Něco ke kouření krom tabáku?

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod jeleniste » 19 zář. 2012, 07:01

JCP tady opakovaně zmiňoval komonici jakožto tradiční příchuť.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod Rog » 19 zář. 2012, 07:32

Už som to tu niekde písal. Viem o jednom, čo si natrhal nejaké byliny a vyfajčil ich následkom čoho oslepol (teda nie len metanol..). Našťastie sa z toho po pár dňoch dostal a zrak sa mu vrátil. Nevravím že sa nemá fajčiť nič iné ako tabak, rozličné byliny a listy drevím sa fajčili a fajčiť budú, len vravím POZOR na experimentovanie, mať spoľahlivé informácie a pod.
Sám som si u Byška čuchol k nejakej bylinnej zmesi určenej na fajčenie, bola kúpená normálne v plechovke ak tabak tuším v UK. Neviem presne o čo šlo, možno to bude vedieť doplniť on. Voňalo to zaujímavo. Ale nebol to tabak :wink: .
Keď tak možno by som začal niečim takým..
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod basa333 » 19 zář. 2012, 08:00

myslím, že i scalex měl nějakou směs do dýmky, která žádný tabák neobsahovala. nakolik si ovšem pamatuji, bylo to hodně neutrální a bez jakéhokoli obsahu chuti. fakt divná směs.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod Ubous » 19 zář. 2012, 08:35

:arrow: Errol
Každopádně poreferuj, určitě by to nebylo špatné vědět, co dobrého přimíchat do nějaké směsi. Kdyby jsi přestával vidět, tak piš rychle, ať víme co nepřimíchávat :wink:
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod Errol » 19 zář. 2012, 10:19

Tady tohle by měla být osvědčená pětice, která se kouří už po mnoho let, takže by škoda na zdraví být neměla.
Uživatelský avatar
Errol
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 85
Věk: 34
Registrován: 03 kvě. 2012, 14:07
Bydliště: Olomouc

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod jeleniste » 19 zář. 2012, 10:36

Škodu by mohl způsobit například durman a podobný lahůdky.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod Errol » 19 zář. 2012, 11:23

Zase takový experimentátor nejsem.
Uživatelský avatar
Errol
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 85
Věk: 34
Registrován: 03 kvě. 2012, 14:07
Bydliště: Olomouc

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod Scalex » 19 zář. 2012, 18:15

Jo, v nějakém shopu jsem to kdysi objednával... herbal pipe tobacco... byla to taková jemná huňatá směs, taková hebká a opravdu hodně jemná, chuť to nemělo žádnou, nikotin pochopitelně taky. Na srazu toho celou dýmku vybánil Martin Pedain a říkal, že to byl zvláštní zážitek, který by nerad někdy opakoval. 8^) Takže asi tak. Ani nevím, kde to nakonec skončilo... mám dojem, že jsem z toho pak na vánoce udělal františky. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod Errol » 19 zář. 2012, 19:19

S tím počítám. Bylinky jsou to dobrý, takže když to nebude chutnat v dýmce, tak si z toho uvařím čaj (=
Uživatelský avatar
Errol
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 85
Věk: 34
Registrován: 03 kvě. 2012, 14:07
Bydliště: Olomouc

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod Rog » 19 zář. 2012, 19:32

Errol píše:S tím počítám. Bylinky jsou to dobrý, takže když to nebude chutnat v dýmce, tak si z toho uvařím čaj (=


Errolova univerzálna zmes :ok: . Daj potom vedieť, ako ti to chutilo, osobne by som šiel skôr do toho čaju :plaster:
Inak, nech len nepindám, rozmýšľal si nad tým, ako zabezpečiť vlhkosť zmesi? Hádam, že vysušené, ako bylinky zvyčajne sú to nebude celkom ono..
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod vavra » 21 zář. 2012, 17:34

Před nějakým tím měsícem jsem po přečtení tohohle fóra vyrazil na záhonek a oškubal všelicos: meduňka, máta, řebříček, levandule
Po usušení jsem jsi z toho (+ nějaká ta špetka tabáku) ubalil cigaretu.
Už si to moc nepamatuju, ale myslím že meduňka byla celkem hnusná.
Překvapila mě máta - jak moc se po usušení a vykouření zachová ten mentol - měl jsem pak v hubě průvan jak z tunelu, jak moc větrové to bylo :P
Ta je na ochucování celkem jistota.
Uživatelský avatar
vavra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 40
Registrován: 12 črc. 2012, 22:16
Bydliště: Rychvald

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod jeleniste » 22 zář. 2012, 07:37

Už se to tady řešilo a někdo tu radil přidat čerstvý lístky máty do tabáku místo zvlhčovače a necht to od nich načichnout a následně je vybrat a zahodit. Pokud mě paměť neklame, tak na to byly vesměs pozitivní ohlasy.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod vavra » 22 zář. 2012, 09:59

Já bych tu mátu spíš nasušil a přidal přímo do tabáku.
S tou čerstvou je třeba pohlídat, aby na to člověk nezapomněl => plíseň.
Uživatelský avatar
vavra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 40
Registrován: 12 črc. 2012, 22:16
Bydliště: Rychvald

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod jeleniste » 22 zář. 2012, 10:22

Tak ty lístky musej bejt pochopitelně čistý, plísní se ale, myslim, zbytečně straší. Já tabák normálně vlhčim smotkem hajzlpapíru namočenym ve vodě z kohoutku a zatim mi nic nezplesnivělo, normálně ho hodim do tabáku a za pár dní vytáhnu uplně suchej. Teď jsem zkoušel alternativní vlhčení horkou párou z mašinky na preso a výsledek jsem ještě nezkoušel. Drtit do tabáku sušený listí, podle mě neni uplně dobrý, protože ten tabák je fermentovanej a to listí ne a je velká pravděpodobnost, že to bude štípat, divně hořet. Navíc ta drťka bude mít jinou strukturu, než ten nařezanej tabák. U nějakýho uplně hnusnýho tabáku prosim, ale dobrýmu tabáku tim, mám ten dojem, na kvalitě nepřidáš. Jsem toho názoru, že to ochucování tabáku je celkem alchymie a pokud fakt nevíš, co děláš, tak bude přijatelnej výsledek přinejlepšim výsledkem náhody. Jsou tady lidi, co míchaj zbytky a všimni si, že to vždycky nechávaj aspoň měsíc pracovat, než se do toho pustěj. Nadrobit do fajfky nějaký lupení ze zahrádky může výst k tomu, že Ti bude pak pěkně dlouho trvat než překouříš něčim tu pachuť. Což platí, i o přilejvání alkoholu do tabáku (tady se mnou možná někdo nebude souhlasit), byť sebekvalitnější, kořalka, nebo víno ve fajfce nemá co dělat. Jistě, jsou tabáky s příchutí whisky, nebo vína, ale ty co to vyráběj, věděj co dělaj a určitě ten postup neni takovej, že nabryndaj do tobolky nedopitou lahev.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Něco ke kouření krom tabáku?

Příspěvekod Rog » 22 zář. 2012, 10:51

jeleniste píše: Jistě, jsou tabáky s příchutí whisky, nebo vína, ale ty co to vyráběj, věděj co dělaj a určitě ten postup neni takovej, že nabryndaj do tobolky nedopitou lahev.


Neiktoré firmy používajú originál suroviny, ako ochucovadlá http://www.ammax.org/cz/articles/Navsteva-u-Cornell-and-Diehl 9 obrázok z hora.
Samozrejme s Tvojim príspevkom v zásade súhlasím, oni už vedia ako na to :ok:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků