Podobné tabáky do společné dýmky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Sobpeta » 29 pro. 2010, 20:16

Já bych ty tabáky taky takhle netočil, jen jsem zdůrazňoval podobnost toho jejich základu. Chce to k tomu dojít tak nějak postupně, pokud některý zaujme tak ta vlastní faja je jasná.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod jorgos » 29 pro. 2010, 20:30

Někomu to prolínání chutí může vyhovovat.
Nedávno jsem omylem nacpal do dýmky na Latakii bílý Caledonian a chutnalo to parádně :puffy: :oops:

Ale jak už zde bylo do mramoru vytesáno,každý kouří na svá ústa.
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Scalex » 29 pro. 2010, 22:05

jorgos píše:Někomu to prolínání chutí může vyhovovat.
Nedávno jsem omylem nacpal do dýmky na Latakii bílý Caledonian a chutnalo to parádně :puffy: :oops:


Ale i na to je vhodnější mít samostatné dýmky. Několik takových dýmek střídalek mám, říkám jim "tutti frutti" a bezostyšně v nich střídám latakie s aromatiky, jak se mi zlíbí. A ano, má to něco do sebe, stejně jako když mě honí mlsná a já do sebe hodím vánoční cukroví a o deset vteřin později kolečko čabajky nebo jednohubku... To střídání nesourodých chutí není špatné. Ale stejně tak je dobré mít dýmky dedikované konkrétním tabákům a dát tomu dlouhý čas. Já jsem dýmkařský cucák, kouřím tři a půl roku a až teď dostávají některé mé dýmky, ze kterých kouřím jen jeden tabák, báječný charakter. Hrozně se těším na dobu, kdy budu některé mé oblíbené tabáky kouřit z jedné dýmky třeba už desátým rokem. To bude chuť! Chce to trpělivost a sebekázeň, což jsou vlastnosti, kterými zrovna neoplývám, ale když mě k tomu vede dýmka a tabák, tak to snad vydržím.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Vietnam » 17 led. 2019, 19:36

Chlapi, existuje nějakej tabák, tkerej by se netlouk ve fajfce s novejma Three Nuns? Nemám moc ponětí, co se kde činí, ale kombinace Kentucky / Virginie mi nepříde uplně typická, takže moc nevím jestli nemůže s něčím souseedit. Fajfek tolik nemám, takže by se hodilo kouřit jeptišky ještě s něčím.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Balu103 » 21 led. 2019, 11:32

:arrow: Vietnam,
podľa iného vlákna máš fajok 6. Nevidím inú možnosť, než dokúpiť ďalšie. A ak ťa v tejto chvíli napadlo, že ďalšie už kupovať nebudeš, že ich máš predsa dosť, tak si buď istý, že o rok ich budeš mať aj tak +/- 15 :mrgreen:
Uživatelský avatar
Balu103
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 48
Registrován: 03 čer. 2016, 12:46
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod MBO » 21 led. 2019, 13:32

Klidně bych ve stejné dýmce kouřil buď úplně všechno, nebo - pokud chceš být hodně opatrný - jenom viržínie a vapery (tj. viržínie s perique). Složení každého tabáku najdeš třeba na tobaccoreviews.com.
Naposledy upravil MBO dne 21 led. 2019, 15:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Vietnam » 21 led. 2019, 13:56

Balu103 píše::arrow: Vietnam,
podľa iného vlákna máš fajok 6. Nevidím inú možnosť, než dokúpiť ďalšie. A ak ťa v tejto chvíli napadlo, že ďalšie už kupovať nebudeš, že ich máš predsa dosť, tak si buď istý, že o rok ich budeš mať aj tak +/- 15 :mrgreen:



No těch 6 samozřejmě už neplatí. Od posledního updatu se jaksi staly dvě Jirsovky :-D
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Balu103 » 21 led. 2019, 14:28

No vidíš. O chvíľu ich bude 30, a aj tak nebudeš mať z čoho fajčiť :D
Uživatelský avatar
Balu103
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 48
Registrován: 03 čer. 2016, 12:46
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Vietnam » 21 led. 2019, 14:44

To nejspíš bude, teď je na cestě další od Seawolfa.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Dapr » 23 led. 2019, 21:01

Když jsem začínal, tak jsem si vystačil s jedinou dýmkou (BPKčkem), který se mi povedlo i jako začátečníkovi dobře zakouřit (ptáčkem z Kentucky), a pak tím kotlíkem prošlo docela dost tabáků, když jsem hledal co mi bude chutnat. Prošlo druhově vše, kromě latakií (na tu jsem pořídil druhou dýmku) a jakmile jsem objevil mejdláky, tak to bylo jasný a ve finále u nich dýmka zůstala. Ale než jsem si pořídil další a další dýmky, tak jsem to základní pravidlo jednou denně rozhodně nedodržoval (radši nebudu psát kolikrát, aby se někomu neudělalo :puke: ). A pak už začlo zbrojení, dýmek asi do 20kousků a ve finále jsem zjistil, že točím takových 6-8 oblíbených dýmek (z toho 4 Jirsovky) dle druhů tabáků (mejdla, přírodní, latakie...).
No a ta první BPK je na odpočinku, ale když si vezmu, tak je to pak voňavá třešnička na dortu, když jsem do ní nacpal starej Coniston, nebo Ennerdale :yum:

Takže rozhodně pro druhově shodné tabáky vlastní dýmku a ve finále pro nejoblíbenější tabáky dýmku dedikovanou....
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Dino » 14 srp. 2019, 13:48

Dokončil som ďalšiu plechovku SG Balkan Flake a chce to teraz trochu zmenu.
Bude vporiadku dať do fajky, z ktorej som mal doteraz iba SG BF, Rattrays Black Mallory?
Fajku by som chcel používať na latakiove tabáky, len neviem či black cavendish, ktorý je v BM, nebude príliš cítiť pri ďalších latakiach.
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod PoKlaT » 14 srp. 2019, 15:07

Toho se bát nemusíš , Rattrays Black Mallory je mnohem méně výrazný než BF. Black cavendish je sám o sobě jemný a neutrální ale ochotně nasává aromata a každý blend je nějak dochucený. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Dino » 19 srp. 2019, 15:37

ok, tak ja to dam teda do jednej fajfky. vdaka
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Vietnam » 19 srp. 2019, 15:53

Za mě Black Mallory doporučuju. Kouřím v jedný fajfce BM a MM965, a teoreticky jsem přemejšlel, že pokud tak bych tam možná poslal i NIghtcap... buďto to nebude avdit a nebo budou předchozí tabáky daleko víc latakiový :D
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Alter Egon » 20 srp. 2019, 09:56

Všechny tři tabáky jsem v jedný dýmce měl a vůbec to nevadilo. Ale samozřejmě je při střídání tabáků lepší, když kouříš nějakou chvíli v dýmce jen jeden tabák a pak až vystřídáš. Pokud to budeš střídat při každím kouření, tak ti to potom bude splívat dohromady
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


cron