Starožitné tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod tritrek » 09 srp. 2007, 09:21

charpentier píše:Co by tam bylo dnes? Rucne rozlamany flake s prirodnim aroma ziskanym zranim v dubovych bednach, oceni zejmena zkuseni kuraci....? :puke:


...zabudol si, ze Peclive vybrane odrody Virginie z Brazilie, Lousiany a Zimbabwe, a taktiez si zabudol na medove, orechove a jemne citrusove tony... :lol:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod mihra » 09 srp. 2007, 09:46

Pokud se pamatuji, Taras obsahoval zejména řapíky, stopky a jiné "chuťovky", které zůstanou po zpracování toho podstatného z tabáku.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod tritrek » 09 srp. 2007, 09:57

mihra píše:Pokud se pamatuji, Taras obsahoval zejména řapíky, stopky a jiné "chuťovky", které zůstanou po zpracování toho podstatného z tabáku.


Odvar z toho sa pouzivalo masovo na vosky. Nepocul som zatial o nikom, kto by to fajcil
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Milos Cerman » 09 srp. 2007, 11:13

tritrek píše:...... Nepocul som zatial o nikom, kto by (tarasa) to fajcil



Tak to ti teda povím, že jsem Tarasa občas kouřil i já.
Daleko horší nežli Taras byl BAČA. Ten byl hlavně z řapíků, stál 1,20 Kčs, a to byl fakr děs.
Taras Bulba stávl 1,50 Kčs, kouřit to šlo v nouzi. Znám hodně lidí, kreří Tarasa balili do cigaret !
V těch letech, jsem ale nejvíc kouřil Novou směs, ta stála 2,60 Kčs, a taky to byl děs děs děs !!
Jedine naparfémovanej tabák u nás k doatání bejval Kapitán, ten byl za 4,50 Kčs.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod mihra » 09 srp. 2007, 11:48

Kapitán jsme občas míchali s Amforou, aby toho bylo víc.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Milos Cerman » 09 srp. 2007, 13:30

mihra píše:.... míchali s Amforou........

Já jse dávával 3x Novou směs a 1x červenou Amphoru. A když se začal prodávat Clan, to bylo radosti :smoke3:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod basa333 » 09 srp. 2007, 14:34

tritrek píše:
charpentier píše:Co by tam bylo dnes? Rucne rozlamany flake s prirodnim aroma ziskanym zranim v dubovych bednach, oceni zejmena zkuseni kuraci....? :puke:


...zabudol si, ze Peclive vybrane odrody Virginie z Brazilie, Lousiany a Zimbabwe, a taktiez si zabudol na medove, orechove a jemne citrusove tony... :lol:


... s pečlivě odměřenou dávkou latakie (tedy bez ní :wink: )...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod beda » 10 srp. 2007, 01:01

Taras byl prvni dymkovej tabak co jsem kouril. Koupil jsem jej v Nyrsku v trafice a k tomu fajfku. Bylo mi asi deset let a bylo to na soustredeni tenisoveho oddilu. Dodnes si pamatuju, jak jsme ho s kamaradem nacpali a ve snaze zapalit fajfku si privodili intenzivni motani hlavy. Od utleho detstvi jsem zrejme spel k jinym prozitkum, nez jsou vitezstvi ve sportu.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod SpikeHARDcore » 10 srp. 2007, 07:45

beda píše:Taras byl prvni dymkovej tabak co jsem kouril. Koupil jsem jej v Nyrsku v trafice a k tomu fajfku. Bylo mi asi deset let a bylo to na soustredeni tenisoveho oddilu. Dodnes si pamatuju, jak jsme ho s kamaradem nacpali a ve snaze zapalit fajfku si privodili intenzivni motani hlavy. Od utleho detstvi jsem zrejme spel k jinym prozitkum, nez jsou vitezstvi ve sportu.
nebyl pěstován ten tabák na Slovensku ?
Uživatelský avatar
SpikeHARDcore
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1212
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2006, 23:28
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Milos Cerman » 10 srp. 2007, 09:22

Netuším, kde byl Taras Bulba pěstovanej, ale údajě to byly odřezky z výroby viržínek
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod mihra » 10 srp. 2007, 11:01

Nevím, zda tam byl pěstován (pravděpodobně ano), ale určitě tam byl Taras vyráběn
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Robur » 10 srp. 2007, 14:10

Jestli ne na Slovensku, tak rozhodně v některé ze zemí RVHP (komu není vzájemné rady, tomu není ani hospodářské pomoci)
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod vitous » 18 zář. 2007, 13:16

Milos Cerman píše:
tritrek píše:...... Nepocul som zatial o nikom, kto by (tarasa) to fajcil



Tak to ti teda povím, že jsem Tarasa občas kouřil i já.
Daleko horší nežli Taras byl BAČA. Ten byl hlavně z řapíků, stál 1,20 Kčs, a to byl fakr děs.
Taras Bulba stávl 1,50 Kčs, kouřit to šlo v nouzi. Znám hodně lidí, kreří Tarasa balili do cigaret !
V těch letech, jsem ale nejvíc kouřil Novou směs, ta stála 2,60 Kčs, a taky to byl děs děs děs !!
Jedine naparfémovanej tabák u nás k doatání bejval Kapitán, ten byl za 4,50 Kčs.



Souhlas. Ty ceny jsou přesný. Kapitán byl vlastně cigaretový tabák a suroviny se dovážely z Bulharska.
V té době (70 léta) se dal v tuzexu mimo jiné sehnat Egberts (tobolka 2 bony), základní druhy Amphor (tobolka 2 bony), MB Club Blend (plech 6 bonů), Dunhill London Mix (plech 9 bonů). Pro později narozené - bon se dal opatřit v průměru za 5 Kčs.
Jednou za čas, obvykle před Vánocema, se daly v Pragoimpru sehnat i kvalitní dýmky. Moje jediná Dunhillka pochází právě odtamtud a stála v roce 1977 neuvěřitelných 1000 korun.

------
Petr
http://www.lpdiscography.com/elpe.htm
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 18 zář. 2007, 13:23

Robur Dobyvatel píše:Jestli ne na Slovensku, tak rozhodně v některé ze zemí RVHP (komu není vzájemné rady, tomu není ani hospodářské pomoci)


Tarase vyráběl Československý tabákový průmysl Bratislava, pokud si dobře vzpomínám...mám doma jeden zapomenutý paklík... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Rujir » 18 zář. 2007, 13:39

Petr Vitous píše: Moje jediná Dunhillka pochází právě odtamtud a stála v roce 1977 neuvěřitelných 1000 korun.


V '77 dat liter za fajku? A to si nebol popotahovany uradmi ako burzuj alebo kulak? Ved v tych casoch to musela byt palka ospravedlnitelna len tym, ze Dunhillky mal aj Stalin. Ale ten uz vtedy tiez nebol v mode... Ale aj tak sila... :P
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 5 návštevníků