Mýdlové tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod beda » 06 úno. 2007, 03:14

Nevedel jsem, ze ona toaletni vune mydlaku ma sve jmeno, povazoval jsem ji za jakousi nepovedenou a prehnanou aromatizaci. Jelikoz jsem mydlak nikdy nekouril nevim, zdali mi nezustali nektere jeho kvality skryty.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod tifik » 11 dub. 2007, 11:35

PF píše:Mám Ennerdale už asi dva měsíce a názory rozpačité: vůně po koupi i přes obal opravdu "toaletní", po otevření :shock: . Konzistence plátků je taková, že skoro nejdou rozdrolit ( kdesi tady kdosi psal - tuhost podešve(kožené!)).Kouření - hořel špatně a ty kousky, co nešly rozdrolit, zůstávaly jen zuhelnatělé. Chuť: -ten odér kupodivu vůbec nevadí a je cítit jen jako podtón.Jinak je to kvalitní tabák abych tak řekl "s tělem". Můj problém je, že je to na mně dost síla. Průměrný kotlík (tak 40x20) ke konci mně už uváděl do "excitovaného" stavu - a to kouřím pravidelně 1792. V menší dýmce a snad i s trošku hrubší úpravou byl v pohodě.Tož tak nejak....


Z ennerdale jsem nadšen a to většinou aromatiky nekouřím, jen některé "přírodní" (1792, bracken, UF). Z prvního nacpání jsem měl stejný pocit, jako když jsem jako malý kousl do mýdla, výborný
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod beda » 11 dub. 2007, 17:43

Tak jsem si dnes koupil Conniston abych vedel cemu se rika mydlak. Jeste jsem ho nekouril, cekam az dorazim posledni tri platky Irish Flake a potom na nej budu mit fajfku. Je fakt ze voni jako mydlo, ale k zelenymu Condoru to ma porad velmi daleko. Condor voni mnohem agresivneji. Conniston je celkem dost podobnej St. Bruno, jenom je bohatsi na dark fired a tim padem asi i oneco silnejsi. Uvidim az si z nej pokourim, moc se tesim. Vykouril jsem nekolik tobolek St. Bruno a mam tim padem mydlaky asi rad. Osobne je chapu jako zvlastni sortu oldtimeru se zvlastni aromatizaci pripominajici mydlo. Oldtimer je pro mne tabak upraveny na zpusob jez uz dnes neni tak casty jako za starych casu, kdy dymka byla beznejsi nez cigareta. Pro tento zpusob upravy tabaku je charakteristicka volba na nikotin potentnejsiho materialu, podobny stupen fermentace jednotlivych slozek smesi tak, ze ve vysledku neni kompozice kontrastni a take vyssi stupen vlhkosti konecneho produktu. Oldtimery pro mne jsou napriklad Royal Yacht, Irish Flake, Irish Whiskey, Sherlock Holmes, Dunhill Ready Rubbed, Glennpiper, Sam's Flake atd. Ono pojmenovani mydlak je ponekud zavadejici jelikoz tyto tabaky nejsou navoneny mydlem, nybrz esencemi z kvetu kvetin jez jsou nam zname spise z kosmetiky. Ovsem vzhledem k tomu, ze tabak je kvetina krasne kvetouci i vonici a mimo jine taktez hojne pouzivana v kosmetickem prumyslu, je v tomto kontextu pro mne uziti jinych rostlinnych esenci k aromatizaci tabaku naprosto prirozene. Ovsem musim znovu pripomenout, ze takovej zelenej Condor voni skutecne spise jako saponat a muze ledaskoho od jinych tzv. mydlaku odradit.
Naposledy upravil beda dne 11 dub. 2007, 22:57, celkově upraveno 2
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Fénix » 11 dub. 2007, 22:41

beda píše:Je fakt ze voni jako mydlo, ale k zelenymu Condoru to ma porad velmi daleko. Condor voni mnohem agresivneji.


Občas ještě na mě z některých dýmek zavane... ten tabák se dokonale zažírá :smoke6:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod basa333 » 12 dub. 2007, 05:19

beda píše:Tak jsem si dnes koupil Conniston ...


myslím, žes měl raději koupit ennerdale, ten je mýdlovější...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod beda » 12 dub. 2007, 10:47

Ja vim, prave proto jsem si koupil Conniston, diky ocichani Condoru vim moc dobre kam az jsou Anglicani v mydlovitosti schopni zajit a tak daleko do parfumerie nemusim. Conniston jsem si poridil predevsim kvuli jeho bohatosti na dark fired leafs, jestlize v Irish Flake je tretina smesi temnej ozeh a v Connistonu jsou to vice nez dve tretiny, bude Conniston asi fakt naloz. Na druhou stranu info o slozeni mam z tabaky.cz a tam je mimo jine uvedena i latakia, coz je podle mne nesmysl.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod beda » 12 dub. 2007, 17:47

Myslim, ze ten kdo psal to slozeni nema jasno o rozdilu mezi dark fired a latakii.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod jcp » 12 dub. 2007, 19:41

těch pitomostí je na tabaky.cz mnohem víc - třeba u SG Brown No.4 uvádějí jako řez - Flake a u BlackXX dokonce Loose Cut :shock: . Ten Michal to po sobě snad nečte - teda pokud to sepisuje vlastnoručně :wink:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod klasik51 » 14 dub. 2007, 19:50

basa333 píše:Inu, je to takový zvláštní tabák, ale mám ho moc rád. K pivu nemá chybu a asi mám na jeho účinky určitou odolnost, protože je u piva vůbec nevnímám (zato pivo ano :D ). Stačí trochu víc rozlámat a hoří dobře. Osobně jsem s ním velmi spokojený.

Jsem tady poprve a nemůžu neodolat,basa - lámeš to i s pulitrem,nebo
každé zvlášť :D :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod basa333 » 15 dub. 2007, 06:07

chtěl jsi asi napsat "nemůžu odolat", nebo ne? takhle bys klidně odolal. ale dost gramatiky :wink: - lámu samozřejmě jen tabák, má takovou zvláštní strukturu, takové tvrdé části flaku, které je opravdu potřeba nalámat. nevím, jak bych to řekl jinak. tabák je to ale vynikající a latakie v něm tutově není, což dokládá i to (alespoň si myslím matně vzpomínám), že ho kouřil pan prezident :wink: , a ten si dává na tu, jejíž jméno se nevyslovuje, setsakramentský pozor :twisted:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Fénix » 15 dub. 2007, 08:57

basa333 píše:chtěl jsi asi napsat "nemůžu odolat", nebo ne? takhle bys klidně odolal. ale dost gramatiky :wink: - lámu samozřejmě jen tabák, má takovou zvláštní strukturu, takové tvrdé části flaku, které je opravdu potřeba nalámat. nevím, jak bych to řekl jinak. tabák je to ale vynikající a latakie v něm tutově není, což dokládá i to (alespoň si myslím matně vzpomínám), že ho kouřil pan prezident :wink: , a ten si dává na tu, jejíž jméno se nevyslovuje, setsakramentský pozor :twisted:


Ennerdale jsem kouřil kdysi, jednou, moc si ho nepamatuju, ale latakie bych si všiml :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Mike Hill » 18 dub. 2007, 18:50

...keď som prvýkrát pobafkával čierny Sillem´s, moje prvé dojmy boli asi takéto:

...údenina, niečo ako vonná tyčinka, alebo kadidlo a mydlo...

...dosť divoké a zmiešané pocity i chute som z toho mal, ale nevzdal som sa a povedal som si, že svoje chuťové poháriky trocha otužím a pri ďalších pokusoch som naozaj pocítil, ako sa jednotlivé chute akoby automaticky ukladali do akéhosi hierarchického vyváženého poradia a nekričali jedna cez druhú...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod beda » 22 dub. 2007, 22:54

Dnes jsem kouril podruhy Conniston a dal mi co proto. Nacpal jsem ho na dno uplne najemno pomnuty, doprostred mene a navrch to byl takovy broken flake. Prvni tretina byla skvela, ve druhe to zacalo trochu bublat a skvirit a uz jsem vedel ze je zle, dno bych nejradeji zapomnel, uplne jsem to uvaril. Poprve jsem to nemnul tak najemno a dokouril jsem dobre, jen v pulce to trochu skvirilo, ale pak to tak nezvlhlo. Tu bazinu jsem nacechral, promichal s popelem a dokouril do suchyho sedyho popela, ale chut to melo hroznou. Na druhou stranu to nebyla zdaleka prvni napln co jsem uvaril a na rozdil od ostatnich sla dokourit do sucha, to se mi na Connistonu libi, dal mi slusnou lekci. Tak jestli mate nekdo nejake doporuceni ohledne nacpavani, predem dekuji.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod dh » 23 dub. 2007, 05:42

Já cpu Coniston většinou metodou "otep": dolů trochu drti, pak užmoulám otýpku z rozpadlých plátků a tu tam nějak nasunu. A nakonec nějakou drobotinu na podpal. Hoří to většinou slušně, pokud není nějaká blbá konjunkce hvězd.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod beda » 23 dub. 2007, 10:49

Tomu rikam synchronicita, vcera jsem si po te bazine rikal ze to priste nacpu otypkou a ted to mam i s doporucenim. No a co se tyce tech hvezd, rano jsem si nacpal EMP s tim, ze si spravim naladu po tom vcerejsim fiasku a ono se opakovalo temer to same a skutecne spatna konstelace byla jedna z verzi co mne napadla jako duvod toho bahneni. Tak diky.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků