Tabáky ve světě - pro co kam

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod vědec » 04 čer. 2009, 20:38

Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod dj pj » 17 čer. 2009, 18:20

Docela se těším do Bosny a Hercegoviny, třeba tam na něco narazím. I když...minule si tam řidič autobusu koupil karton Marlborek a ani první cigaretu nedokouřil. Prej tak hnusný, že mu z toho olezl jazyk :lol: Pašovaný zboží...
Uživatelský avatar
dj pj
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 36
Registrován: 07 čer. 2009, 20:07
Bydliště: Žerotín, okr. Olomouc

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod jorgos » 18 čer. 2009, 21:37

dj pj píše:Docela se těším do Bosny a Hercegoviny, třeba tam na něco narazím. I když...minule si tam řidič autobusu koupil karton Marlborek a ani první cigaretu nedokouřil. Prej tak hnusný, že mu z toho olezl jazyk :lol: Pašovaný zboží...


Narazíš zcela určitě.Za Srbským Bělehradem až po makedonsko-řecké hranice sem tam na nějakého prodejce domácího tabáku narazíš.V Bosně a Hercegovině určitě taky.Tam se tabáku daří. :puffy: Starý dobrý Balkán. :ok:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod bromden » 19 čer. 2009, 08:08

dj pj píše:Docela se těším do Bosny a Hercegoviny, třeba tam na něco narazím. I když...minule si tam řidič autobusu koupil karton Marlborek a ani první cigaretu nedokouřil. Prej tak hnusný, že mu z toho olezl jazyk :lol: Pašovaný zboží...


Mám zcela opačnou zkušenost. Jakýkoli tabákový výrobek v zemích bývalé jugoslávie který jsem měl možnost zkusit (včetně levných) mi přišel kvalitou minimálně srovnatelný s českou produkcí. A ty ceny jsou někde jinde :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Mack » 19 čer. 2009, 08:57

jak v Bosně nevím, ale v Chorvatsku občas koupím Marlborky, mají nápis Philip Morris Zagreb d.o.o. (něco jako náš Morris v Kutné Hoře) chuť stejná, cena jen o málo nižší (přidražili)

co se týká tabáků do dýmky v trafikách dost bída, pár Mac Barenů a to jen někde...mluvím o pobřeží, ve velkých centrech jsem nebyl, tak výběr neposoudím...
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Krhút » 20 čer. 2009, 18:33

Mack píše:jak v Bosně nevím, ale v Chorvatsku občas koupím Marlborky, mají nápis Philip Morris Zagreb d.o.o. (něco jako náš Morris v Kutné Hoře) chuť stejná, cena jen o málo nižší (přidražili)

co se týká tabáků do dýmky v trafikách dost bída, pár Mac Barenů a to jen někde...mluvím o pobřeží, ve velkých centrech jsem nebyl, tak výběr neposoudím...

Clan aromatik jak na Cresu v trafice , tak později i ve Slovinsku na benzinkách :wink: Ve většině případů také Skandinaviky stejné jako u nás.
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Panic » 20 čer. 2009, 18:50

Já se chci zeptat na rakouské příhraničí - Mistelbach, Laa, jsou tam nějaká tabáčnictví?
Panic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11 srp. 2008, 10:06

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod basa333 » 21 čer. 2009, 09:14

pokud ano, bude v nich jen ubohý repertoár: pro trochu normální výběr musíš do hodně větších měst, nejlépe do vídně
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Honza Kaše » 26 čer. 2009, 11:08

Izrael:

Jerusalem: Obchod s dýmkami je na ulici Ben Yehuda v západním Jeru. O co menší sortiment, o to vyšší ceny. Potěšilo mě nezanedbatelné množství freehandů od Kršky. Z domácí produkce nic. Dýmky se vyráběly v Izraeli okolo padesátých let a dají se sehnat pouze v obchodech se starožitnostmi. Tabáky - standardní nabídka, za zmínku stojí snad jen Super Value Black& Gold, případně Whiskey Cavendish od Dream Castle Tobacco z Richmondu. Ve starém městě doporučuji prolézt arabský trh u Jaffské brány. Kromě spousty krámů pro "turisti" jsem objevil i zajímavé dýmky ve tvaru půlměsíce mě neznámé provenience (Turecko?) Tabák do nargily na každém rohu za zlomek naší ceny.

Tel Aviv: S vyjímkou obchodního centra Diezenghoff na stejnojmenné ulici jsem žádnou speciálku neobjevil. Za projití rozhodně stojí bleší trh (hebr. šuk ha pišpešim), kde se dá objevit ledasco a lze s úspěchem smlouvat... Trh se nachází u vstupu do Jaffo po levé straně od hlavní ulice.

Ben Gurion - letiště: Ve Freeshopu omezený sortiment McBaren, zato obrovský výběr doutníků.

Shrnutí: Kuriozity do sbírky se pořídit dají, tabák pro svoji potřebu si vozím sebou. Při cestě z Prahy nespoléhat na freeshop na letišti! Poslední plechovku McBaren jsem tam vykoupil loni na podzim a od té doby nemají nic...
Honza Kaše
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 dub. 2009, 12:18

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod isch » 29 črc. 2009, 19:21

Chlapci, mam drobnu otazku. Narazili ste niekde na webe na moznost dodavky C&D Night Train? Onehda som ho kupil v Chicagu a od vtedy ho viem najst len u Cornelov a Diehlov na webe (odklial sa mi to moc nechce objednavat). Budem povdacny za akukolvej spravu. Dakujem

basa333 píše:pokud ano, bude v nich jen ubohý repertoár: pro trochu normální výběr musíš do hodně větších měst, nejlépe do vídně

Tome vo Vidni som pomerne casto, ale nemam pocit, ze by sa tam dalo kupit nieco vynimocne ine ako u nas. Mozno tak akurat EMP, 965 alebo Night Cap od Dunhilov. Alebo mas ine skusenosti?
Uživatelský avatar
isch
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 944
Věk: 58
Registrován: 24 pro. 2006, 13:27
Bydliště: Bratislava

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod dsvatos » 01 srp. 2009, 16:14

A nevíte jak je to te%d v Rakousích s Amhorama? Červenou Full Aroma mi přátelé dvakrát nezávisle na sobě v poho přivezli. Ale hnědou Regular ani jiné tam prý neviděli... :cry:
Uživatelský avatar
dsvatos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 63
Věk: 47
Registrován: 18 úno. 2008, 17:03
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod basa333 » 01 srp. 2009, 17:36

isch píše:Tome vo Vidni som pomerne casto, ale nemam pocit, ze by sa tam dalo kupit nieco vynimocne ine ako u nas. Mozno tak akurat EMP, 965 alebo Night Cap od Dunhilov. Alebo mas ine skusenosti?


máš samozřejmě pravdu, dají se koupit ještě nějaké ashtony, jinak v podstatě nic zajímavého.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod jorgos » 01 srp. 2009, 20:34

dsvatos píše:A nevíte jak je to te%d v Rakousích s Amhorama? Červenou Full Aroma mi přátelé dvakrát nezávisle na sobě v poho přivezli. Ale hnědou Regular ani jiné tam prý neviděli... :cry:

Mohu potvrdit.Na hnědou jsem také nikde nenarazil.Červenou mají i v menších městech jako je Retz,nebo Hollabrunn.
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Scott » 04 zář. 2009, 15:10

Tak jsem teď nějaký čas cestou na Taiwan trávil po různých letištích a na dýmkový tabák příliš nanarazil.

Bangkok a Taipei - nenaleznte nic kromě značky Davidoff, za cenu přibližně 300 Kč za plechovou krabičku. Naproti tomu je zde pestrý výběr cigaret a alkoholu. V Taipei lze v duty free shopu pořídit například karton 200ks Marlboro asi za 270 Kč, 18 letá whisky Chivas Regal je za 830 Kč (té jsem neodolal ) :-)

Jinak na Taiwanu jsem viděl jediný obchod s dýmkami, a to ještě z okénka autobusu. Několik tabáků a dýmek bylo pak k vidění u pouličního opraváře obuvi (!)
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Stif » 10 zář. 2009, 18:46

Chlapi prosim vas potřebuji poradit kde bych v Madarsku koupil levne tabaky do vodni dymky prosim kdybyste něco veděli pište na email
Stif
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 zář. 2009, 18:42

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků