Mýdlové tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod basa333 » 17 led. 2007, 20:57

Inu, je to takový zvláštní tabák, ale mám ho moc rád. K pivu nemá chybu a asi mám na jeho účinky určitou odolnost, protože je u piva vůbec nevnímám (zato pivo ano :D ). Stačí trochu víc rozlámat a hoří dobře. Osobně jsem s ním velmi spokojený.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod beda » 23 led. 2007, 00:31

Nevim presne co znamena mydlak, ale mam pocit, ze mate na mysli takove ty vydatne a hutny, silny kour vydavajici smesi z ostrovu, jez by se dali nazvat aromatiky diky vuni ktera neni tabaku vlastni a je do nej pridana. Tyto smesi jsou vsak podstatne silnejsi nez kontinentalni aromatiky a vune jimiz oplyvaji jsou rovnez mnohem mene libive nez vune napriklad danskych tabaku. Z toho co jsem zkusil sem patri-ST. BRUNO, DUNHILL ROYAL YACHT, PETERSON IRISH WHISKEY nebo SAM'S FLAKE od S.G. Tyto tabaky mi pripadaji podobne stupnem fermentace, silou i celkovym provedenim. Aromatizaci se sice mirne lisi, ale tyto vune beztak jaksi ustupuji do pozadi po zapaleni a do popredi vystupuje chut a sila tmaveho tabaku.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod bigdragon » 23 led. 2007, 06:12

beda píše:Nevim presne co znamena mydlak

mýdlák je tabák který má mýdlovou příchuť např. Balkan Mixture. Víc si teď nevzpomenu :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod basa333 » 23 led. 2007, 07:24

beda píše:Nevim presne co ... PETERSON IRISH WHISKEY nebo SAM'S FLAKE od S.G. Tyto tabaky mi pripadaji podobne stupnem fermentace, silou i celkovym provedenim. Aromatizaci se sice mirne lisi, ale tyto vune beztak jaksi ustupuji do pozadi po zapaleni a do popredi vystupuje chut a sila tmaveho tabaku.


... to tedy vnímám úplně jinak - a už vůbec je nehodnotím jako mýdláky - SAMík a mýdlo? :shock: :smoke6: IRISH a mýdlo? já nevím...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Alferi » 23 led. 2007, 10:22

beda píše:Nevim presne co znamena mydlak, ale mam pocit, ze mate na mysli takove ty vydatne a hutny, silny kour vydavajici smesi z ostrovu, jez by se dali nazvat aromatiky diky vuni ktera neni tabaku vlastni a je do nej pridana. Tyto smesi jsou vsak podstatne silnejsi nez kontinentalni aromatiky a vune jimiz oplyvaji jsou rovnez mnohem mene libive nez vune napriklad danskych tabaku. Z toho co jsem zkusil sem patri-ST. BRUNO, DUNHILL ROYAL YACHT, PETERSON IRISH WHISKEY nebo SAM'S FLAKE od S.G. Tyto tabaky mi pripadaji podobne stupnem fermentace, silou i celkovym provedenim. Aromatizaci se sice mirne lisi, ale tyto vune beztak jaksi ustupuji do pozadi po zapaleni a do popredi vystupuje chut a sila tmaveho tabaku.

To co zmiňuješ by se snad dalo nazvat jako tzv. anglické aromatiky. Ale Sam's Flake? Nějaký lehký casing tam je, ale jako aromatik bych to rozhodně neklasifikoval. Royal Yacht mi tak už vůbec nepřipadal. :puffy:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod beda » 23 led. 2007, 22:54

Osobne mi zminovane tabaky skutecne pripadaji podobne, at uz stupnem fermentace, vlchkosti, barvou ci obsahem nikotinu. Aromatizaci se lisi, ale aromatizovane jsou, proto jsem je nazval aromatiky. Vzpominam si na pobyt v Anglii a tabak CONDOR v zelene tobolce, maji ho tam v kazde trafice, kolega si ho koupil a ja si privonel. Hodne parfemovana smes, tmava, jemny rez a aroma agresivniho saponatu. To by asi mohl byt mydlak.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Alferi » 23 led. 2007, 23:14

beda píše:Osobne mi zminovane tabaky skutecne pripadaji podobne, at uz stupnem fermentace, vlhkosti, barvou ci obsahem nikotinu. Aromatizaci se lisi, ale aromatizovane jsou, proto jsem je nazval aromatiky. Vzpominam si na pobyt v Anglii a tabak CONDOR v zelene tobolce, maji ho tam v kazde trafice, kolega si ho koupil a ja si privonel. Hodne parfemovana smes, tmava, jemny rez a aroma agresivniho saponatu. To by asi mohl byt mydlak.

Condor? No sakra, nic mýdlovějšího snad ani není. :lol: Ale mě chutnal. :arrow: Pokud by ho někdo na cestách zahlédl, ať na mě pamatuje, bohatě se mu odměním. :wink:

To už si trochu hraješ se slovíčky. Aromatik je pro mě tabák, který je obohacen (nebo "obohacen") o chuť a aroma materie, která se jinak v přírodní formě nekouří. V Sam's Flake je nějaký casing, ale o přidané vůni silně pochybuji. U Royal Yachtu si nevzpomínám ani na ochucení.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Fénix » 23 led. 2007, 23:43

beda píše:Osobne mi zminovane tabaky skutecne pripadaji podobne, at uz stupnem fermentace, vlchkosti, barvou ci obsahem nikotinu. Aromatizaci se lisi, ale aromatizovane jsou, proto jsem je nazval aromatiky. Vzpominam si na pobyt v Anglii a tabak CONDOR v zelene tobolce, maji ho tam v kazde trafice, kolega si ho koupil a ja si privonel. Hodne parfemovana smes, tmava, jemny rez a aroma agresivniho saponatu. To by asi mohl byt mydlak.


z mého pohledu - pojmy mýdlák a "britský aromatik" se dost často prolínají ale spojit je nejde; třeba Condor imho není aromatik a Sams flake zase není mýdlák. Jinak takové té typické britské chuti říkaji na tobaccoreview lakeland (sauce)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod PF » 24 led. 2007, 07:01

Musím podotknout, že dávat dohromady Sam´s flake a např. Ennerdale je dle mého soudu nesmysl - Sam je něco, kde je chuť i vůně v převážné míře dosažena fermentací základního tabáku(prováděné různými postupy) a aditiva jsou jen v míře nezbytně nutné :wink: . Kdežto u tzv. "mýdláků" je aromatizace naprosto evidentní-alespoň ve vůni. Což ovšem nesnižuje jejich kvalitu.Mimochodem-už mi jde ten Ennerdale 8) (nevěřil jsem, že se budu po tolika letech učit nacpávat dýmku :D)
Uživatelský avatar
PF
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Věk: 56
Registrován: 18 črc. 2006, 06:25
Bydliště: Uh. Hradiště

Příspěvekod Alfik » 24 led. 2007, 09:39

Fénix píše:Jinak takové té typické britské chuti říkaji na tobaccoreview lakeland (sauce)


Tohle by možná stálo za přidání pár podrobností: Lakeland je zeměpisné (asi hovorové) označení pro okolí Kendalu, kde má továrnu jak Samuel Gawith, tak i Gawith & Hoggarth (možná i někdo další, ale to nevím). Je tam národní park "Lake district", s hromadou, jak název napovídá, jezer a jezírek, proto Lakeland. A protože pro tabáky z téhle oblasti je právě dost typická ta (jinak celkem unikátní) "toaletní" příchuť, používá se pro ni to označení "typical lakeland taste", nebo "lake district taste".

Update: pro ilustraci
Naposledy upravil Alfik dne 24 led. 2007, 10:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 24 led. 2007, 09:41

Fénix píše:
beda píše:Osobne mi zminovane tabaky skutecne pripadaji podobne, at uz stupnem fermentace, vlchkosti, barvou ci obsahem nikotinu. Aromatizaci se lisi, ale aromatizovane jsou, proto jsem je nazval aromatiky. Vzpominam si na pobyt v Anglii a tabak CONDOR v zelene tobolce, maji ho tam v kazde trafice, kolega si ho koupil a ja si privonel. Hodne parfemovana smes, tmava, jemny rez a aroma agresivniho saponatu. To by asi mohl byt mydlak.


z mého pohledu - pojmy mýdlák a "britský aromatik" se dost často prolínají ale spojit je nejde; třeba Condor imho není aromatik a Sams flake zase není mýdlák. Jinak takové té typické britské chuti říkaji na tobaccoreview lakeland (sauce)


condor je jeden z nejhorsich aromatiku co sem kdy kouril
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod rak65 » 24 led. 2007, 10:09

bigdragon píše:mýdlák je tabák který má mýdlovou příchuť např. Balkan Mixture. Víc si teď nevzpomenu :oops:


balkan mixture od gh a mýdlák? :shock:
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod messin » 24 led. 2007, 10:56

rak65 píše:
bigdragon píše:mýdlák je tabák který má mýdlovou příchuť např. Balkan Mixture. Víc si teď nevzpomenu :oops:


balkan mixture od gh a mýdlák? :shock:
tak to vypadá ,že jsem rázem ctitel mýdláků :)
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod bigdragon » 24 led. 2007, 11:16

rak65 píše:
bigdragon píše:mýdlák je tabák který má mýdlovou příchuť např. Balkan Mixture. Víc si teď nevzpomenu :oops:


balkan mixture od gh a mýdlák? :shock:

no mě to tak připadá :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod rak65 » 24 led. 2007, 11:23

bigdragon píše:no mě to tak připadá :D


a to je na dýmce to hezké..
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků