Tabáky "zažírací" a "čistící"

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod bromden » 18 dub. 2008, 14:03

V tomto se výjimečně musím yprese zastat.

Proč by člověk nemohl mít rád kouření tabáku, a nemilovat nijak zvlášť účinek nikotinu? Spousta lidí kouří kvůli chuti a řada z nich se (filtrem) dokonce části chuti vzdá, aby nedostávali takové nikotinové pecky...

Sorry ale v tomto jste mimo vy...

Výjimečně.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod koaloo » 18 dub. 2008, 14:07

já bych se též přidal do řad těch kteří ke svému životu nikotin(narozdíl od dýmky) nepotřebují
Uživatelský avatar
koaloo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 39
Registrován: 07 říj. 2007, 14:29
Bydliště: jsem kosmopolita

Příspěvekod Karel Sponner » 18 dub. 2008, 14:09

ypres.bass píše:
Karel Sponner píše:
ypres.bass píše:no já jsem tím chtěl říct to že nikotin, dehet, formaldehyd a podobné věci beru jako nutnou daň za to že si můžu vychutnat ten obřad a tu kulturu kouření dýmky - bohužel beznikotinový tabák jsem nesehnal...


Nechtěl jsem psát, ale musím. Pokud jsem správně pochopil, pak Ti jde spíše o image světáka, bohéma nebo oduševnělého intelektuála s dýmkou v ústech a nikoliv o zálibu, která spočívá především v závislosti na kouzlu tabáku, a to se vším rizikem.
Karle, špatně se na to díváš...mě jde o zálibu spočívající v kultuře spojenou s kouřením dýmky, ochutnáváním rozličných tabáků a neposlední řadě i hovory s lidmi kteří mají tuto zálibu též(ta image je příjemný bonus navíc)

quote]

Škoda, že neexistuje jakási kuřácká bulimie....jako když někdo se nacpe chutnými a oblíbenými dorty a pak si vrazí do krku prst.
Uživatelský avatar
Karel Sponner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 387
Věk: 78
Registrován: 01 bře. 2007, 17:54
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Scalex » 18 dub. 2008, 14:15

Taky se podepisuju pod to, co napsal ypres. Mně se odjakživa líbil obřad kolem kouření dýmky. Když jsem ji i ochutnal, zjistil jsem, že narozdíl od značně uniformních cigaret skýtají dýmkové tabáky nepřeberné množství chutí a vůní. I samotné kouření přináší pohodu, uklidnění, soustředění nebo naopak relaxaci.

Jediné, co nepotřebuju, jsou ty fujtajblíky, co při tom do sebe dostávám. Nekouřím dýmku proto, abych do sebe dostal potřebnou dávku nikotinu, zatím nejsem závislý a nepotřebuju ji. I já vidím u dýmek nikotin jako nutné zlo, které vědomě podstupuju, protože to kouření mi přináší i spoustu plusů.

I velmi silné tabáky, které kouřím (Sweet Rum Twist, Black Irish Twist), kouřím jen proto, jak mi chutnají na hubu. A spolu s nimi jsem schopen si v jeden večer zapálit teplé lufty Alsbo Cokoliv.

Argumentovat e-dýmkou je v tomto případě mimo. Měl jsem tu pochybnou čest ji ochutnat a ačkoli jsem příznivce aromatiků, tohle chutnalo fakt hodně divně. Tabák z briaru nebo pěnovky prostě chutná neskonale lépe. A kvůli té chuti ho kouřím.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Scalex » 18 dub. 2008, 14:21

Karel Sponner píše: a nikoliv o zálibu, která spočívá především v závislosti na kouzlu tabáku, a to se vším rizikem.


U mne je to záliba, spočívající v závislosti na kouzlu tabáku, nikoli v závislosti na měničích vědomí, byť si uvědomuju, že je to otázka několika měsíců či let a závislost si vypěstuju. To je riziko, které podstupuju a nejsem z něj nadšený. Vím, že nikotin jde ruku v ruce s výraznou tabákovou chutí a pokud tu chuť chci zažít, holt zhltnu i ten nikotin...
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod bromden » 18 dub. 2008, 14:28

Scalex píše:
Karel Sponner píše: a nikoliv o zálibu, která spočívá především v závislosti na kouzlu tabáku, a to se vším rizikem.


U mne je to záliba, spočívající v závislosti na kouzlu tabáku, nikoli v závislosti na měničích vědomí, byť si uvědomuju, že je to otázka několika měsíců či let a závislost si vypěstuju. To je riziko, které podstupuju a nejsem z něj nadšený. Vím, že nikotin jde ruku v ruce s výraznou tabákovou chutí a pokud tu chuť chci zažít, holt zhltnu i ten nikotin...


Já už jsem si ji vypěstoval :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2008, 14:40

Ha, další debata, a stále v jednom threadu :)

Já si myslím, že názor "nikotin je nutné zlo" je malilinko pokrytecký, protože součást té pohody s dýmkou je i v těch účincích nikotinu, ať už si to kuřák uvědomuje nebo ne. IMHO.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Mack » 18 dub. 2008, 14:53

sakra, že jsem čur... ééé čumák nedržel :lol:
teď jdu z lítostí do hospody a dám si na pokání 10 nealkoholických piv...
k tomu 1 kafe bez kofeinu a samozřejmě se sacharinem... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod littlebull » 18 dub. 2008, 14:56

Mack píše:sakra, že jsem čur... ééé čumák nedržel :lol:
teď jdu z lítostí do hospody a dám si na pokání 10 nealkoholických piv...
k tomu 1 kafe bez kofeinu a samozřejmě se sacharinem... :lol: :lol:

..a nezapomeň si, prosím, to kafe zamíchat stylově umělohmotnou lžičkou :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod bromden » 18 dub. 2008, 15:07

Fénix píše:Já si myslím, že názor "nikotin je nutné zlo" je malilinko pokrytecký, protože součást té pohody s dýmkou je i v těch účincích nikotinu, ať už si to kuřák uvědomuje nebo ne. IMHO.


To taky já netvrdím. Já osobně mám (přiměřený) účinek nikotinu rád. Ale na druhou stranu věřím, že jsou lidé, kteří ho nemusí - btw. při kouření takového Original Choice nebo Il Camino člověk fakt efekt nikotinu nazaznamená :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Scalex » 18 dub. 2008, 15:14

Fénix píše:Ha, další debata, a stále v jednom threadu :)


Šetříme databázi. 8^)

Fénix píše:Já si myslím, že názor "nikotin je nutné zlo" je malilinko pokrytecký, protože součást té pohody s dýmkou je i v těch účincích nikotinu, ať už si to kuřák uvědomuje nebo ne. IMHO.


Ano, ale tohle IMHO přichází až s určitým časem (asi nepříliš dlouhým). Když jsem byl úplný nekuřák a pak jsem začal kouřit, to hlavní, co mi vyhovovalo, byla chuť. Nepopírám, že teď po roce už účinky nikotinu mohou mít na tu pohodu vliv a časem se to bude zvyšovat, ale ze začátku to u mne opravdu nebylo o potřebě nikotinu. Ověřil jsem si to i nedávno, kdy mne nejdřív sklátily zuby a následně alergie a byl jsem bez dýmky delší dobu. Žádný absťák, jen chuť na specifickou chuť v ústech, srovnatelná s chutí na nějaké oblíbené jídlo.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Scalex » 18 dub. 2008, 15:19

Mack píše:teď jdu z lítostí do hospody a dám si na pokání 10 nealkoholických piv...k tomu 1 kafe bez kofeinu a samozřejmě se sacharinem... :lol: :lol:


Ale Macku, v tomhle je samozřejmě rozdíl mezi zasloužilým kuřákem tvého typu a bažantím uchem typu mého. Až budu jednou pokuřovat a na koleni hýčkat vnouče (tedy dovolí-li mi to EU), bude to jiné než dnes, kdy ještě na polovině svých fajfek nemám ani pořádný karbon. 8^)

P.S. A zrovna nealko pivo mi taky šmakuje. Já nějak moc nemusím ani ten alkohol, což viděli lidé na předposledním workshopu, kde jsem za večer vypil asi pět litrů kofoly. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod bigdragon » 18 dub. 2008, 15:29

tak já se taky přidám na stranu yprese, co se týká nikotinu tak už si vlastně nevzpomínám jak působí (a to jsem kouřil i partagasky jednu od druhé) já to opravdu k dýmce nepotřebuji, jinak bych asi konzumoval nikotin nějak jinak bez bez všech těch "serepetiček" okolo. Dýmka je pro mne relax pohoda a čas jen pro mne (případně společnost kterou chci) snažím se při tom objevovat krásu dřeva a lidského umu skrytého v dýmkách a zatím marně pátrám po všech těch chutích v tabácích ukrytých (i vůně mi zatím dělají stejné problémy) ale baví mne to a to tak že, velmi. Jo a proč si taky nepřidat trochu toho světáckého vzhledu a oduševnělého intelektuálství (my lesní manekýni to někdy fakt potřebujeme). Rozhodně si nemyslím, že dýmka bez nikotinu se dá srovnávat s pivem bez alkoholu nebo kafem bez kofeinu, ale vlastně co když jsou lidé kteří nesmí alkohol a kofein (nebo jim nedělá dobře a mají rádi tu pohodu s tím spojenou
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod ypres.bass » 18 dub. 2008, 15:33

já nemám žádnou stranu - jsem jenom řekl svůj postoj

omlouvám se za ten flejm
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Cifro » 18 dub. 2008, 15:34

Scalex píše:Taky se podepisuju pod to, co napsal ypres. Mně se odjakživa líbil obřad kolem kouření dýmky. Když jsem ji i ochutnal, zjistil jsem, že narozdíl od značně uniformních cigaret skýtají dýmkové tabáky nepřeberné množství chutí a vůní. I samotné kouření přináší pohodu, uklidnění, soustředění nebo naopak relaxaci.

Jediné, co nepotřebuju, jsou ty fujtajblíky, co při tom do sebe dostávám. Nekouřím dýmku proto, abych do sebe dostal potřebnou dávku nikotinu, zatím nejsem závislý a nepotřebuju ji. I já vidím u dýmek nikotin jako nutné zlo, které vědomě podstupuju, protože to kouření mi přináší i spoustu plusů.

I velmi silné tabáky, které kouřím (Sweet Rum Twist, Black Irish Twist), kouřím jen proto, jak mi chutnají na hubu. A spolu s nimi jsem schopen si v jeden večer zapálit teplé lufty Alsbo Cokoliv.

Argumentovat e-dýmkou je v tomto případě mimo. Měl jsem tu pochybnou čest ji ochutnat a ačkoli jsem příznivce aromatiků, tohle chutnalo fakt hodně divně. Tabák z briaru nebo pěnovky prostě chutná neskonale lépe. A kvůli té chuti ho kouřím.


Nepodiela sa tem nikotín aj na chuti tabaku? Väčšina silných (obsahom nikotínu) tabakov má aj výraznú chuť. Kdohovie akú chuť by mali Twisty zo Synjeca alebo No.4, kedy sa nejakým spôsobom zbavili nikotínu. Nebolo by z toho niečo ako nealkoholické pivo?
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


cron