Co dokuruji a cim to nahradim.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod beda » 23 dub. 2007, 13:56

Tohle tema zakladam protoze malokdy diky sve zvedavosti kupuji stejny tabak dvakrat za sebou. Mam sedm fajfek a sedm tabaku, temer veskere druhy od uplneho neutralu pres latakie az po silny aromatik, uzivam si kazdy, pokud je teda prizniva konstelace. Dneska jsem dorazil EMP a prestoze jsem jeste rano byl presvedcenej ze si koupim to same znovu, koupil jsem si Perfection. Castecne kvuli penezum, castecne kvuli dobrym recenzim na www.tabaky.cz, ale hlavne kvuli zvedavosti. Vypada slibne, tu vanilku v nem temer necitim, uvidim zitra az ho nacpu, mam ho na rano.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod shero » 23 dub. 2007, 16:07

já zrovna dokuřuju Sunset Breeze a v úvahu připadají Savinelli Light Aroma nebo Peterson De Luxe Mixture. Asi zvítězí ten marcipán, všichni si ho tu pochvalují.
Uživatelský avatar
shero
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2007, 13:46
Bydliště: Praha

Re: Co dokuruji a cim to nahradim.

Příspěvekod Fénix » 24 dub. 2007, 13:01

beda píše:Tohle tema zakladam protoze malokdy diky sve zvedavosti kupuji stejny tabak dvakrat za sebou.


Tak to jsme na tom podobně (i když smysl threadu mi uniká)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod beda » 24 dub. 2007, 20:56

Kdyz takhle stridam tabaky tak, vetsinou po dokoureni jednoho kupuji jiny, ale slozenim podobny a tim padem je mohu porovnat a vybrat ten lepsi. Tak jako napriklad dnes jsem si poprve zakouril z SG Perfecion jimz jsem nahradil dokoureny EMP a hned jsem vedel, ze jsem se neseknul. Oba ty tabaky jsou si dost podobne, ale ten od SG ma neco navic, tu vanilku, je citit skutecne az po zapaleni a je znat, ze neni umela. Nikdy by mne nenapadlo, ze to k sobe s latakii muze takhle pasovat. No a to tema jsem zamyslel jako informacni prostor k vyjadreni dojmu z veskerej sort tabaku jez maji kuraci moznost porovnavat.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod madriguera » 25 dub. 2007, 06:23

I když rád experimentuji, tak už jsem si vytvořil skupinku tabáků, které mám neustále v zásobě: SG Squadron Leader, Grousemoor a Ratrray´s Old Gowrie a Black Mallory. Dostal jsem k narozeninám od kamaráda McB Vanilla Choice, zatím sbírám odvahu :? .
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 46
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod Mike Hill » 25 dub. 2007, 22:40

madriguera píše:I když rád experimentuji, tak už jsem si vytvořil skupinku tabáků, které mám neustále v zásobě: SG Squadron Leader, Grousemoor a Ratrray´s Old Gowrie a Black Mallory. Dostal jsem k narozeninám od kamaráda McB Vanilla Choice, zatím sbírám odvahu :? .
...čo tý kamaráti na tých Mac Barenoch vidia ja nepochopím, to nikto nečíta recenzie skorej než niečo kúpi...?
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod beda » 26 dub. 2007, 00:04

Nektery tabaky Mc Baren jsou dost dobry. Takovej Navy Flake je fakt super kvalita za dobry penize. Vanilla Choice jsem nekouril, ale kdyz se dobre nacpe, mohl by byt co se tyce nikotinu uspokojujici a proti vanilce v tabaku nic nemam. Jen by to asi chtelo fajfku ze ktery se kouri aromatiky. Oblibenych tabaku mam tolik, ze bych ani nechtel tolik dymek, mam spis vybrane typy tabaku a od techto typu urcite smesi, ktere rad kourim a ty stridam.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod dh » 26 dub. 2007, 05:46

Přidávám se k obraně MacBarena. Celkově vzato střední třída, některé tabáky vynikající: Solent například.
Některé směsi zase mají vynikající poměr kvalita/cena.

Potíž je s těmi jejich "moderními evropskými" tabáky a ty člověk aspoň pozná podle klíčového slova CHOICE.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod jcp » 26 dub. 2007, 06:42

pokud se bavíme o mekberanu, tak pro mě je jedničkou Golden Blend (ten je v mém repertoáru standartně), Navy Flake tak ještě můžu a to ostatní už ke štěstí nepotřebuju (nevím jak Dark Twist a Solent Mixture, ty neznám).
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Nevill » 26 dub. 2007, 08:38

Já jsem třeba zatím nenašel náhradu za G.L.Peace Telegraph Hill, asi nejlepší směs Virginia & Perique jakou jsem kdy měl...Jeptišky jsou chuťově někde jinde, Kentmere a Ambleside od Synjeca jsou spíš blíže těm jeptiškám, Louisiana Flake je vůbec něco úplně jiného... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod rak65 » 26 dub. 2007, 09:52

Nevill píše:Já jsem třeba zatím nenašel náhradu za G.L.Peace Telegraph Hill, asi nejlepší směs Virginia & Perique jakou jsem kdy měl...


nevím jak chutná glp th, páč jsem ji nekouřil, ale tohle je vynikající v-p http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... 6&TID=1423 . jen je dost silná. v de k dostání bez problémů
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod Nevill » 26 dub. 2007, 10:04

rak65 píše:nevím jak chutná glp th, páč jsem ji nekouřil, ale tohle je vynikající v-p http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... 6&TID=1423 . jen je dost silná. v de k dostání bez problémů


to vypadá dobře, někdy vyzkouším...díky :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 26 dub. 2007, 11:10

dh píše:Přidávám se k obraně MacBarena. Celkově vzato střední třída, některé tabáky vynikající: Solent například.
Některé směsi zase mají vynikající poměr kvalita/cena.

Potíž je s těmi jejich "moderními evropskými" tabáky a ty člověk aspoň pozná podle klíčového slova CHOICE.


Ja po letech kourim od MB Dark Twist a Stockton a oba jsou to vyborne tabacky. Taky se jeste pamatuji na celkem slusny MB Scotish mixture, ale ostatni tabaky od MB neznam.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Graveir » 26 dub. 2007, 11:22

Kluci, zkuste rollcake, neco mezi DTW a Stocktonem....ale super!
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Breer » 26 dub. 2007, 11:34

rak65 píše:
Nevill píše:Já jsem třeba zatím nenašel náhradu za G.L.Peace Telegraph Hill, asi nejlepší směs Virginia & Perique jakou jsem kdy měl...


nevím jak chutná glp th, páč jsem ji nekouřil, ale tohle je vynikající v-p http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... 6&TID=1423 . jen je dost silná. v de k dostání bez problémů


to ano, mam tento tabacik vynikajucej chute, beriem ho spolu s UF, Erinmore Flake a MB Navy Mixture na potapacske safari na lodi po Cervenom mori. aby mi tieto tabacky sprijemnovali chvilky medzi ponormi, len pocet fajok stale nemam urceny a vsetko strkat do meerschaumky mi pride nechutne :smoke3:

:arrow: Nevill

nemozem porovnat, TH ani Three Nuns som este nemal :?
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků