Prírodný TABAK

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Prírodný TABAK

Příspěvekod zverdodo » 15 led. 2007, 20:44

Zdravim vsetkych labuznikov. chcem si kupit nejaky dobry prirodny tabak. tak vas chcem poprosit nejake navrhy a takisto na nejaku dobru latakiu. :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
zverdodo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 153
Věk: 45
Registrován: 02 led. 2007, 00:51
Bydliště: Banska Bystrica

Příspěvekod basa333 » 16 led. 2007, 07:04

Přírodní tabák = full virginia flake od samuel gawith
Latakia = commonwealth mixture nebo balkan flake od stejného výrobce - nech si chutnat, všechno jsou to špičkové tabáky

pravda pravda - na squadron leader od SG bych byl málem zapomněl - jako nástup do latakie výborná volba, sám ho docela rád kouřím i teď. možná by ti chutnal i perfection, ale tam je té latakie tak málo, že si ani neuvědomíš, o co vlastně jde
Naposledy upravil basa333 dne 16 led. 2007, 19:19, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod xray1 » 16 led. 2007, 08:27

Taky jsem začal přemýšlet o přírodním tabáku , tak obědnávám SG FVF . Využívám tvé rady jako již dříve. Dík
Uživatelský avatar
xray1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 54
Registrován: 15 pro. 2006, 10:41
Bydliště: BOSKOVICE

Příspěvekod dick » 16 led. 2007, 08:31

Přírodní tabák : Samuel Gawith Kendal Cream Flake
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod madriguera » 16 led. 2007, 08:51

Přírodní tabák: Three Nuns, Old Gowrie
Latakie: Samuel Gawith Squadron Leader, Commonwealth Mixture
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 45
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod bromden » 16 led. 2007, 09:10

Přírodní tabák:
Virginie - Hal O´The Wynd
Virginie/Perique - SG Louisiana Flake (nebo St.James Flake)
Latakie - Gawith&Hoggart - Balkan Mixture
Lehká latakie - SG Perfection

(toto kouřím já a vřele doporučuju...)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod rak65 » 16 led. 2007, 09:23

dick píše:Přírodní tabák : Samuel Gawith Kendal Cream Flake


kendal cream přírodní? :shock: vykouřil jsem jsem jednu krabičku a vedu ho jako aromatika, kterého byl docela problém překouřit
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod zverdodo » 16 led. 2007, 15:54

diky za odpovede hned sa idem na to kuknut :D
Uživatelský avatar
zverdodo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 153
Věk: 45
Registrován: 02 led. 2007, 00:51
Bydliště: Banska Bystrica

Příspěvekod Nick » 16 led. 2007, 20:05

bromden píše:Přírodní tabák:
Virginie - Hal O´The Wynd
Virginie/Perique - SG Louisiana Flake (nebo St.James Flake)
Latakie - Gawith&Hoggart - Balkan Mixture
Lehká latakie - SG Perfection

(toto kouřím já a vřele doporučuju...)

dovolim si to podepsat taky-jen SG Perfection sem jeste nekouril, do virginii bych jeste zaradil SG VFV a do jemnounkeho aromatiku MB V.1
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod dh » 17 led. 2007, 17:11

Ono je hlavně poněkud problematické, co je to ten přírodní tabák; chovám podezření, že je to jakási "zbytková kategorie", kterou by bylo možno charakterisovat jako nonlatakické tabáky bez výrazné aromatisace. Různých casingů a toppingů si podle mě to, co běžně pokládáme za přírodní tabáky, užije leckdy docela dost, podstatné je, že to nepřesáhne míru. No, a latakie by v tomto smyslu přírodním tabákem byla, jenže tabáky s ní tvoří zvláštní kategorii, tak je vyjímáme taky. Jenže latakie získává svou chuť uzením, od čehož přece různé fire-cured tabáky taky nemají daleko. Je Black XX přírodní tabák? - Asi bychom museli mít mnohem detailnější znalosti technologických postupů, abychom mohli zavést nějakou jakž takž adekvátní klasifikaci.

Já bych za takový nejpřírodněji působící tabák na trhu pokládal asi Brown no. 4. To je ale jen subjektivní dojem. Rozhodně je moc dobrý - naprosto objektivně.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Simon » 17 led. 2007, 21:54

dh píše:Ono je hlavně poněkud problematické, co je to ten přírodní tabák; chovám podezření, že je to jakási "zbytková kategorie", kterou by bylo možno charakterisovat jako nonlatakické tabáky bez výrazné aromatisace. Různých casingů a toppingů si podle mě to, co běžně pokládáme za přírodní tabáky, užije leckdy docela dost, podstatné je, že to nepřesáhne míru. No, a latakie by v tomto smyslu přírodním tabákem byla, jenže tabáky s ní tvoří zvláštní kategorii, tak je vyjímáme taky. Jenže latakie získává svou chuť uzením, od čehož přece různé fire-cured tabáky taky nemají daleko. Je Black XX přírodní tabák? - Asi bychom museli mít mnohem detailnější znalosti technologických postupů, abychom mohli zavést nějakou jakž takž adekvátní klasifikaci.

Já bych za takový nejpřírodněji působící tabák na trhu pokládal asi Brown no. 4. To je ale jen subjektivní dojem. Rozhodně je moc dobrý - naprosto objektivně.


proc jen tabaky bez latakie? prirodni je ten tabak, u ktereho nepoznas umelou aromatizaci, black xx je samozrejme prirodni
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 17 led. 2007, 23:25

dh píše:Ono je hlavně poněkud problematické, co je to ten přírodní tabák; chovám podezření, že je to jakási "zbytková kategorie", kterou by bylo možno charakterisovat jako nonlatakické tabáky bez výrazné aromatisace. Různých casingů a toppingů si podle mě to, co běžně pokládáme za přírodní tabáky, užije leckdy docela dost, podstatné je, že to nepřesáhne míru. No, a latakie by v tomto smyslu přírodním tabákem byla, jenže tabáky s ní tvoří zvláštní kategorii, tak je vyjímáme taky. Jenže latakie získává svou chuť uzením, od čehož přece různé fire-cured tabáky taky nemají daleko. Je Black XX přírodní tabák? - Asi bychom museli mít mnohem detailnější znalosti technologických postupů, abychom mohli zavést nějakou jakž takž adekvátní klasifikaci.

Já bych za takový nejpřírodněji působící tabák na trhu pokládal asi Brown no. 4. To je ale jen subjektivní dojem. Rozhodně je moc dobrý - naprosto objektivně.


Taky chápu "přírodní tabák" jako uměle vytvořenou zbytkovou kategorii. Ale je to chyba?

ono ještě přírodní X aromatizace... co když je nějaká aromatizace přírodní ? :D
Chce to aspoň v běžné diskusi neřešit kategorizaci moc podrobně. IMO aromatiky a tabáky s latakií (kvůli jejich specifickým vlastnostem) jsou pro běžnou mluvu dostatečně ohraničené, a přírodní jsou pak ty ostatní. Že se mohou kategorie prolínat, nebo že jeden přírodní tabák může mít blíž k nějakému aromatiku než jinému přírodnímu tabáku, to jsou otázky pro podrobné třídění nebo recenze na tabaky.cz, ale občas je třeba se vyjádřit lapidárně a myslím, že většina lidí chápe ty základní tři kategorie alespoň rámcově stejně.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tifik » 18 led. 2007, 07:12

Za přírodní považuji tabáky, které se jen upravují různými postupy(uzení, sušení nad ohněm...) a nic se nepřidává, tj. i latakii. Další kategorií jsou tabáky, kde je přidána přírodní látka (SG 1792), ty jsou též ok. No a potom chemické tabáky, míra aromatizace je různá, může být i vkusná, ale stejně jsem přesvědčen, že v 90% aromatických tabáků ta chemie je.
Někde jsem četl, že black xx se upravuje vařením ve vodě :)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod basa333 » 18 led. 2007, 07:21

tifik píše:...Někde jsem četl, že black xx se upravuje vařením ve vodě :)


tomu rád věřím, podle toho taky hoří, ale chutná fantasticky
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod jcp » 18 led. 2007, 08:37

tifik píše:Někde jsem četl, že black xx se upravuje vařením ve vodě :)

Netvrdím že ne, ale moc se mi tomu nechce věřit neb tím bys z toho vyextrahoval (alespoň malou) část nikotinu. No a BlackXX je docela určitě jeden z nejsilnějších, podle mě silnější než Brown No.4. Btw ten mi připadá velice přírodní, prostě čistá chuť tabáku bez čehokoli dalšího.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 7 návštevníků