Jak připravujete plugy a twisty ?

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Ferd » 12 dub. 2018, 22:42

Ahoj chlapci ( i dívky), poraďte prosím začátečníkovi, který se dostal po 30 letech kouření do nesnází. Normálně plug krájím na flaky a ty pak (většinou) rozemnu nebo pálím vcelku -pokud jsou rozumně volné.
Koupil jsme si nějaké šmejdské balení SG Dark Plug. Místo 1-2 plugů je v něm snad 15 malých kostiček-některé i 1x1cm. Nožem jsem každou schopen najemno nakrájet tak z poloviny. Jak to má míň jak 5mm, tak už ji nemám jak ani zač podržet. A úzký zbytek se mi pod nožem bortí. Kdyby to byla velká kostka, jak jsem zvyklý, tak mi poslední širší zbytek nevadí a v tabáku se po rozemnutí ztratí. Ale tady je těch zbytků víc jak půlka. Nemáte vedle ostrého nože i nějaký kouzelnický grif? Jak zázrakem nebo jiným přirozeným způsobem rozkrájet na plátky i těch posledních 5mm plugu?? Takhle mi místo loose cut nebo ribbon vzniká spíš hromada briket.

A s tím souvisí i můj druhý dotaz. Ten plug je děsně tvrdý a slepený. Byl dost vyschlý ale ani vlhčení nepomohlo. Ještě jsem to nezažil. Nezkoušel jsem drtičku. Ale jde to tak ztuha, že dám i náústek za to, že drtičku neprotočím v ruce. Zatím všechny ropes i plugs šly víceméně rozumně rozebrat. Ale tady to rvu nehty a přesto ty lístky se ne a ne pustit.Zkoušel jsem mnutí v prstech, rozklepávání, válení na prkénku, kletby i prosby-ale pořád nic... Prostě jen směs špetky tabáku a hodně briket... Stalo se vám to už někdy?
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod beda » 13 dub. 2018, 03:02

Podle toho co píšeš to bude asi i hodně blbě hořet, osobně bych to hodně navlhčil, drobet osladil a v hmoždíři z toho udělal large cut na žvejkání.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod basa333 » 13 dub. 2018, 04:34

popadni hodně ostrý nůž a nakrájej to jako krutonky na malé kostičky křížem krážem. v dýmce už se to nějak porovná, až to zažehneš. bude to takový plug-shag :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Ferd » 13 dub. 2018, 10:07

No ja jsem prave ted ve fazi vlhceni. Bohuzel ani po 2 tydnech si toho tabak moc nenatahnul, jak je fest slepeny. Jeste to chvilku vydrzim a zkusim ten hmozdir. Zkousel jsem do toho klepat na prkenku ale bez vysledku. Je to jak gumovy, previt. Mozna i zkusim nechat kousek vyschnout na troud.
Tomu rozrezani na kosticky se jeste chvilku budu branit. Alebrzto 1. mam radeji vlakna nez briketky a 2. rozrezat kus cibule na jemno nebo na hrubo umim. Ale rozrezat cibuli uz pokrajenou nahrubo jeste na jemno-to je pri tom poctu kostek pakarna. Pocitam ze mi nakonec stejne nezbyde nic jineho.
Joo-blbe to to hori, dooost blbe zapaluje. No proste cela radost z plugu je v piheli.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod basa333 » 13 dub. 2018, 11:03

prosím tě, nedělej z toho bojový úkol. už jsem kouřil vyschlé plugy na prach, rozkrájené na jakékoli tvary i zmačkané po rozkrájení na kuličky a vždycky to nakonec chytlo. nech to holt zvlhčit, až se to bude nechat krájet, nakrájej to jakkoli a hotovo. nacpi to pak nasypáním do hlavičky, navrch to nejjemnější a jedeš krásně z kopce... hlavně se s tím moc ne..rat :wink:. zrovna dark plug je poměrně blbuvzdorný tabák.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod charpentier » 14 dub. 2018, 13:56

Taky jde nastrouhat na struhadle. Výsledkem je takový hrubý "prach". Když je susší, má tendenci hořet rychle. Tak je nutné se tomu přizpůsobit nebo dovlhčit.
Uživatelský avatar
charpentier
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 94
Věk: 46
Registrován: 08 čer. 2007, 14:04
Bydliště: Praha

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Snoopy » 14 dub. 2018, 17:25

basa333 píše:prosím tě, nedělej z toho bojový úkol. už jsem kouřil vyschlé plugy na prach, rozkrájené na jakékoli tvary i zmačkané po rozkrájení na kuličky a vždycky to nakonec chytlo. nech to holt zvlhčit, až se to bude nechat krájet, nakrájej to jakkoli a hotovo. nacpi to pak nasypáním do hlavičky, navrch to nejjemnější a jedeš krásně z kopce... hlavně se s tím moc ne..rat :wink:. zrovna dark plug je poměrně blbuvzdorný tabák.

Presne tak. Dark Plug od SG nepoznám, asi ide o ten od GH A ten je blbuvzdorný a luxusný v akomkoľvek reze. "Hlinité" plugy od SG, ktoré nejde poriadne rozdrobiť, lebo majú konzistenciu vlhkej tvrdej lepenky, sú pokiaľ ide o horenie špica vo vysokom úzkom kotlíku. Základom je ľahké napchávanie resp. voľné nasypanie, plynový zapaľovač a pohoda.... :joy:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Snoopy » 14 dub. 2018, 17:26

beda píše:Podle toho co píšeš to bude asi i hodně blbě hořet, osobně bych to hodně navlhčil, drobet osladil a v hmoždíři z toho udělal large cut na žvejkání.

Kristapána, on chce asi fajčiť fajfku a nie :puke: To je rada, ako keď sa niekomu nedarí steak, tak nech ho rozmixuje na kašu a aplikuje si ho ako klyzmu...
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod beda » 16 dub. 2018, 20:10

Jsem psal co bych s tim udělal já. Jestli ti připadá žvejkání plugů a twistů ke zvracení, tak promiň, ale věř, že existuje ranec lidí se silnějšim žaludkem, kterym to chutná. Asi ti to připadá bizarní, ale až budeš vědět o tabáků drobet víc, tak pochopíš, že historicky se tohohle materiálu spotřebovalo pravděpodobně víc na dásních, než v kotli :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod BATRACHOS » 16 dub. 2018, 21:43

No jasně, a hlavně GH je firma, která začínala špeciálně na žvýkacím tabáku.
Proto ty zvláštní aromatisace a nasládlost mnoha tradičních řezů, odlišných od modernějších míšeninek.
Přítel Lysohlav má navíc tohle v malíku :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Snoopy » 17 dub. 2018, 15:22

:arrow: beda: Vyznelo to blbo, ale zvracajúci smajlík bol použitý ako výstraha pre kolegu - mne bolo hodne zle po pokuse s užívaním hnedého lana perorálne. Neznamenal dehonestáciu či kritiku užívania nikotínových rozkoší žuvaním vo všeobecnosti.
K téme: konce plugov, ktoré sa už nedajú udržať v prstoch pri krájaní, narežem alebo nastrihám nožnicami na malé kocky. Tie sa ťažko zapaľujú, ale predstavujú skvelý spôsob napchávania (skôr napĺňania) fajky na extra dlhé, chladné horenie.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod beda » 18 dub. 2018, 00:34

Posledně jsem měl na cube cut nařezanej Cannon Plug, zůstal asi tejden nacpanej v zavíčkovanym, malym, úzkym kotli, takže uplně na troud, hořel a chutnal skvěle. Taky vpodstatě jen nasypanej na volno do kotle.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod charpentier » 18 dub. 2018, 19:10

To historické použití můžu potvrdit. Píše o tom třeba Killbrew/Myrick v bibli "Tobacco Leaf" pod názvem heavy shipment tobacco. Někde jsem nechával odkaz na kopii.
Uživatelský avatar
charpentier
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 94
Věk: 46
Registrován: 08 čer. 2007, 14:04
Bydliště: Praha

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Bob76 » 09 úno. 2020, 16:58

Kluci někde tu měl Radek /Rx pipe/ podložku z briáru na řezání plugů,Twistů etc. Už jsem prošel milion stránek a nemůžu to najít.Díky za nasměrování.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Yetenek » 09 úno. 2020, 17:06

Myslíš tohle prkénko?
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků