FILTRY - nová anketa!

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používáte filtry?

Anketa končí za 11 srp. 2014, 10:12

ANO - uhlíkový
28
30%
ANO - balsový
6
7%
ANO - jiný
2
2%
JAK KDY - podle chuti
19
21%
NE
37
40%
 
Celkem hlasů : 92

Příspěvekod forgi » 05 dub. 2005, 08:15

Morten.W píše:Uvidim, ved vyskusam. Este mam ale zo 6 ks stanwell. Pozeral som v online obchodoch tie mershaum filtre, vychadzaju cenovo rovnako ako uhlikove. Asi na skusku jedno balenie kupim. Forgi si ich nevie vynachvalit.

Ja ine ani nepouzívam, teda keď filtrujem. Báječne sa mi osvedčili napríklad na všetky virginie. Nezoberu nič z chuti, ale značne zjemnia štiplavosť. Prinesiem na stretko, tak môžte vyskúšať.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bromden » 05 dub. 2005, 08:38

forgi píše:
Morten.W píše:Uvidim, ved vyskusam. Este mam ale zo 6 ks stanwell. Pozeral som v online obchodoch tie mershaum filtre, vychadzaju cenovo rovnako ako uhlikove. Asi na skusku jedno balenie kupim. Forgi si ich nevie vynachvalit.

Ja ine ani nepouzívam, teda keď filtrujem. Báječne sa mi osvedčili napríklad na všetky virginie. Nezoberu nič z chuti, ale značne zjemnia štiplavosť. Prinesiem na stretko, tak môžte vyskúšať.

To tě beru za slovo... právě na virginie mi přišlo že žádný uhlík naprosto není použitelný, protože tabák potom nemá chuť...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Qido » 05 dub. 2005, 08:57

Koukám na to hlasování; to je nás s tou balzou fakt tak málo???
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 05 dub. 2005, 13:45

No pravda, že jsem ji zkoušel ůplně na začátku coby tvrdý močkař, a na to ten trojůhelníček moc nestačil. Asi ji zase zkusím. Pak ti dám vědět, jestli posílím vaše řady.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Pegas » 05 dub. 2005, 14:03

Qido píše:Koukám na to hlasování; to je nás s tou balzou fakt tak málo???


Není,já používám hlavně uhlíkové filtry,proto sem jim dal hlas.Ale sem tam si dám i balzový.A pokud někde seženu balzové nosníky,jak tady radil Nick,tak je testnu.
Uživatelský avatar
Pegas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 196
Registrován: 16 srp. 2004, 16:54
Bydliště: VIZOVICE

Příspěvekod Pavlis » 05 dub. 2005, 20:25

Myslím že nejvíc si dýmku vychutnám bez filtru, jen tak cítím doopravdovou chuť tabáku, filtr do značné míry tlumí specifickou chuť tabáku. I když osobně proti filtrům nic nemám.
Pavlis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30 bře. 2005, 19:12
Bydliště: Louny

Příspěvekod bigdragon » 06 dub. 2005, 05:15

při rozjetí tohohle threadu jsem používal jen uhlíkové Vaueny teď experimentuju s balsou takže alespoň imaginárně odebírám hlas pouze uhlíku a přídávám hlas jak kdy podle nálady :roll: :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod bigdragon » 06 dub. 2005, 17:27

takže jak jsem napsal jinde dneska MM965 a půlka balzáku a už to neudělám vzhledem k mému stylu kouření je to málo močkuju až hrůza a navíc mám pocit že se mi přestalo dařit kouřit nemůžu to pořádně nacpat zhasíná to močkuje to no prostě někde dělám spustu chyb. Ale očistil jsem si dusátko :D tak se to snad zlepší. Málem jsem zapoměl z chuti tabáku jsem opět nic neměl :( (musíte se víc snažit pane správče) to je citát z postřižin to není výtka Fénixovi nebo Simonovi
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Alferi » 06 dub. 2005, 17:39

Chystám se "ve větším" přejít na pure V, a jak to tady čtu, asi to s uhlím nebude pravé ořechové. Trenčín jsem kouřil s Vaueny a vyhovovalo mi to, jinak jsem V "bez" zkoušel jen v případě Old Gowrie, což mi jelo, ale měl jsem ho jen jednou. Uvidím, jestli mi Bromden spolu s odkupem FVF dá nějaký bonus v podobě kousku balzy :D .
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 43
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod dix » 06 dub. 2005, 21:02

balza je dobra len pre takeho nestastnika keremu leze mocka do pusy.
Iny vyznam nema /teda okrem toho ze konec filtru nasakne a meni chut tabaku k horsiemu./ Jo jo a abych nekecal balza je fajna na letadilka./ked nekdo nevi kde sehnat nosnik nech ide do "mladeho modelara"./
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod mycroft » 11 dub. 2005, 14:53

musíš dávat pozor, abys je vkládal keramickou čepičkou směrem k ohni, jiank žádný technický rozdíl. Mě s nimi "líp chutná" :)[/quote]
Uvnitř Vauen filtrů je uhlí víc nadrobno než u Stanwell filtrů. Dá se tedy předpokládat, že větší plocha uhlí -> vyšší absorbční účinnost. Stanwell naopak díky větším otvorům trochu více táhnou. Markantní rozdíl mezi nimi ale nenacházím. :)
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Milos Cerman » 16 dub. 2005, 20:50

Balza mi celkem vyhovovala - do nedávna.
Začal jsem používat místo 6mm trojhránků papírový filtry VAUEN, a myslím, že je to léépší.
Jsou (u nás) balený po 10ti kusech, za 15 kaček.
:puffy: DOPORUČUJU VYSKOUŠET :puffy:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Nick » 18 dub. 2005, 18:58

Papir je vazne dobra nahrada za balzu!!Ma vsechny jeji vlastnosti a dalsi vlastni vyhody :)
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod meduard » 12 kvě. 2005, 23:13

mne došli uhlíkové filtre, bol som lenivý,tak som začal užívať papierové vauen, čo som kúpil na zraze a musím povedať, že sa mi s nimi velmi dobre spolupracuje....
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Qido » 13 kvě. 2005, 07:30

Já jsem si teď dvakrát za sebou dal omylem bez filtru (s prázdnou komorou, normálně tam dávám balzu) a nebylo to špatný. Možná na filtry úplně rezignuju.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků