnej, nebo alespoň nějakej Condor

se prakticky všechno dá pokoupit v evropskejch e-shopech (Amphoru mají hned v sousedním Polsku), takže stačí mít kartu embosku a comp s netem .. já jsem v česku tabák nekupoval nejmíň 5 let (včetně věcí které tu k mání jsou, když jinde to vyjde levnějc) - nechávám si to posílat z Německa, Anglie, Holandska atd. Třeba to nepůjde furt, některý shopy už teď odmítají posílat tabák za hranice .. ať žijou eurohujeři .. ale těch co posílají je furt ještě dost, takže je to jen a jen o snaze :wink: . Druhá záležitost jsou věci jako Esoterica, Peter Sokkebye a další :cry: Ty se sem holt nedovážejí a dovážet nebudou .. ještě jednou sláva eurohujerům .. sice se v Evropě vyrábějí, ale dík přiblblý směrnici uvést všechno co se do toho dává, což výrobci nejsou ochotni udělat, se tu neprodávají a prodávat ani nebudou :mrgreen: No a s GLP a C&D to je zas o těch eurohujerech .. dokud to šlo přes Synjeco, měl jsem je doma furt .. teď už mi odtamtud přijde nejvejš péefko od Daniela k Novýmu roku :mryellow: Prostě třikrát sláva EU .. ať žije aspoň tisíc let :pray: Podle mě celá tahle debata je poněkud zmatečná, protože nemá smysl se bavit o tom co bychom chtěli aby se sem dováželo když neberem v potaz to co se sem dovážet smí a co ne .. (skončíme tím že sem budem dovážet leda tak Araby .. no a ty to pak vyřeší za nás :roll: ).. Ať žije Evropská Unie !
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod Durisek » 17 led. 2015, 10:14

Moc bych chtěl ochutnat tabak od Seatle pipe club - Mississipi river. A loni jeden z top svetovych tabaku Sleepy holow. Ale bohužel za oceánem:-(
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod RottenFox » 17 led. 2015, 10:17

jcp: No zamotal ses do toho dobře, kór když víš, jak to je s Amphorou a možná i to, že jí mám doma dost. Já jsem přece nereagoval na sebe, ale na masaboba:

masabob píše:Tak já bych byl určitě pro Condor
A pak určitě nějaké tabáky od McClelland:). Mně ten kečup nevadí, nad to po otevření krabičky a zestaření v humidoru, ta omáčka, už moc cítit není a navíc, subjektivně, při kouření to vůbec nevnímám, jen chuť tabáku, stejně, jako zase tabáky G.L.Pease a Cornel&Diehl mají jiný, sobě podobný nádech chuti v pozadí.
Ale trochu kacířsky..... Nebylo by to moc drahý, kupovat to u nás doma:))??? Já jen, že Condor z Katalánska, Ironside, Hall a jiné z Německa, nemluvě o cenách v USA, včetně Dánského Escuda, jsou výrazně levnější:)). Dokonce jsem teď zjistil, že ve Švýcarsku jsou bulk balení tabáků levnější jak u nás. Takže já jsem proti tomu, aby to dováželi do Čech:)). Musím se sice víc snažit, včetně mých známých, kteří mně to vozí, ale výrazně ušetřím:)).


Takže to není tak, že nechci pohnout kostrou, mluvím o cenách a EU blbostech.
Z Vepřova a odjinud přeci nakupuji normálně. Ale vzhledem ke kursu už to výhodnější není.
Moje reakce byla právě o tom štěstí, že ti to někdo doveze z mimo EU případně toho Katalánska.
Navíc to jak píšeš, že se to z Německa vyplatí, že to levněji, tak to taky není pravda. Spočítej si třeba ten MB Golden Blend 100 gramovou pixlu - kolik tě vyjde z Německa a kolik z Etrafiky s klubovou slevou...

http://www.tabakversand.de/mac-baren-golden-blend.html
100 g - 15.5 € = 447 Kč ( 28.840 - dnešní kurs mojí banky pro prodej, tudle mi napařili dokonce 29.1)

http://www.etrafika.cz/detail/3044/mac_ ... _blend_100

Po klubové slevě 448 Kč

+ Z německa musím připlatit k 10€ (280 kč) poštu, z Etrafiky mi to osobně vyzvedne kamarád a pošle doporučeně - maximálně kolem 50 Kč. I kdyby mi to nevyzvedl, zaplatím za standartní balík 130 Kč.

Při dnešním kursu se ti nákup z Německa nevyplatí.
Leda že bys zatoužil po něčem, co u nás není. ;) Ale mý tu přece máme špičku a stačí se naučit nacpávat různé řezy. ;)
Naposledy upravil RottenFox dne 17 led. 2015, 10:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků