Kdy jaký tabák?

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Kdy jaký tabák?

Příspěvekod Scalex » 19 říj. 2007, 22:59

Docela by mne zajímalo, jestli máte tabáky k určitým příležitostem. Například jaký tabák kouříte ráno pro "nakopnutí" do nového dne, jaký tabák kouříte nejraději při čtení knížek, co používáte jako "poslední kapku před spaním", jaký tabák kouříte při chůzi a podobně. A také jaké tabáky kouříte ve společnosti, kde převažují (tolerantní) nekuřáci, co si dopřejete v silně kuřácké společnosti a co si naopak zásadně dáte jen v soukromí?

U sebe jsem si všiml, že se mi postupně některé tabáky začínají vytřiďovat jako vhodné pro určitou příležitost. Například rád kouřím, když jdu městem z nádraží domů, ale protože jsem ještě dýmkařské ucho (a tlustoprd k tomu), tak přeci jen to dýchání není nejklidnější, takže některé tabáky se mi v dýmkách měnily v bažinu nebo vysokou pec, ale našel jsem i takové, které obstály i při neklidném dechu.

No a protože nejlepší je radit se se zkušenými ostřílenými vlky, zakládám tohle téma, abych z vás vyzouzal tipy na tabáčky, vhodné pro jisté příležitosti.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod basa333 » 20 říj. 2007, 08:09

inu, konkrétně při chůzi mi asi nejvíc chutná hal - je to takový klasický tabák, který navíc venku imho chutná ještě lépe než uvnitř, navíc slušně hoří, takže ho nemusím za chůze připalovat atd. obvykle s ním začínám i v putně, ale někdy začnu taky conistonem. no a v putně pak přijde obvykle něco s lakácií a potom bxx. když ještě bylo hezky, tak jsem si do zahradní pergoly k práci bral bob square cut, ale taky dark plug nebo rumový špagát, holt podle nálady :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod piter » 20 říj. 2007, 09:44

jediny tabak, ktery mi chutnal nejvice v urcitou denni dobu, byl Dunhill Early Morning Pipe - na rano s kavickou jak delany :puffy:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Karel Sponner » 20 říj. 2007, 10:27

Ráno, kdy chuťové pohárky jsou ještě fit, cpu tabák, na kterém si nejvíce pochutnám. Obvykle je to Sam´s flake nebo Dark Twist. V dalším kouření během dne a večera střídám nahodile ostatní oblíbené tabáky.
Uživatelský avatar
Karel Sponner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 387
Věk: 78
Registrován: 01 bře. 2007, 17:54
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod JardaS » 20 říj. 2007, 12:49

Prvně si každý den zapaluji až si uvařím Kafe . K tomu mám vždy Bobs choco a to prostě ke každodennímu nakopnutí nemá prostě chybu . Pak už jedu podle nálady a hlavně podle chuti . Mám vždy otevřeno cca 6-8 tabáků a tak je z čeho vybírat . :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod bigdragon » 20 říj. 2007, 13:00

přiznám se nemám konkrétní tabák pro konkrétní příležitost, ale pokud si chci zapálit vždycky se nějakej najde :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod ypres.bass » 20 říj. 2007, 13:32

bigdragon píše:přiznám se nemám konkrétní tabák pro konkrétní příležitost, ale pokud si chci zapálit vždycky se nějakej najde :D
mám to podobně, ale budu muset vyřešit co si budu dávat do práce - chci si pořídit visáka k této příležitosti a čemu ho zasvětit...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod JardaS » 20 říj. 2007, 13:36

Ono bude záležet
1) kde budeš
2) s kým tam budeš
3) a co kolem tebe snesou
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Scalex » 20 říj. 2007, 13:41

Samozřejmě, že nejčastěji to funguje tak, že si člověk prostě dá, na co má chuť. Ale když třeba jdu na posezení s babama z práce, tak vím, že musím vzít Cherry, Vanilla Cream nebo Da Vinciho. Když jdu na vysloveně chlapskou chlastačku, tak třeba Sherlocka nebo Irish Oak. K ohni si beru i latakiové tabáky. UF jen na noc, motá se mi po něm šiška. Doma v pracovně kouřím naprosto co mne napadne. Při chůzi se mi hodně osvědčil MB Vanilla Cream a Savinelli Mr.G.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod ypres.bass » 20 říj. 2007, 14:00

JardaS píše:Ono bude záležet
1) kde budeš
2) s kým tam budeš
3) a co kolem tebe snesou
no pokud to bylo na mne, tak:
za barem v klubu, takže potřebuju neco do visáka aby to šlo odkládat, hořelo aniž se o to musel starat, kuřácky je to že je to nekuřácké, ale když si někdo zapálí, tak má zapálené, dá se mu popelník a něřeší se to - co snesou nevím(ale hodně z hostů snese dávky THC)
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Fénix » 20 říj. 2007, 18:37

Já jedu spíš na vlně ženomilné/ostatní, jiank to střídám podle chuti. Z toho že mezi lidi beru voňavky ale vyplývá, že si je obvykle už nedávám když jsem sám.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tifik » 21 říj. 2007, 18:58

Nemám tabáky vyhrazené pro různé příležitosti, klidně si ráno zapálím balkan flake a večer larsena, nemám s tím problém :wink:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod JardaS » 21 říj. 2007, 19:15

V baru za barovým pultem budeš asi těžko moci kouřit Latakii . Spíše se budeš muset zaměřit na neutrály nebo jemný aromatik . To aby jsi neurazil nějaké dámy v klubu . :D :puffy:
Ale to je jen můj názor .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Elektrikar » 08 pro. 2007, 14:53

tak po ťažkom dni a pri ulave po tazkej makacke mam rad lahsi aromatik. na rano podla mna je lepsie nejaky silnejsi nie aromatizovany.
Uživatelský avatar
Elektrikar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 36
Registrován: 07 pro. 2007, 13:43
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod littlebull » 08 pro. 2007, 17:09

Venku IO, nebo GB (MB), ve společnosti nekuřáků R&M (GH), latakii zejména na podzim (při tom fujtajblu co je teď za oknem), Bracken pro letní rána na Šumavě před stanem k rannímu kafíčku.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


cron