Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod Durisek » 17 led. 2015, 10:38

Co se cen týče, tak třeba na pipesandcigaes.com je 50g Nightcapu v bulku za $5... to by se plnil archiv :roll:
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod jorgos » 17 led. 2015, 11:45

Já jsem docela spokojený, bral bych ještě MB Solent Mixture :puffy:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod jcp » 17 led. 2015, 12:01

:arrow: RottenFox
.. jsem z toho co píšeš "volako zmetený" .. na jednu stranu ..víš, jak to je s Amphorou a možná i to, že jí mám doma dost .., na druhou stranu přitom Copajdovi nabízíš za .. alternativu dostupnou u nás za můj nejoblíbenější tabák Amphora Full Aroma? Jestli o něčem víš a bude to fakt jako Amphora, máš u mě nápoj dle libosti. .. proboha proč ? :shock:
No a co se týče toho dovozu z Vepřova .. dlouhodobě to lacinější bylo, dost nedávno jsem to propočítával ve vlákně o Rattrays s tím, že navíc jednak se tam dá koupit i 100g balení které tady není a je (podle víc lidí) fakt lepší plus u Hacico kde nakupuju já dík Gratisprobe prakticky neplatím poštovný .. no a když se nákup tabáků které jsou k mání i tady teď zvenku prodražil, jak dlouho myslíš že bude trvat než ten pokles koruny promítnou naši dovozci do tuzemskejch cen ?
Uznávám, že nejpohodlnější by bylo, kdybych si všechny své oblíbené tabáky mohl nakoupit v trafice u nás v Poděbradech, ale tak jednoduchý to asi hned tak nebude :lol: .. tak se snažím jak umím a vozím si to odkud to jde. A snažím se vypomáhat i druhejm .. než se toho ujal Foton kterej tam má přímej kontakt, zajišťoval jsem sem z Nýdrlandu Troosta pro víc než 10 lidí kteří měli zájem, v 2009 jsem pro 16 lidí dovážel skoro 4 kila tabáku z DTM (viz Klubová diskuse), kdysi jsem obstarával i St.Bruno RR ze Španělska .. a vvvo ttom to je ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod beda » 17 led. 2015, 12:36

Hele počti pořádně recenze na TR a pochopíš, že ten největší nářez tu dostupnej je, lana, plugy, Dunhilly, byly i GéHáčka, chyběj fakt jen ty C&D a bez nich se obejdu, zas tak speciální nejsou, to po lanech bych brečel stokrát víc. Britskej konzum se dá objednat z ostrovů a stejně to neni uplnej top, má prostě fajn ducha, ale to listí zas tak rafinovaný neni, po pár tobolkách ztrácí vývoj. Jasný, neni tu všechno všude, ale já jsem spokojenej a netýká se to jen fajfek, tuhle jsem koupil v trafice v Náchodě origoš viržinka Villiger, uplně excelentní kuřivo mezi Spartama :palm: Běžně kupuju v Práglu v kamenym obchodě neporcovanej Ettan, nejvíc snus a klasika co může bejt :joy: O šňupáku na etrafice nemluvě. Si prostě myslim, že stačí tříbit gusto a člověk tu může bejt spokojenej.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod Rog » 17 led. 2015, 19:13

Amerika zamrzí, ale nič s tým neurobíme. Ešte viac ma štve Schurch - ten je tu v Európe, ale mimo EU (Švajčiarsko). Ale sú tabaky vyrábané v EU, ale v EU nedostupné, lebo sú pre USA trh. Konkrétne Escudo (ok, dá sa zohnať asi identické, alebo veľmi podobné DLNR už a u nás :clamp: ) alebo Balkan Sasieni (ok, dobrých latakií je výber a u nás). Ale ten púrincím, že sa to tu vyrába, ale nedá zohnať ma mrzí.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod Jack.Grave » 17 led. 2015, 19:43

jak píše beda, mám celkem dojem že si žijem celkem v tabákovém ráji (až na ceny u některých tabáků). Máme u nás ve specialkách (eTrafika) dostupný Plugy od SG o kterých v zámoří ani neslyšeli a co vím tak v Anglicku je prodává jemom jeden trafikant (GQ Tobaccos) viz SG Navy Plug, SG Chocolate Plug a další. Proboha vždyť před pár lety u nás nebyli u nás SG k dostání o Dunhillech nemluvě, což nyní jsou. Ad US tabáky mám neurčitý dojem že někteří výrobci mají co dělat aby stačili zásobovat vlastní trh. Escudo vs. DLNR co vím jedná se stejný tabák akorád různě zabalený. Líbilo by se mi kdyby byli u nás k dostání Britské OTC tabáky (St. Bruno, Players, Walnut), ale kdo by to proboha kupoval (požadavky výrobců jsou někdy dodt šílené tj kup te toho kontejner @ 3 měsíce a budeme se sváma bavit). Naštěstí se toho dá dost koupit z Reichu nebo Anglicka. Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod Plzenaak » 17 led. 2015, 19:56

Escudo a DLNR nejsou stejný tabáky, ale jinak souhlas.
Uživatelský avatar
Plzenaak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 376
Věk: 47
Registrován: 22 zář. 2010, 08:03
Bydliště: Plzeň

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod RottenFox » 17 led. 2015, 20:30

Ok, zkusím to vysvětlit, ať tu nejsem za rozežranýho hňupa...
Jednak - vlákno se jmenuje "Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu" tak jsem napsal, které tabáky bych rád viděl na českém trhu... Nic zlýho jsem tím nemyslel, jen jsem vyjmenoval tři mé oblíbené tabáky, které u nás prostě nejsou...
Ano, dají se snadno koupit ze zahraničí, ale chce to naráz zainvestovat. A to je ten hlavní problém - kdyby u nás byla třeba ta Amphora, tak mám ve forotě jednu, dvě tobolky, a když jednu vykouřím, tak si jí hned koupím. Což už se stává při nákupu ze zahraničí problémem. Ano, někde sice dávají k nákupu gratis prob, ale k jednomu paklu Amphory za osum euro mi ho asi nedají, žejo... Takže si pěkně zacáluju Amphoru + poštovný... Nehledě na to, že na shopu kde dávají gratisprobe zrovna onen tabák mít nemusí a zacáluju si poštovný a žádnej vzorek nedostanu. Takže když chci tabák ze zahraničního obchodu, tak si ho musím koupit větší množství, aby se to poštovný v nákupu rozprostřelo. Což znamená jednorázovou investici. Kedžto kdyby to bylo v trafice tady, tak si prostě pro to skočim a stojí mě to circa tři kila. Když si objednam jeden paklík z Německa, tak dam tři kila jen za poštovný. Musím myslet na to, že když to budu chtít, bude mě to stát docela dost. Jasně, ve finále to vyjde stejně, jestli koupím 12 paklů naráz nebo jeden každej měsíc, ale ta jednorázová investice je znát a musím si na ní našetřit. Je to omezení.
Prostě vymáznu třeba přes dva litry za objednávku jednoho tabáku abych ho měl dost a na další se už nedostane. Kdežto kdybych si ten tabák mohl kupovat průběžně po jednom paklu u nás, můžu mezitim ty zbylý prachy vrazit do nákupu něčeho co jsem ještě neměl, případně nakřečkovat něco jinýho.
Co mi vadí - vadí mi, že se kvůli tomu musím omezit, myslet na to atp. než abych si prostě zašel do trafiky. Když se tudle řešilo, jaký tabák do jaké dýmky, tak tím kde kdo opovrhoval, že se řeší zbytečnosti a proč to dělat složitě, když to jde jednoduše... Tak proč by nemělo být jednoduché i tohle? :)
Zpátky na začátek - nechtěl jsem tu psát nějaké litánie. Byl jsem odkázán na tohle vlákno, když jsem jinde něco plácnul. Tak když už tu tohle vlákno je, tak jsem taky jen tak připsal své tři tabáky (čehož teď lituji). Nevím, proč se toho musel hned někdo chytit... Tohle vlákno už je tu pěkně dlouho, ale spustilo se to na mě. :roll: Navíc ještě od toho, kdo mě sem odkázal... Ale já byl dycky smolař.
Ad dostupnost tabáků u nás - ok, přiznám, že mé tři typy jsou rozežranost, dejme tomu. Ale proč ne? Rozežranost se tu prolíná napříč celým fórem. Ten chce tendle tabák, ten chce tudle dýmku, tamten zase tohle. Proč ne?
Proč jsou u nás dostupné plugy, které tu tak zmiňujete? Proč vám nestačí verse ve flaku?
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod beda » 17 led. 2015, 20:38

Tak jestli je todle podle tebe smůla, tak ti závidim :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod anek » 17 led. 2015, 23:38

Z SG produkce jsem hodně nadšený, i když tam je pár kousků, který nejsou momentálně pro mě.

DLNR vs. Escudo - co si pamatuju byl realizován na Slovensku slepý test. Verdikt byl, že to od sebe poznat nejde. Osobně jsem DLNR ještě nezkoušel, odpočívá v archivu a z Escuda (stáří přes 10 let) mám poslední kolečko. To není zrovna vhodný na srovnávání.

Mě u nás chybí některý kousky od Mac Barena. Třeba jak se přestala vozit fláková vanilka. Pak mi chybí Mixture Flake, můj oblíbený Plumcake a určitě bych jich našel víc, mít možnost ochutnávat :-) Pro mě je ta produkce zajímavá a baví mě. Jsem rád za řadu HH, která u nás k dostání je. Ne všechno od MB má některými tolik proklínaný MB topping. Já ho mám moc rád :puffy:

St. Bruno u nás... dobrá představa :smoke1:
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod MrKopr » 18 led. 2015, 06:10

Rozežranost se prolíná celým fórem,ale myslím že nebýt té rozežranosti,tak by se na tak malý trh nikdy tolik tabáků nevozilo.Já bych třeba rád tabáky od Hubera,ale ten prý mimo německo nic nepošle :-(
Uživatelský avatar
MrKopr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 264
Věk: 47
Registrován: 11 říj. 2014, 20:29
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod basa333 » 18 led. 2015, 10:55

RottenFox píše:Ok, zkusím to vysvětlit, ať tu nejsem za rozežranýho hňupa......


možná se prostě nechceš smířit s jednou věcí: holdujeme zlozvyku, který je obecně spíše zavrhován. nikdo ti nebude nic dělat snadnější (tedy dovážet tabáky tak, jak by se to líbilo zrovna tobě) - jsi to ty, kdo se musí rozhlížet, plánovat, těšit se a využívat nabídek, které jsou k dispozici. nejinak je tomu v německu, rakousku a jiných státech eu. asi na žádném trhu v evropě (snad kromě švajcu) nejsou dostupné všechny tabáky, které existují. musíš se stát trochu flexibilním, zvědavým, zvídavým a něco si našetřit, protože tabák rozhodně levnější nebude. pokud u dýmky vydržíš, tak možná budeš za pár let rád, že máš nějaké zásoby. kupovat vždy jen jeden paklík mně osobně přijde jako ta zdaleka nejhorší varianta, kterou můžeš zvolit (jak cenově, tak přístupností některých tabáků). osobně tu neznám nikoho, kdo to dělá právě takhle.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod Bob76 » 18 led. 2015, 12:17

Myslim,ze pravda je někde uprostřed. Každý z nás dymkářů je trochu rozezran.Ruku na srdce,kdo by nechtěl něco jiného /lepšího/ než se dá u nás sehnat?A nejlépe, aby to měla trafika od vedle :-) Asi bych tuto vášeň nenazýval zlozvykem ,nicméně o škodlivosti není pochyb a proto si musíme poradit s objednáváním sami.Doba,kdy zde bylo par druhů tabaku,je naštěstí za námi a můžeme nakupovat,co nám peněženka dovolí. A levnější ty tabaky určitě nebudou.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod RottenFox » 18 led. 2015, 12:37

basa: Ale vždyť já zásoby dělám... Tys to vůbec nepochopil, co se snažím říct...
Prostě vymáznu třeba přes dva litry za objednávku jednoho tabáku abych ho měl dost a na další se už nedostane. Kdežto kdybych si ten tabák mohl kupovat průběžně po jednom paklu u nás, můžu mezitim ty zbylý prachy vrazit do nákupu něčeho co jsem ještě neměl, případně nakřečkovat něco jinýho.

Prostě kdyby byla Amphora u nás, tak jí mam ve skříni řekněme třeba 15 paklů a ke kouření si budu kupovat každej měsíc jeden novej pakl. Do skladu hrabat nebudu. No a když bych nemusel myslet na to, že musim dokupovat ze zahraničí několik paklů Amphory naráz, tak si raději z toho zahraničí koupím třeba toho Condora...
Ale to je úplně fuk. Mě je to jedno, já mam všeho co momentálně kouřím relativně dost a i toho mam relativně dost ve skříni (i když ne nad osum kilo jako někteří) a nemám si na co stěžovat. Jen si snad můžu občas zabrblat a hned se z toho nemusí dělat aféra. ;)

Bob76: Přesně tak. :ok: Přesně tak jsem to myslel, ale neumím to jednoduše vysvětlit. :)

MrKopr píše:Rozežranost se prolíná celým fórem,ale myslím že nebýt té rozežranosti,tak by se na tak malý trh nikdy tolik tabáků nevozilo....

Ano, přesně na to jsem narážel s těmi SG plugy co jsou na E-trafice.
Ale asi si to nechce nikdo přiznat. :smile:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabáky, které bychom rádi viděli na domácím trhu

Příspěvekod Bob76 » 18 led. 2015, 13:06

OT :offtopic1: odkud ze španěl se da sehnat St.Bruno a Condor /blended-žlutý/?Nejlépe link primo na shop,dík.Da se to objednat ze shopů,z kterého objednával jcp?
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků