Kouření aromatiků bez filtru...

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod vytryol » 08 kvě. 2008, 18:42

Tak jsem ten Killarney zkusil znovu bez filtru..tentokrat uz faaktttiiickyyy pomalicku tahal, ale ta chut ne a ne yt bez filtru dobra...Co vy a bezfiltrovy S. Killarney?
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod beda » 10 kvě. 2008, 16:48

Já nevím jak Sweet Killarney, ale celkově jsem se naučil užít si pořádně aromatik až teprve nedávno, bylo k tomu zapotřebí naučit se fakt dobře nacpat, zapálit a tak akorát bafat. Samozřejmě že z kotle, ve kterém pálím jen směsi podobného charakteru. No a hlavně až teď jsem začal kouřit přes filtr, přes balsovej, asi to bude mít taky svůj vliv, bez něj jsem dříve z aromatiků míval popálenej a kyselinou poleptanej jazyk. Dnes jsou to pro mne fakt lehounké tabáky, které by asi jako neutrál byly i dost nudné a chuťově slabé. Když se nějakej aromatik fakt dobře zabydlí v kotli, tak prostě ten kouř voní tak, jako u neutrálů nikdy. Mám rád tu voňavost aromatiků, nesmějí ale začít být cítit připáleninou. Takovejch je málo a kuřáků co uměj kouřit tak, aby se aromatizovaný tabák nepřipálil, tak těch moc taky není. Nejvíce mi jedou jako první denní nacpání, po čemkoliv silnějším mám tendenci moc tahat, protože mi jejich nikotinová slabost nestačí. Ráno, ještě když ani nemám nějakou potřebu bánit ale chci, tak jsou výborné, tu lehkost si užívám právě pro její lehkost a vůní oblažuji okolí.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Hades » 10 kvě. 2008, 18:13

svatá slova

jinak v práci můj kolega a kamarád, těžký kuřák cigaret. Už jsem ten cigaretový smrad za ty roky stačil překouřit. Teď už si nikdo nestěžuje na cigaretový smrad. Prostě to u nás ve firmě voní. (To není můj výmysl, to říkají klienti...)
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod matesek » 10 kvě. 2008, 18:27

beda píše:....mám rád tu voňavost aromatiků, nesmějí ale začít být cítit připáleninou. Takovejch je málo ......




A můžu se zeptat které tabáky to jsou, hoď nějaké tipy na aromatiky do "placu", že bych vyzkoušel. Díky za tipy. :wink:
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Příspěvekod beda » 10 kvě. 2008, 18:34

Jde hodně o to jak jsou kouřené, není pro mne těžké připálit všechny co znám. Ale takovej Skandinavik Mixture mi v poslední době připadá hodně dobrej. Je poměrně lehkej, ale už je v něm cítit tabák, není to dutej BC. Přestože je aroma poměrně silné, tak docela ladí s tou tabákovostí. Voní karamelem a mandlema, což se docela ke směsi virginie, praženého burley a černého cavendishe docela hodí. Je to asi nejlepší aromatik co znám a to ho lze sehnat kdekoliv v trafice.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Hades » 10 kvě. 2008, 18:46

matesek píše:A můžu se zeptat které tabáky to jsou, hoď nějaké tipy na aromatiky do "placu", že bych vyzkoušel. Díky za tipy. :wink:

no třeba mnou zmiňované P-SB, P-UF, P-IF. Ale tobě chutnat nemusí
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod matesek » 10 kvě. 2008, 19:15

Hades_ píše:
matesek píše:A můžu se zeptat které tabáky to jsou, hoď nějaké tipy na aromatiky do "placu", že bych vyzkoušel. Díky za tipy. :wink:

no třeba mnou zmiňované P-SB, P-UF, P-IF. Ale tobě chutnat nemusí



.... to je samozřejmě jasné :wink: , že vše je formou zkoušky a každému sedí něco jiného. Tabáky P-SB, P-UF, P-IF - myslím si to správně, že se jedná o tabáky Peterson :?:
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Příspěvekod Hades » 10 kvě. 2008, 19:26

Ano, jde o Sunset Breese, University Flake a Irish Flake
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod beda » 10 kvě. 2008, 19:33

UF jako aromatik chápu i já, ale IF je naturál a ještě k tomu irskej, takže pozor, vyžaduje vypěstovanou toleranci na nikotin.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Hades » 10 kvě. 2008, 19:38

kteroužto já mám :lol:

mně přijde také hodně aromatizovaný, ale chutná mi
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod beda » 10 kvě. 2008, 20:40

Aromatizovanej bezpochyby je, ale je to taková naturální ostrovní úprava. Nic jako aromatik v našem běžném slova smyslu, aromatickej sice je, ale žádná vanilka či mango, jestli je trochu ovocnej, tak voní ovocem nakládaným, nebo povidlama a medem. Takové těžší vůně, nic čerstvého. Možná nějaké bylinky, ale hlavně je to irskej tabák, takže pozor, opravdu nikotinové kladivo. Od Petersonů mám opravdu rád vlastně jen to irské trio, IO, IW, IF, K UF zatím hledám vztah, přeci jen je to fakt aromatik a s těma já moc neumím. Právě tu mám na řadě krabičku UF a moc se na ní těžším, bude moje druhá v životě a první přes balsu. Ta minulá byla jak kdy, někdy pecka, někdy propadák.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Hades » 10 kvě. 2008, 20:50

hmm..., já tedy filtry nepoužívám, ani balsu, takže pro mne je to takový lahodný tabák, který se dá po ránu kouřit, když nemám zrovna chuť na P-SB, což je pro mne vyloženě aromatik.
Pravdou je, že kdo kouří SGBN4, SGBXX apod., tomu tyhle Petersony přijdou jako "čajíček" :lol:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod beda » 11 kvě. 2008, 16:27

Osobně mi připadá IF silnější než Samovi lana, ale abych nebyl OT, tak s postupným oteplování se mi daří kouřit suššeji než v zimě a tak balsu potom co nacucá počáteční vlhkost vyndavám a od půlky kotle báním bez, je to moc dobrý. Dnešní Skandinavik Mixture mne opět dostal, vynikající dánská směs.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Kouření aromatiků bez filtru...

Příspěvekod Haestan » 23 dub. 2009, 20:55

Tak po přečtení vašich příspěvků jsem si dnes koupil svůj druhý tabák, po MB Original Choice jsem si zvolil Skandinavik Mixture :) Už jsem si i zapálil, a zatím tedy té volby nelituju. Akorát škoda, že je tabák trochu moc vyschlý (obal byl lehce otevřený, ale to jsem si všimnul až po nákupu :( ). Kouřil jsem ho bez filtrů a je to fajn :).
Uživatelský avatar
Haestan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 33
Registrován: 03 dub. 2009, 20:50
Bydliště: Říčany u Prahy

Re: Kouření aromatiků bez filtru...

Příspěvekod JardaS » 23 dub. 2009, 22:48

Kup si cihličku , navlhči a nech na pár dní tabák inhalovat destilkou :D :puffy: To pak bude pokouření , když nebude moc suchej
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


cron