Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Dýmky BPK

22 úno. 2023, 20:23

Tak jsem také dostal svojí první BPK, která byla jako doplňek k další dýmce na vánoce, abych měl i nějaké to překvápko prý, protože si dýmku pokaždé vyberu a jen mi to žena jakože uhradí. No musím říct, že kresba nádherný straight grain, vrtání na jedničku a bafá se z ní nádherně. Teda nevím jestli jsem měl jen kliku, ale pokud by tohle byl standard, tak bych byl stálý zákazník....teda jediná chyba jen ten ebonitový náustek, ale to je věc vkusu

Re: Dýmky BPK

23 úno. 2023, 08:06

Ebonitový náustek má své mínusy, ale je příjemný na skus.

Re: Dýmky BPK

06 bře. 2023, 19:23

BPK taky umí bavit ... co myslíte?
image_id: 29125 image_id: 29126

Re: Dýmky BPK

07 bře. 2023, 10:28

Ta se povedla. :ok:

Re: Dýmky BPK

07 bře. 2023, 11:31

Alter Egon píše:Ta se povedla. :ok:

:ok: Děkuju za reakci! Už jsem měl strach, že tady se mnou nikdo nemluví :?

Re: Dýmky BPK

07 bře. 2023, 13:06

A proč by se nikdo nebavil? Bépékáčkářů čili prosečkářů je tady povícero jen nám chvílu trvá než se sem doplacatíme :-D

Re: Dýmky BPK

07 bře. 2023, 14:00

cer-mi, Ty jsi nevzal v úvahu základní povahový rys kuřáka dýmky, a tím je rozvážnost a hloubavost. Tudíž zde nemůžeš očekávat záplavu zbrklých a okamžitých reakcí, jak je zvykem na těch různých fejsbůkách a jinejch sociálních, či spíš antisociálních nesmyslech :lol: Zde si místní gentlemani nejdříve soustředěně nacpou dýmku, rozvážně zapálí a potom za pomalého potahování a vypouštění obláčků vonného dýmu zhodnotí Tvoji dýmku ... jednou ... podruhé ... potom je čas na další dýmku a opětovné vrácení se, zda i na druhý pohled ta Tvoje dýmka obstojí před přísným zrakem dýmkařovým ... :smoke5: :mryellow:

Ale abych se k ní také vyjádřil - souhlas s Alter Egonem: "Ta se povedla" :ok:

Re: Dýmky BPK

07 bře. 2023, 14:29

:wink: Já si musel povzdechnout, protože jsem za 14 dní napsal 6 příspěvků a nedostal ani jednu odpověď. 7 bylo zřejmě číslo, které to prolomilo. Teď už jsem zase v pohodě :puffy:
Díky za reakce! :ok:

Re: Dýmky BPK

07 bře. 2023, 14:31

Je moc pěkná, taky mám rád Prosečky. Podíval jsem se hned, jen jsem nemohl psát.

Re: Dýmky BPK

07 bře. 2023, 16:49

Pěkná :ok:

Re: Dýmky BPK

07 bře. 2023, 17:31

Moc pěkná,akorát na silné tabáky

Re: Dýmky BPK

08 dub. 2023, 13:05

Dobrá zpráva z e-trafiky, v poslední době dodává BPK dýmky z krásného dřeva, jaké jsem u nich už dlouho neviděl. Je radost je nabízet.

Re: Dýmky BPK

08 pro. 2023, 09:29

Zdravím Vás příznivci dýmek z Proseče (Monte Bello) :smile: Lze odhadnout stáří dýmky podle ražení nebo čísla na dýmce viz. foto? Předem děkuji za odpověď

image_id: 29233

image_id: 29234

Re: Dýmky BPK

01 led. 2024, 19:30

Podle čísla asi ne, to je číslo tvaru nikoli šarže v čase. Prohrabal jsem se svejma bépékáčkama a prosečkama a i když se vrátili občas ve fabrice proti proudu času a dělali třeba buldočky nebo black starky tak monte bella myslím si od šedesátých let nedělali. No a také co dělali v posledních třeba třiceti letech tak to má mnohdy i ražbu bruyere garrantie - čili že je to z briéru a ne kupříkladu z hrušky. Je tady mezi náma ale spousta opravdových znalců bépékáček a to i z dob kdy ještě nebyla jedna jediná fabrika. Ono totiž to Monte Bello znamená Krásná Hora a je to typ fajky jednoho dýmkařského mistra odtama z okolí Proseče tuším že z časů první republiky ( ale přesný rok z hlavy nedám ). On se semka jistě někdo povolanější a znalejší jukne :puffy:
Odeslat odpověď