Co dokuruji a cim to nahradim.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod nelimbei » 04 čer. 2014, 19:54

myslím, že máš v tom naprosto jasno.............
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod basa333 » 05 čer. 2014, 05:13

curly jí bude slušet, birds eye je neutrálek a curly také, nebude s tím žádný trabl.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod Bob76 » 05 čer. 2014, 19:17

Nějaká náhrada za Caledonian No.466 Grand Reserve ? http://www.tobaccoreviews.com/blend/1/a ... nd-reserve
/Westminster ? http://www.tabaky.cz/tabak/westminster / .Případně za
http://www.tobaccoreviews.com/blend/4/a ... or-mixture ?
Já neznám ani jeden z uvedených Caledonianů,byl jsem osloven známým co je kouřil za bolševika.Jediné co mě ještě napadlo,co SG Sams flake či plug za ten Grand Reserve?
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod MBO » 05 čer. 2014, 20:16

Modrý Caledonian byl flake mírné chuti. Podobný tabákům, které mají v názvu Navy, ale asi bez burley. Cit. z krabičky: "A very special flake tobacco blended from 6 selected Virginia grades. Spiced with genuine Perique from the state of Lousiana. Light and mild with a fresh taste of exklusive spices."

Červený Caledonian byl, pokud si dobře pamatuju, kvalitní aromatik dánského střihu - něco jako červená Amphora.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod Jack.Grave » 05 čer. 2014, 21:53

:arrow: Bob76 prvotřídní náhradou Caledonian No. 466 Grand Reserve je Rattray's Black Mallory. Za mne osobně náhradou Caledonian No. 499 Original Navy Cut je SG St. James Plug - víc perigue a mín sladká VA. červený caledonian je snad k dostání v Reichu, bílý hádém taktéž. Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod beda » 06 čer. 2014, 09:32

MBO píše:Modrý Caledonian byl flake mírné chuti. Podobný tabákům, které mají v názvu Navy, ale asi bez burley. Cit. z krabičky: "A very special flake tobacco blended from 6 selected Virginia grades. Spiced with genuine Perique from the state of Lousiana. Light and mild with a fresh taste of exklusive spices."

Červený Caledonian byl, pokud si dobře pamatuju, kvalitní aromatik dánského střihu - něco jako červená Amphora.

No on se sem nikdy nedovážel celej sortiment týhle značky, takže ten modrej co je v odkazu neni ten modrej, co se dovážel sem. Ten měl totiž nápisy snad zlatý a ne žlutý, recenze na něj jsou tady http://www.tobaccoreviews.com/blend/3/a ... l-navy-cut :wink: To bejval fakt navy cut s periquem :wink: Ten ve vínový plechovce tu bejval, to jo.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod anek » 06 čer. 2014, 10:21

Jen malá poznámka k No. 466. Na Tobaccoreviews je špatná fotka. Vypadá to jako modrá pixla, ale skutečnost je zelená.
Barvy odpovídající více skutečnosti zde http://www.reocities.com/janneman_nl/tab1.jpg a nebo zde u kocourova zadku
image_id: 15524
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod mihra » 06 čer. 2014, 10:38

:arrow::arrow: beda:
Caledonianů se dováželo více druhů.
Curly Cut No.410, černý, ten zmizel nejdřív..
Original Navy Cut No.499, modrý,
Grand Reserve No.466, zelený,
Superiol Mixture No.421, červený,
Highland Ceam No.10, bílý,
Virginia Flake, "dědek".
Postupně mizely, naposledy bílý.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod MBO » 06 čer. 2014, 11:07

Ano, bylo to tak, jak píšeš. Tady by se hodil nějaký uplakaný smajlík... :smoke4:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod Bob76 » 06 čer. 2014, 20:36

To MBO který Ti bude chybět nejvíce Mirku?Já mám zkušenosti pouze s Caledonianem Higland Cream.Nejvíc by mne zajímal ten Caledonian Grand Reserve,kombinace Virginie,latakie a orient.Šlo by nadopovat SG Sams plug nějakou syrskou latakií a vzdáleně se přibížit Caledonianu Grand Reserve?Jakou syrskou latakii použít?
To Jack- Tabáky s perikem mě zatím nějak neberou,St.James nebyl to pravé ořechové,teda tabákové.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod PoKlaT » 06 čer. 2014, 20:53

Obávám se, že se syrskou latakií je situace ještě horší nežli s perique. V Louisianě se alespoň snaží produkci zachránit v Sýrii se jen léta bojuje, krom notorického faktu, že vyhořel exportní sklad.
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod BATRACHOS » 11 čer. 2014, 18:53

Jack.Grave píše::arrow: Bob76 prvotřídní náhradou Caledonian No. 466 Grand Reserve je Rattray's Black Mallory.


Tak vždycky je to otázka chuti a názoru, ale to bych tedy neřekl.
Já mám dojem, že jde o dva diametrálně odlišné tabáky. Tak odlišné, že by to snad mohlo i vést k nějaké shodě. :think:

Black Mallory je úplně černý tabák, je tam nějaký cavendish, a to hodně. On ten popis složení nic neřekne, u 7Reserve je uvedeno skoro to samé a je to prostě o 90°jiný tabák už na pohled. Po pravdě si nevybavuji nic, co by mně jej připomínalo. Pamatuji si jej jako úplného solitéra, nic podobného minimálně u nás není ... je tam fakt hoodně cavendishe a do toho podivně latakie a orient. :? Nedokouřil jsem ani tu půlpikslu, co jsem tehdy dostal od Bromdena. Vůbec mi nechutnal.

Zelený Caledonian - svého času můj favorit - je takový crossover typu nejspíš Rattray´s 7Reserve, ale trochu latakičtější. Na něm jsem asi propadl latakiím, jak se tak dívám zpátky. Možná byl vzdáleně podobný současnému Dunhillu 965. Tabák byl spíš světlý, samozřejmě přidané i černé kousky, ale třeba 5, max. 10%. Možná by mohl být trochu blízko i Solent. :think: Sladký nebyl.
Já jsem v něm také cítíval něco z Westmorlandu, ale ten jednak každému nešmakuje a jednak Caledonian neměl ani stopu Lakelandu. Westmorland bez lakelandu ... :lol:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod Bob76 » 11 čer. 2014, 21:42

Myslím,že 7Reserve by mi mohl šmáknout.Teď se nacházím někde u GH Bobs Chocolate a Sams flake či Best Brown .Přijde mi škoda prznit latakií Bobs chocolate a tak jsem si říkal,že trocha latakie by mohla prospět Sams flaku,je jen otázka které? /raděj bych tu syrskou-méně uzenou a jemnější/.Nějaké názory pro a proti?
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod MBO » 12 čer. 2014, 08:37

Bob76 píše:To MBO který Ti bude chybět nejvíce Mirku?Já mám zkušenosti pouze s Caledonianem Higland Cream.Nejvíc by mne zajímal ten Caledonian Grand Reserve,kombinace Virginie,latakie a orient.Šlo by nadopovat SG Sams plug nějakou syrskou latakií a vzdáleně se přibížit Caledonianu Grand Reserve?Jakou syrskou latakii použít?
To Jack- Tabáky s perikem mě zatím nějak neberou,St.James nebyl to pravé ořechové,teda tabákové.


Že by zase nějak strašně chyběl, to ne. Měl jsem rád zelený Caledonian a Dědka, ale teď klidně sáhnu po něčem jiném. Jak píše Batrachos, u zeleného je podoba s MM965 nebo možná i se zeleným Savinellim (podobně hrubší řez). Dědka http://www.tobaccoreviews.com/blend/5/a-c-petersen-caledonian-virginia-flake nahradit nějakým jiným VA flakem.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod BATRACHOS » 12 čer. 2014, 15:40

:arrow: Bob 76
Nezatracoval bych stranky tabaky.cz
Podle mých zkušeností jsou tam mnohdy nejrelevantnější soudy, které se dají na webu najít.
Samozřejmě je si třeba vyzkoušet, který recenzent má asi tak stejně narostlá ústa a podobný vkus jako Ty.

Takový posudek od JCP, Nevilla, Scalexe nebo Bromdena, to vždy stojí za to si přečíst. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


cron