Mýdlové tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod madriguera » 23 dub. 2007, 11:22

Ennerdale jsem kouřil celý tento víkend a latakia tam skutečně není :D ! Docela mě mrzí, že tu, v ČB, není k sehnání víc tabáků od GH, Ennerdale mi přišel takový uhlazenější a delikátnější než "žbrblající bažina :D " od SG. Intuuji, že to budou bráškové :D . Co tedy taková čokoládová latakia nebo Balkán!!!
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 46
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod jcp » 24 dub. 2007, 10:50

Je to sice lehce OT ale teď, jsa nemocen a čumíc na satelitu na Viasat History - pořad Století, jsem zjistil, že světový rekordman Donald Campbell jr. se ve svém člunu Bluebird zabil v r. 1967 při pokusu o další světový rekord na jezeře Coniston Water v distriktu Lakeland.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod beda » 02 kvě. 2007, 00:33

Hm, Coniston je zabijak. Na druhou stranu je to uplne nejlepsi tabak co jsem kouril, po asi patem koureni jsem se konecne naucil ho nacpat, je to zatim nejjednodussi metoda a nejvic se mi osvedcila. Udelam si otypku o delce hloubky kotliku, tu mezi dlanemi povalim a uvolnenou ji zasunu do hlavicky, navrch trosku drte ze dna tobolky a je to. Horelo to naprosto chladne a velmi dlouho a na dne se chut pouze koncentrovala a vyvyjela zadoucim smerem. Rad bych podekoval basovi 333 za jeho chvalu na tenhle tabak, diky niz jsem si ho poridil.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod basa333 » 02 kvě. 2007, 07:24

prosím, nechť šmakuje i dál...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Alfik » 02 kvě. 2007, 09:35

Dovolím si přispět svojí troškou do mýdla :) - Mně třeba coniston úplně nesedl, místy mně dost brutálně sejmul (to je zkrátka ta moje alergie na dark fired), a navíc se mi, díky své chuťové výraznosti dotažené ad absurdum, poměrně rychle přejedl.

Máte-li někdo podobný problém, a rádi byste něco jako "coniston-light", tj. aby to chutnalo podobně jako coniston, ale aby to nebylo tak "extrémní", tak můžu vřele doporučit Bosun Cut Plug. Co se složení týče, tak je to vlastně "inverzní coniston", tj. všechno, co je v conistonu je i v Bosunu, jen v obrácených poměrech. Chuťově i silou je mnohem jemnější, což ovšem neznamená, že by to byl jen horký vzduch. Řekl bych, že pokud je pro někoho coniston příliš silný, tak Bosun by mu mohl připadat "tak akorát"...
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 09 kvě. 2007, 20:46

Alfik píše:Dovolím si přispět svojí troškou do mýdla :) - Mně třeba coniston úplně nesedl, místy mně dost brutálně sejmul (to je zkrátka ta moje alergie na dark fired), a navíc se mi, díky své chuťové výraznosti dotažené ad absurdum, poměrně rychle přejedl.

Máte-li někdo podobný problém, a rádi byste něco jako "coniston-light", tj. aby to chutnalo podobně jako coniston, ale aby to nebylo tak "extrémní", tak můžu vřele doporučit Bosun Cut Plug. Co se složení týče, tak je to vlastně "inverzní coniston", tj. všechno, co je v conistonu je i v Bosunu, jen v obrácených poměrech. Chuťově i silou je mnohem jemnější, což ovšem neznamená, že by to byl jen horký vzduch. Řekl bych, že pokud je pro někoho coniston příliš silný, tak Bosun by mu mohl připadat "tak akorát"...


jo, Bosun je ňamka, i když bych do něj ještě špetičku dark fired přidal ;)
Teď dokuřuji Bracken od basy, je slušný,m chvíli je vždy výborný ale pak mi hořkne... Coniston zatím vede.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod ypres.bass » 16 úno. 2008, 23:35

tak to mýdlo bych docela rád někdy ochutnal...akorát nevím do které dýmky ho dat aby se moc nezažral. Je teda GrouseMoor mydlo nebo ne? (mohl by se mi prosím někdo podívat do toho seznamu dole jestli tam nějaký mýdlák nemám?)
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Scalex » 17 úno. 2008, 00:07

ypres.bass píše:(mohl by se mi prosím někdo podívat do toho seznamu dole jestli tam nějaký mýdlák nemám?)

Kdybys tam kromě výrobce měl uvedený i název tabáku, bylo by to mnohem jednodušší. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod ypres.bass » 17 úno. 2008, 00:15

Scalex píše:
ypres.bass píše:(mohl by se mi prosím někdo podívat do toho seznamu dole jestli tam nějaký mýdlák nemám?)

Kdybys tam kromě výrobce měl uvedený i název tabáku, bylo by to mnohem jednodušší. 8^)
no to jsme se špatně pochopili, já jsem myslel ten seznam co už jsem měl - v tom neoteveném mám podezření na mýdlákovitost blantyre od fairmorna
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod beda » 17 úno. 2008, 00:27

To ypres.bass : Kup si Ennerdale. Nebudeš mít podezření.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Mike Hill » 17 úno. 2008, 00:28

...jediný tabak ktrý som fajčil doteraz a cítil som z neho výrazne rozpoznateľnú mydlovitosť bol čierny Sillem´s...

...a okrem mňa a Crudea neviem o nikom na fóre kto by ho ešte fajčil alebo aspoň spomenul... :roll:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Scalex » 17 úno. 2008, 00:39

ypres.bass píše:no to jsme se špatně pochopili, já jsem myslel ten seznam co už jsem měl - v tom neoteveném mám podezření na mýdlákovitost blantyre od fairmorna

Já myslím, že kdybys nějaký mýdlák už kouřil, tak o tom dobře víš. Ta chuť a vůně je prostě nepřehlédnutelná.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Jakub » 17 úno. 2008, 21:48

když si k mýdláku čuchneš a to většinou i přes obal a máš pocit že jsi frňák vrazil do krabice s práškem na praní - je to mýdlák.
v otevřeném stavu se nelze zmýlit už vůbec......
Zcela nedávno na buňce při soutěži to při zapálení byl odér jak v obecní prádelně.
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Fénix » 26 srp. 2008, 09:42

k mýdlákům - úplně jasno v nich nemám, některé jsou nepopiratelné - viz žabákova anketa (Ennerdale, Condor, Mellow Mahagony) , ale pro mě jsou +- mýdláky taky skoro všechny tabáky GH, včetně Curly cutu, Louisiany, Brown flaku... když je člověk porovná s klasickou virginií, tak z nich prostě ten Lakeland "táhne", ačkoli jsou to vlatsně složením neutrály
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Cifro » 26 srp. 2008, 10:38

Curly cut, Louisiana? :naughty: Ani stopa.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


cron