Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod hoochie coochie man » 02 zář. 2011, 16:44

Zkus to necht odležet, taky jsem takovou měl (5 tobolek :palm: ) a navíc ta chuť aromatizace vydržela vždycky tak 5 minut, pak se to přepálilo a zhořklo. Po dvou letech za syrova voní alkoholovo čokoládově až se z toho sbíhaj sliny a v chuti je to opravdu pouze sladký tabák (míra sladkosti asi jako u erinmor mix) s podtónem vanilky.
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod PrachatejMizera » 02 zář. 2011, 22:51

Cifro píše:Zmiešaním tohoto tabaku s čímkoľvek sa to čokoľvek môže len pokaziť. Zmiešaním s ďalším pudingovým výrazným aromatikom vznikne zmes výrazne aromatizovaná dvomi rôznymi arómami. Dovolím si doplniť Basu: ("...ale neutrál to není a bůhvíjak hodnotný tabák také ne...") pre mňa je tento tabak bezcenný :smoke4:


Tak to jsem teda v šoudeli.
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Sobpeta » 02 zář. 2011, 22:59

Vnímání sladkosti či voňavosti tabáků je opravdu dáno tím, jakou kdo má hubu a co vlastně kouří. Stačí se podívat na recenze třeba na tobaccoreviews, kolikrát je tam u jednoho tabáku stupnice hodnocení "aromatizovanosti" velice rozsáhlá.

Člověk, kterej kouří aromatiky pravidelně(a to ty těžší) asi těžko přijme tvrzení, že aromatizovaný BXX vůbec něčím aromatizovaný je. MB Navy Flake mu přijde jako neutrál, já ho třeba vnímám jako naprostej vrchol aroma, kterej ještě snesu. Tedy jako neutralista bych si CC od Petersona naředil třeba čistou virginií, ale jenom proto, abych to aroma srazil. Těžko bych ho ředil amphorou, pro moji hubu by to byly dva aromatiky v kupě v čemž nevidím smysl. Pro aromatikáře to asi smysl má, pokud považuje amphoru za neutrál(podle jeho huby) není na tom nic divného.

Když člověk kterej vůbec nesladí(př. kuřák přírodních tabáků) najednou dostane kafe s jedinou kostkou cukru okamžitě jeho přítomnost rozezná. Pokud někdo láduje do hrnku 5 kostek(př. kuřák aromatiků, ale myslím to bez jakékoliv urážky, pouze pro přirovnání) a já mu jich tam jednou nasypu šest určitě si toho ani nevšimne. A nic z toho není špatně, je to dáno chutěmi a vkusem. Asi tak... :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod PrachatejMizera » 02 zář. 2011, 23:09

Sobpeta píše:Vnímání sladkosti či voňavosti tabáků je opravdu dáno tím, jakou kdo má hubu a co vlastně kouří. Stačí se podívat na recenze třeba na tobaccoreviews, kolikrát je tam u jednoho tabáku stupnice hodnocení "aromatizovanosti" velice rozsáhlá.

Člověk, kterej kouří aromatiky pravidelně(a to ty těžší) asi těžko přijme tvrzení, že aromatizovaný BXX vůbec něčím aromatizovaný je. MB Navy Flake mu přijde jako neutrál, já ho třeba vnímám jako naprostej vrchol aroma, kterej ještě snesu. Tedy jako neutralista bych si CC od Petersona naředil třeba čistou virginií, ale jenom proto, abych to aroma srazil. Těžko bych ho ředil amphorou, pro moji hubu by to byly dva aromatiky v kupě v čemž nevidím smysl. Pro aromatikáře to asi smysl má, pokud považuje amphoru za neutrál(podle jeho huby) není na tom nic divného.

Když člověk kterej vůbec nesladí(př. kuřák přírodních tabáků) najednou dostane kafe s jedinou kostkou cukru okamžitě jeho přítomnost rozezná. Pokud někdo láduje do hrnku 5 kostek(př. kuřák aromatiků, ale myslím to bez jakékoliv urážky, pouze pro přirovnání) a já mu jich tam jednou nasypu šest určitě si toho ani nevšimne. A nic z toho není špatně, je to dáno chutěmi a vkusem. Asi tak... :puffy:


:ok:
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Cifro » 03 zář. 2011, 09:15

Sobpeta píše: A nic z toho není špatně, je to dáno chutěmi a vkusem. Asi tak... :puffy:


Vo všetkom s tebou súhlasím. Aj vo svojom príspevku som napísal moje hodnotenie aj to, ako si ho cením ja. Oblúbenosť všetkých poživatín, aj tabaku, je daná chuťami a vkusom. K tej sladkosti a aromatizácií. Ano súhlasím, miera sladkosi, intenzita a príťažlivosť aromatizácie sú dané chuťami a vkusom. Aj ja si dávam do kávy štyri kocky cukru. Moja sestra, znalec a milovník dobrej kávy, sa ale pri tom tvári asi takto :evil: a mňa považuje za barbara a zločinca. A ja jej celkom rozumiem. Poznám totiž ludí, ktorí robia podobné veci s dobrým tabakom Prvotným impulzom pre napísanie môjho predchádzajúceho príspevku bolo skôr poukázať na "kvalitu" červenej Amphory, aj keď považovať ju za prírodný tabak ma celkom pobavilo. Ja mám rád dobrý tabak. Pre mňa je červená Amphora nekvalitný, lacný tabak, akých sú na trhu mraky :smoke4:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Sobpeta » 03 zář. 2011, 09:26

I já jsem pochopil, jak jsi to myslel. Ani podle mého názoru není Amphora Full Aroma vzorem nějakého extra kvalitního tabáku. Její až trochu "magická" moc je spíš důsledkem toho, že to byl jeden z mála kouřitelných tabáků své doby a určitě i její "tuzexovou" dostupností-prostě určité fluidum z toho, že "mám něco, co se běžně nedá koupit". Teď, dlouho po jejím stažení z našeho trhu má najednou spoustu nových dýmkářů, kteří znají Amphoru jen z vyprávění pamětníků tendence ten tabák shánět a ochutnat. Taky jsem ho zkusil...no buhví co to nebylo, modrou jsem měl taky - ta byla naprosto strašlivá, hnědá mi celkem chutnala - ale i Vno.1 od MB je lepší. Červená je kouřitelná, ale důvod kouřit jí nemám. Asi bych ji kouřil, ale to by musely být na světě jenom Planty a Amphora. Pak by nebylo co řešit. :wink:

Taky nepovažuji Amphoru Full Aroma za přírodní tabák, ale zas na druhou stranu chápu, že když bude někdo denně bafat 5 kotlů Black and Brightu(hrdina), dá si ji pro odlehčení jako "přírodňák". :lol:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod klasik51 » 04 zář. 2011, 11:53

Chápu, že červená Amphora je pro Cifra a basu bezcenný tabák, silně aromatizovaný. :roll: :twisted:
Pro mě je aromatizován velmi málo a zcela chápu, že si ho někdo smíchá s jiným aromatikem.
Určitě bych ho nezahazoval. Mám jich od Cifra několik, děkuji mu za to. Jsou zaarchivovány.
A Péťa Sobpeta to píše dost dobře. :ok:
Prostě každý to máme nějak jinak a někde jinde.
Je známá věc, že co kouří basa by mě zabilo a co kouřim já, by se basa poblil. :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod PrachatejMizera » 29 zář. 2011, 11:12

Cifro píše:Zmiešaním s ďalším pudingovým výrazným aromatikom vznikne zmes výrazne aromatizovaná dvomi rôznymi arómami.


Chuťové vnímání máme každý odlišný, to je jasné. Co mi ale vadí (a myslím, že lze považovat i objektivně za neseriózní) je, když někdo, kdo tabák nevyzkoušel, přemoudřele poučuje někoho, kdo tabák dobře zná, o tom, jaký ten tabák je. Takový přístup jsem nikdy nezaznamenal na zahraničních fórech a připadá mi jako specialita střední Evropy.
Další kapitolou sama o sobě je neznalost určitých nezpochybnitelných jevů: Tvrzení, že smícháním dvou aromatiků musí zákonitě vytvořit směs ještě aromatičtější, svědčí o neznalosti principů synergetiky. Příteli, přítomnost dvou identicky polarizovaných agens rozhodně neznamená, že se výsledný efekt musí vždy sčítat! Oba agens mohou totiž fungovat buďto synergicky nebo naopak antagonně, přičemž volbu mezi těmito dvěma alternativami lze málokdy předem předvídat bez důsledné analýzy (u tabáků tuplem ne). Přirovnám Ti to k dvěma rotujícím motorům: Pokud jejich rotory rotují stejným směrem a spojíš je řemenem, bude výsledná síla ještě větší. Pokud ovšem rotují různými směry, pak se po spojení řemenem účinku jejich sil antagonizují. Přitom jde v obou případech o spojení dovou silných motorů. Podobné synergické projevy jsou dobře známy také farmakologům a některým lékařům, např. se silně nedoporučuje kombinace více druhů antihistaminik, neboť celkový účinek bývá antagonizován. Podobné je to např. u současného podání dvou antidepresiv (inhibitoru MAO v kombinaci se selektivním inhibitorem zpětného vychytávání serotoninu), kdy antagonní účinek může vést k výsledku natolik opačnému, že může vést k suicidu pacienta.
Podle mé zkušenosti se antagonní efekt projevuje právě při smíchání Amphory a Peterson's Connoisseur's Choice: Výsledná směs je méně aromatická než kterákoliv ze dvou použitých vstupních složek. Lívanec.
Naposledy upravil PrachatejMizera dne 30 zář. 2011, 21:13, celkově upraveno 1
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Cifro » 29 zář. 2011, 12:14

:ok: :D
Zase som o čosi múdrejší :puffy:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Fénix » 29 zář. 2011, 12:18

tak bacha, Cifro, hlavně na to suicidum :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Cifro » 29 zář. 2011, 12:24

Kua, buď budem musieť prestať miešať tabaky, alebo poschovávať všetky nože a špagáty :think:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod javatar » 29 zář. 2011, 12:27

ale to len v tom pripade pokial boli tabaky pouzivane ako antidepresiva :naughty:
Uživatelský avatar
javatar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 227
Věk: 36
Registrován: 30 kvě. 2011, 09:38
Bydliště: London

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod littlebull » 29 zář. 2011, 12:29

:lol: je to přesolený? Zachraň to dosolením! :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Cifro » 29 zář. 2011, 13:09

littlebull píše::lol: je to přesolený? Zachraň to dosolením! :lol:

A to si doteraz nevedel? :D

Priatelia, vážne. Na mňa pôsobí tabak antidepresívne a nepoznajúc princípy synergetiky som sa roky vystavoval obrovskému riziku suicidu. Len vďaka prozretelnosti som sa doteraz neobesil :pray: Tie tabaky, čo mám namiešané, snáď môžem dofajčiť, nie? Nezabije ma to? :think:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod PrachatejMizera » 29 zář. 2011, 13:29

littlebull píše::lol: je to přesolený? Zachraň to dosolením! :lol:


Tahle Tebou popisovaná situace nemá nic společného s principy míchání tabáků a jejich aromatizací. Je samozřejmé, že když do média obsahujícího ochucovadlo přidáš další čisté ochucovadlo, bude výsledné ochucení silnější – např. když do litru vody osolené 10g soli přidáš dalších 10g soli, bude výsledná voda 2x slanější. Podobně pokud do aromatizovaného tabáku přidáš totéž čisté aroma, bude ještě více aromatický. To ovšem nemá nic společného s tím, o čem jsem psal.

Míchání shodně aromatizovaných tabáků je taková situace, když médium obsahující ochucovadlo smícháš s dalším médiem obsahujícím totéž ochucovadlo. Např. když do litru vody obsahující 1% soli vliješ další litr vody obsahující 1% soli, pak získáš 2 litry stále stejně slané vody (1% soli), nikoliv slanější vodu. Stejně tak smícháním kilogramu aromatizovaného tabáku s dalším kilogramem shodně aromatizovaného tabáku nezískáš více aromatizovaný tabák, nýbrž pouze větší množství stále stejně aromatizovaného tabáku.

A konečně analogie mnou popisované situace míchání tabáků s různými aromatizacemi, kdy médium obsahující ochucovadlo smícháš s dalším médiem obsahující úplně jiné ochucovadlo: Když do litru vody obsahující 1% soli vliješ litr vody obsahující 1% cukru, pak výsledkem bude voda obsahující pouze 0.5% soli a 0.5% cukru, tedy o polovičním obsahu soli než voda původní! A protože navíc chuť cukru do jisté míry antagonizuje chuť soli, bude mít výsledná voda ještě nižší slanost i sladkost než 0.5%.
Stačí znát matematiku pro pátý ročník základní školy. Jestli to ani po tomto výkladu nechápeš, popros někoho, aby Ti to nakreslil.
Naposledy upravil PrachatejMizera dne 29 zář. 2011, 13:31, celkově upraveno 1
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bittas a 23 návštevníků