TTI - objednávky GH v ČR

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Co objednáme?

Anketa končí za 05 úno. 2011, 09:40

SRT
10
16%
Brit
2
3%
Dark plug
15
25%
Dark birds eyes
8
13%
Brown flake
3
5%
Bosun cut plug
6
10%
Kendal Flake
6
10%
Best brown
5
8%
Sliced brown twist
6
10%
 
Celkem hlasů : 61

Re: TTI - objednávky GH v ČR

Příspěvekod Breer » 16 srp. 2013, 20:50

gene píše:Můžeš se směle vydat vlastní cestou. Přibal ještě nějakej Warrior Plug a budeš si chrochtat, dokud budou libry stačit :D
http://www.mysmokingshop.co.uk

зачем фунты когда у нас банковская карта :wink: :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: TTI - objednávky GH v ČR

Příspěvekod Bob76 » 16 srp. 2013, 20:56

Kartu nemáme :wink: a kamarádů co by objednali chybí,no.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: TTI - objednávky GH v ČR

Příspěvekod Scalex » 16 srp. 2013, 21:07

Bob76 píše:Co by bylo reálné?Když se bavíme na rovinu.Pokud je to celé mimo realitu,rád bych to věděl,teď a tady,díky Tome.


Reálně se bavíme MINIMÁLNĚ o desítkách kilogramů. Můžeš importérovi garantovat, že když doveze 50 kilo tabáku, tak že to všechno bez problémů a rychle udá? Nebo mu chceš říct: "Dovezte toho 50 kilo, tady já a chlapi z buňky si dohromady osm tobolek vezmeme?" Do toho rizika nikdo nepůjde. Proto tady už několik let děláme ty hromadné objednávky v cizině. Platební kartu pro platby na internetu vydává každá banka. U mBank je to zadarmo, takže si tam stačí otevřít účet, nechat vystavit kartu a pak si tam ze svého normálního účtu můžeš posílat vždycky jen tolik, kolik chceš aktuálně utratit.

Objednat něco v cizině taky není problém. Jsou tu vlákna, kde se bavíme o spolehlivých obchodech v Německu či Británii. Není žádný problém otevřít si v jednom okně obchod, ve druhém online slovník a tou objednávkou se prokousat. Stačí na to pár slovíček. Německy umím asi osm slov a v pohodě jsem objednával i z německého obchodu, který neměl anglickou verzi.

Opravdu nevidím jedinou překážku v nákupu z ciziny. Nemluvě o tom, že to při hromadné objednávce nezřídka vyjde i o něco levněji, než když totéž člověk kupuje u nás (ale podstatnější samozřejmě je, že člověk objedná tabáky, co u nás nejsou k sehnání).
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: TTI - objednávky GH v ČR

Příspěvekod Bob76 » 16 srp. 2013, 21:19

Pochopitelně jsem se bavil jen o tabácích co se u nás nevyskutují,jinak by to moc nemělo smysl.Nevím jak to funguje v http://www.mysmokingshop.co.uk /limity a tak/.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: TTI - objednávky GH v ČR

Příspěvekod Scalex » 16 srp. 2013, 22:12

Bezpečný limit pro nákupy *v rámci EU* je 1 kg tabáku nebo 200 ks doutníků, nebo 400 ks cigarill a doutníků s váhou pod 3 gramy.

Všechno se to dá vygooglit během pár minut... strejda Google poradí, stačí zadat "dovoz tabáku ze zemí EU množstevní limit" a omezit výsledky časově na poslední rok (aby tam nelezly už neplatné věci). Fakt není potřeba z toho nákupu dělat velkou vědu. 8^) Stačí dát bacha, aby se to vešlo do kila a aby ta země byla v EU (bacha na Švýcarsko... tam je sice báječný obchod Synjeco se spoustou lákavých tabáků, ale Švajc není v EU 8^(((( ).

Ad "nemělo by smysl kupovat tabáky, co u nás jsou" - no jak jsem psal, z ciziny se nezřídka dají dovézt za lepší cenu. I v zahraničí mají občas nějaké výprodejové akce a nebo tam prostě daný tabák vyjde levně a když si ho objedná víc lidí, tak se to i s poštovným vyplatí. Nemluvě o kvalitě. Spousta lidí udělala zejména s tabáky firmy Rattray's opakovanou zkušenost, že tentýž tabák z Německa byl lepší, než tentýž zakoupený u nás. A ještě vyšel o něco levněji.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: TTI - objednávky GH v ČR

Příspěvekod peťák » 17 srp. 2013, 08:33

Je to tady sice trochu OT, ale navazuju na předešlý příspěvek. Koukám jako blázen na ten 1kg limit tabáku v rámci EU. Onehdy jsem u Lothara v Pipe-shopu objednal 1,8 kg tabáku a nebyl s tím sebemenší problém. Příště to teda asi už riskovat nebudu. Nevědomost je fakt sladká.
Množstevní limity na dopravované zboží pro fyzické osoby, tzn. v rámci EU:
http://www.celnisprava.cz/cz/dane/infor ... ty_EU.aspx
Množstevní limity na dovoz zboží pro fyzické osoby, tzn. ze zemí mimo EU:
http://www.celnisprava.cz/cz/dane/infor ... on_EU.aspx
Ještě jednou sorry za OT.
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2031
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: TTI - objednávky GH v ČR

Příspěvekod basa333 » 17 srp. 2013, 13:02

bob76: skála ti to v podstatě všechno napsal. tuším (před několika lety) byla minimální hmotnost objednávky ze strany importéra 5 kg. pokud si seženeš odběr na 5 kg warior plugu, tak budeš doma, jinak jsou to debaty o ničem. promítni si všechen ten opruz a papírování kolem toho a musí ti být jasné, že je to neprůchozí. plugy obecně jsou zboží, které máme rádi my tady na tomhle mlsounském fóru, ale jinak na to všichni koukají jak tele na vrata a nikdo to nekoupí.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TTI - objednávky GH v ČR

Příspěvekod Bob76 » 17 srp. 2013, 14:57

Díky za objasnění Tome,trochu mě to mrzí,ty kvóty /5kg/ od tabáků jsou jaké jsou.Říkal jsem si,že snad nemůže být problém /když už k nám vozí jiné tabáky/,přidat od jiného druhu do kila.No mýlil jsem se.Jinak na mysmokingshop jsou ty ceny trochu jinde,jak u nás,zkrátka třetina navíc je pro mne dost.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: TTI - objednávky GH v ČR

Příspěvekod Plzenaak » 17 srp. 2013, 18:56

... Jinak na mysmokingshop jsou ty ceny trochu jinde,jak u nás ... a to ani poštovný není žádná láce.
Tabáky tam mají fantastický.
Germains Rich Dark Flake
Robert Lewis Orcilla Mixture
Warrior Plug
a spousta plugů a lan od GH :pray: :smoke5:
Uživatelský avatar
Plzenaak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 376
Věk: 47
Registrován: 22 zář. 2010, 08:03
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků