Zapalovace

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jaký způsob zapálení dýmky preferujete?

Zapalovač cigaretový
35
6%
Zapalovač cigaretový - turbo
5
1%
Zapalovač dýmkový
248
44%
Zapalovač dýmkový - turbo
35
6%
Zápalky bezpečnostní krátké
144
26%
Zápalky dýmkové Solo (6 cm)
76
14%
Zápalky Pipe&cigar (10 cm)
5
1%
Klacíkem, uhlíkem, sousedem či jakkoliv jinak
13
2%
 
Celkem hlasů : 561

Re: Zapalovace

Příspěvekod Suhuachi » 24 úno. 2021, 21:00

Zdravím, poradil by mi někdo prosím, kde by se dalo sehnat nějaké (v ideálním případě kožené) pouzdro na Coronu Old Boy? Už ho pár let nosím v pouzdře na tabák, ale napadlo mě jestli se někde neprodává přímo na něj nebo jestli musím oslovit nějakého šikovného brašnáře. Díky.
Uživatelský avatar
Suhuachi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 24 čer. 2019, 17:27
Bydliště: Praha

Re: Zapalovace

Příspěvekod mihra » 24 úno. 2021, 21:27

Podívej se na danpipe.de, asi za 6,50 eur.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Zapalovace

Příspěvekod Snoopy » 25 úno. 2021, 19:36

Ferd píše:... Kartuše se dají sehnat kdekoliv a není problém ani těch pár kapek plynu vysomrovat u kamarádů, kteří na plynu vaří. Kartuší a plynových směsí je na trhu fůra, liší se jak kvalitou a čistotou, tak použitou směsí plynů pro různé teplotní podmínky. Nabízí se ta docela velký prostor na laborování, jak která kombinace hoří v zapalovači. :joy:

Kvalita plynu je IMHO alfa a omega, ak má zapaľovač fungovať. Do kvalitných drahých zapaľovačov iba extra čistý plyn (XIKAR, Dunhill). Do lacných šrotov za dvacku samozrejme hoci aj plyn z kartuše na varenie, ale to by som pre istotu tých zapaľovačov ťahal so sebou aspoň 10. (Nehaním, na outdoorové použitie je to iste rozumnejšie ako lamentovať nad strateným alebo rozbitým Old Boy :joy: ).
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Zapalovace

Příspěvekod Ferd » 26 úno. 2021, 13:32

Stydlivě se přiznám, že za posledních cca 35 let jsem žádnou z uvedených značek nepoužil. :oops: Kupoval jsem vždy co bylo po ruce, anžto jsem líný a držgrešle. A zatím vše funguje. Když už se mi něco rozbílo, tak to byl piezorystal-když jsem mu ohnul omylem kontakt nebo když mi spadl na zem a plast nevydržel. Docela důležité je tu a tam při plnění odfouknout plyn. Časem se smísí se vzduchem a hůř chytá.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zapalovace

Příspěvekod mihra » 21 říj. 2021, 20:04

Etrafika uvádí, že zapalovače Peterson nejsou kompaktibilní s plnicím ventilem plynu Xikar. Jsou zde jeho majitelé :?: Čím nebo jak ho plníte
:?:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Zapalovace

Příspěvekod MBO » 22 říj. 2021, 08:38

Měl jsem zapalovač Peterson a plnil jsem ho plynem Ronson, co je v každé trafice (bez adaptéru). Určitě se najdou takoví, kteří by mi ten plyn rozmlouvali, ale mně stačil. Teď mám Old Boy.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zapalovace

Příspěvekod MartanJ » 22 říj. 2021, 23:31

mihra píše:Etrafika uvádí, že zapalovače Peterson nejsou kompaktibilní s plnicím ventilem plynu Xikar. Jsou zde jeho majitelé :?: Čím nebo jak ho plníte
:?:

To je náhoda :-) Úplně stejný dotaz jsem předevčírem vznesl na chronomagu :-)
MartanJ
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 28 zář. 2021, 11:24

Re: Zapalovace

Příspěvekod Haga » 27 led. 2022, 12:11

Jelikož jsem byl evidentně a opětovně celý rok hodný, dostal jsem od mé báječné ženy k Vánocům tentokrát místo "sady"tabák + dýmka, "sadu" tabák + zapalovač - nádherný zapalovač Peterson. A protože není dle informace na Etrafice kompatibilní s plynem Xikar, hledal jsem moudré rady zde. Ale jaké bylo mé překvapení, že kromě MBO nikdo nereagoval na přímý dotaz zasloužilého člena Mihry :eh:
MartanJ sice vtipně poznamenal, že stejný dotaz vznesl na chronomagu, ale již se s námi nepodělil o případné rady tam získané.

Nelenil jsem tedy a vznesl dotaz přímo na Etrafice, kde je na výběr pouze ze dvou variant plynů: buď Xikar (který nebude pasovat) nebo Zippo Butane Gas. O druhé variantě mě bleskovou odpovědí ujistil Michal Hubacz, že tento plyn pro Petersony doporučuje.
Takže přátelé tak. Doufám, že tato informace bude v budoucnu někomu ku prospěchu. Dříve jsem to jako MBO také moc neřešil a plnil zapalovače tím, co kde v trafice zrovna měli. Ale myslím, že tento zapalovač si zaslouží trochu lepší zacházení (alespoň z mého subjektivního pohledu) :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Zapalovace

Příspěvekod MBO » 27 led. 2022, 12:35

Máš hodnou ženu, tak ať Ti dobře a dlouho slouží. Myslím samozřejmě ten nový zapalovač. Já teď plním Xikarem.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zapalovace

Příspěvekod peťák » 27 dub. 2022, 13:48

Dostal se mi ruk, resp. jsem byl ukecán, abych se pokusil zprovoznit starý stolní benzínový zapalovač Dunhill. Byl v docela dosti opotřebovaném stavu, ale hlavně mu chyběla celá hřídelka se škrtacím kolečkem a šroubek se vzpružinou, který přitlačuje kamínek na škrtací kolečko. Nejhorší bylo vyrobit šroub M1,4, na kterém se otáčí celé škrtací kolečko, i když napilovat šestihran 2,1mm pro škrtací kolečko na hřídelce ve které je díra 1,5mm pro ten šroub M1,4, bylo taky o nervy.
původní stav:
image_id: 28893image_id: 28899
po opravě:
image_id: 28900image_id: 28901image_id: 28902image_id: 28903
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2030
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Zapalovace

Příspěvekod Alter Egon » 27 dub. 2022, 14:24

Máš šikovné ruce :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Zapalovace

Příspěvekod MBO » 27 dub. 2022, 14:51

Petře, mám jeden starý, dodrbaný, ucházející Old Boy :think:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zapalovace

Příspěvekod itrnda » 28 dub. 2022, 17:38

Mirku, já mám zase jeden dnes zakoupený nový, nedodrbaný (dočasně), neucházející (snad dlouho), Old Boy. Nějak se mi mění čichové vjemy a ten benzin na jinak spolehlivém Zippu jsem začal nějak víc cítit. A tak jsem si řekl: “Člověče, třetí světová možná za dveřmi, proč to já mám pořád čuchat?”
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Zapalovace

Příspěvekod MBO » 29 dub. 2022, 06:52

Ten první Old Boy mi vydržel dvacet let, takže neboj. Já si zase loni pořídil zippo. Na nošení po kapsách ideální, akorát proti plyňáku rychle vysychá. A trocha toho čikuli... :mryellow:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zapalovace

Příspěvekod Haga » 29 dub. 2022, 10:01

Hele, itrndo, jestli Ty nebudeš hnidopich. Ber to jako vzpomínky na mládí, kdy všude smrděly trabanty a wartburgy ... dneska s těma katalizátorama a elektroautama už ti mladí ani nebudou vědět, jak benzín voní. Nebo smrdí? Vždyť bys tím Zippem vlastně dělal takovou osvětu! :mryellow: :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků