Přírodní neupravovaný tabák

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Přírodní neupravovaný tabák

Příspěvekod krakonosh » 04 pro. 2007, 17:38

Buďte zdrávi přátelé,

prosím o radu :idea:. Sháním se po tabáku, který není nijak upravovaný, tedy neobsahuje přídavná aromata, příchutě a neobsahuje žádné jiné přidané chemické látky (případně minimum, a je k dispozici přesný seznam příměsí).

Spíše než tyto příměsi bych si rád vychutnal chuť tabáku samotného, považuji ho za mocnou bylinu, která nepotřebuje "vylepšení". Kouřím pouze příležitostně.

Myslíte, že se u nás dá takový tabák sehnat, objednat? Poštovné při objednávce ze zahraničí je dost nákladné, a tak doufám, že se najde i něco u nás.

Díky mnohokráte. :pipe1:
Uživatelský avatar
krakonosh
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 03 pro. 2007, 20:24

Příspěvekod Pistacik » 04 pro. 2007, 17:49

A čo si ho vypestovať sám? Možnosti by boli, viz. napr...http://www.aukro.cz/item275696829_tabak_virzinsky_500_semen_kniha_o_pestovani.html

PS: ten avatar mi je nejaký povedomý... :puffy:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Příspěvekod krakonosh » 04 pro. 2007, 18:04

Pěstování zvážím, problém je ten že jsem dost často na delší dobu mimo bydliště a neměl by kdo květinu zalévat.

Avatar změněn, díky za upozornění.
Uživatelský avatar
krakonosh
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 03 pro. 2007, 20:24

Příspěvekod Fénix » 04 pro. 2007, 18:12

Takový tabák vyráběl jednu dobu Mac Baren - Only tobacco, byl to propadák. Dnes snad něco takového dělá Planta - tabáky Image (k dostání v Reichu) - ale já bych od těch "no aditives" experimentů moc nečekal...

Lepší je nacpat nějaký normální neutrálek, třeba virginie od Rattrays.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 04 pro. 2007, 18:14

krakonosh píše:Pěstování zvážím, problém je ten že jsem dost často na delší dobu mimo bydliště a neměl by kdo květinu zalévat.

Avatar změněn, díky za upozornění.


Přírodní tabáky s minimem aditiv (subjektivně, dle mého) - jen příkladmo, a neuvádím směsi s Latakií:

Samuel Gawith Full Virginia Flake

Rattray´s Old Gowrie

Rattray´s Hal O´The Wynd

Gawith-Hoggarth Curly Cut De Luxe

Samuel Gawith Louisiana Flake (sladší směs s perique)

Gawith-Hoggarth Louisiana Flake (sladší směs s perique)

Co do recenzí a chuti viz www.tabaky.cz

:wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod vakus » 04 pro. 2007, 18:18

A co Mac Baren Golden Blend, čistý burley, na tabaky.cz je dobře hodnocený - vím jen kde ho zrovna asi nekoupíš - v Baker Street, před týdnem jsem tam byl, tak ti aspoň ušetřím cestu.
Uživatelský avatar
vakus
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 lis. 2007, 21:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod ypres.bass » 04 pro. 2007, 19:12

a co takový slimák plug?
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod beda » 04 pro. 2007, 19:23

K tomu co psal Bromden bych ještě přidal Skandinavik Regular, SG Best Brown Flake, v něm je přidanej jen cukr a především Borkum Riff Genuine Pure Tobacco, to je asi nejvíc neutrální neutrál co znám.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Rujir » 04 pro. 2007, 19:29

Fénix píše:Takový tabák vyráběl jednu dobu Mac Baren - Only tobacco, byl to propadák.


No prepadak to mozno bol, ale pokial ma pamat neklame, tak mne celkom chutil.
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Re: Přírodní neupravovaný tabák

Příspěvekod basa333 » 05 pro. 2007, 00:13

krakonosh píše:Buďte zdrávi přátelé,

prosím o radu :idea:. Sháním se po tabáku, který není nijak upravovaný, tedy neobsahuje přídavná aromata, příchutě a neobsahuje žádné jiné přidané chemické látky (případně minimum, a je k dispozici přesný seznam příměsí).
...

Díky mnohokráte. :pipe1:


nejsem si jistý, jestli by ti opravdu chutnal víc, než dobré "přírodní" tabáky, jako třeba hal nebo fvf - to jsou opravdu referenční tabáky v pravém slova smyslu. samotný přírodní tabák můžeš klidně ochutnat na pražském minisrazu - jsem zvědav, co na něj řekneš, bude to letošní sklizeň
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Stan » 05 pro. 2007, 04:04

Mozna zacnu trochu ze siroka. Pokud jde o koureni dymky s nejakym, rekneme, spiritualnim presahem, myslim si, ze jina cesta, nez vypestovat nebo ziskat primo vypestovany tabak, neni !
Souhlasim s Bromdenem a jeho seznamem tabaku. Take je citim jaho "prirodni", stejne tak s basou333, stran FVF a ze surovy treba nebude uplne takova lahudka, jak se muze zdat.
Ovsem tvrzeni vyrobcu, jez se pak objevuje i v recenzich, ze jde u jejich vyrobku (tabaku) o cisty tabak a pouze zpracovanim a michanim je dosazeno cileneho aroma a chuti, ja proste neverim. Kazdy vyrobce muze uvest vicemene co chce a nebral bych to nijak vazne, tim mene dogmaticky.
Asi se mnou nebudete vsichni souhlasit, ale myslim si, ze pokud budu chtit pojmout koureni takto, bude "self-made" tabak jedinou volbou.
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Příspěvekod Faethor » 05 pro. 2007, 05:40

Stan píše:Mozna zacnu trochu ze siroka. Pokud jde o koureni dymky s nejakym, rekneme, spiritualnim presahem, myslim si, ze jina cesta, nez vypestovat nebo ziskat primo vypestovany tabak, neni !
Souhlasim s Bromdenem a jeho seznamem tabaku. Take je citim jaho "prirodni", stejne tak s basou333, stran FVF a ze surovy treba nebude uplne takova lahudka, jak se muze zdat.
Ovsem tvrzeni vyrobcu, jez se pak objevuje i v recenzich, ze jde u jejich vyrobku (tabaku) o cisty tabak a pouze zpracovanim a michanim je dosazeno cileneho aroma a chuti, ja proste neverim. Kazdy vyrobce muze uvest vicemene co chce a nebral bych to nijak vazne, tim mene dogmaticky.
Asi se mnou nebudete vsichni souhlasit, ale myslim si, ze pokud budu chtit pojmout koureni takto, bude "self-made" tabak jedinou volbou.


dovolím si oponovat. Měl jsem nedávno možnost vyzkoušet tabáky American Spirit, kde se uvádí že se jedná opravdu o čistou, chemicky neupravovanou Virginii připravovanou, resp. zpracovanou dle tradičních metod. nevím, možná to bylo tím že se jednalo o tabáky původem přímo z USA, ale měl jsem možnost vyzkoušet i v dýmce i v cigaretách a musím říct že ten tabák je opravdu čistý...troufám si tvrdit,že už mám natolik vytrénovaný jazyk střídáním cigaret a dýmek, že poznám přírodní tabák. Rozhodně to bylo něco naprosto jiného- alespoň z pohledu kuřáka cigaret- adýmkově to jistě bylo taky zajímavé... Jinak co se dovozu týče, ta jsem je viděl u i našich sousedů v Reichu.
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Fénix » 05 pro. 2007, 10:56

Stan píše:Mozna zacnu trochu ze siroka. Pokud jde o koureni dymky s nejakym, rekneme, spiritualnim presahem, myslim si, ze jina cesta, nez vypestovat nebo ziskat primo vypestovany tabak, neni !
Souhlasim s Bromdenem a jeho seznamem tabaku. Take je citim jaho "prirodni", stejne tak s basou333, stran FVF a ze surovy treba nebude uplne takova lahudka, jak se muze zdat.
Ovsem tvrzeni vyrobcu, jez se pak objevuje i v recenzich, ze jde u jejich vyrobku (tabaku) o cisty tabak a pouze zpracovanim a michanim je dosazeno cileneho aroma a chuti, ja proste neverim. Kazdy vyrobce muze uvest vicemene co chce a nebral bych to nijak vazne, tim mene dogmaticky.
Asi se mnou nebudete vsichni souhlasit, ale myslim si, ze pokud budu chtit pojmout koureni takto, bude "self-made" tabak jedinou volbou.


když zapátráš na Foru najdeš odkaz na EU seznam aditiv v jednotlivých směsích
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Stan » 05 pro. 2007, 12:44

Ale jo. Jenom se trochu zdraham tomu verit. :?
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Příspěvekod charpentier » 05 pro. 2007, 15:30

Fénix píše:
když zapátráš na Foru najdeš odkaz na EU seznam aditiv v jednotlivých směsích


Priznam se, ze jsem hledal, ale nenasel..... ma nekdo ten link?
Uživatelský avatar
charpentier
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 94
Věk: 47
Registrován: 08 čer. 2007, 14:04
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


cron