DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Šimi » 22 bře. 2005, 13:08

Tento thread jsem založil pro vyjádření smutku nad nehodami našich dýmek. Zároveň jako varování, na co všechno je třeba dávat pozor.



Moje první dýmka měla smůlu. Vyklouzla mi ze zapnuté kapsy a rovnou na dlaždici (v lese u pumpy). Zlomil se mi čep náůstku s chladičem. Opravil sem to sice, ale OK už to nebylo.

Druhou dýmku
image_id: 385
sem zase statečně propálil v místě kanálku. Tak statečně, že sem ji musel vytmelit. Měl jsem z toho obavy, ale funguje perfektně.

Dotřetice sem tu samou dýmku půl roku nato znovu popálil. V horní polovině kotlíku. Nemyslím, že bych kouřil extra nešikovně, to už by musela být nauhel. Podezřívám z toho tabák, který mi chytl pořádný zpětný tah. Zřejmě tam bylo něco co do tabáku nepatří, jak řekl DIX.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Fénix » 22 bře. 2005, 13:23

Já přidám své dva případy, které dokazují, že se dýmka nemá rozdělávat za tepla.

První byla Peterson churchwarden, kde ale byl částčně na vině taky trošku nekvalitní materiál a hoodně tenké dřevo na troubeli. Stačilo při vyndavání náústku za tepla trochu zatáhnout šejdrem - a přes půlku troubele byla krásná prasklina.

V druhém případě to už byla jen má blbost - když jsem po své handmade při výrobě fénem rozháněl vosk, jaksi jsem opomněl fakt, že fén dýmku pěkně rozhicoval. Chtěl jsem vyndat náústek - prask - a bylo po radosti z první dýmky.

Obě nehody nakonec spravil kroužek stahující troubel, ale ta sranda vyšla celkem draho. Dlužno ale dodat, že obě dýmky kroužkem získaly na kráse :)

Jinak zatím ťuk ťuk žádná jiná katastrofa :o
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod archduke » 23 bře. 2005, 15:43

ano, ano propaleni a vyklouznuti jsou nejcastejsi tragedie zacatku. Zrejme kazdy dymkar ma svou prihodu, ani ja nejsem vyjimkou.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod tomak » 31 bře. 2005, 10:59

Když nepočítám rozsednutou dýmku v bundě a dýmku použitou mojí dcerou na jakési páčení, tak o jednu olivovku ze Španělska (časem se donutím napsat, jak mi poradil jeden španělský dymkař udělat si do ní pěnovou vložku) jsem přišel tak, že při vítání páníčka mi jí pes nejdříve zarazil skoro do žaludku - samozřejmě že to žhavé mi vletělo do obličeje - a pak mi ji zlomil o nos, takže dýmka v háji, nos jak okurka, štíplý zub a popálený obličej. Nevítejte se se psem s fajfkou v puse
TomaK
Uživatelský avatar
tomak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře. 2005, 14:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod carolco » 31 bře. 2005, 11:12

tomak píše:Když nepočítám rozsednutou dýmku v bundě a dýmku použitou mojí dcerou na jakési páčení, tak o jednu olivovku ze Španělska (časem se donutím napsat, jak mi poradil jeden španělský dymkař udělat si do ní pěnovou vložku) jsem přišel tak, že při vítání páníčka mi jí pes nejdříve zarazil skoro do žaludku - samozřejmě že to žhavé mi vletělo do obličeje - a pak mi ji zlomil o nos, takže dýmka v háji, nos jak okurka, štíplý zub a popálený obličej. Nevítejte se se psem s fajfkou v puse
TomaK


to je uplne vyborne - takmer ako z nejakej situacnej komedie. budem to mat na pamati vzdy, ked sa ku mne pocas fajcenia priblizi moj znacne pubertalny pes...:-)
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 31 bře. 2005, 11:23

on to asi nebyl zrovna ratlík, co? :))
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Graveir » 31 bře. 2005, 14:11

Nu, taky musim se svou troskou do mlyna...

Svou prvni dymecku se mi podarilo propalit pote, co jsem si mirne opojen pivem a live koncertem Kabatu zapalil ve vetrnesim pocasi. dymka chutnala naramne, ale pak me opustil notny kus jejiho vnitrku (hadam ze tam byl kazik krz kerej to snaz prohorelo). Kitoval a kitoval jsem az je dymka zase ok. Nebyt straslive chuti pri opetovnem zakurovani je tedka fajn a kvuli 5mm tmelu v kotli skoro nejde propalit 8)

Dalsi nehoda se mi povedla pri vyrobe sve prvni handmade, kde jsem pri doladovani cepu blbe otocil a troubel napraskla... inu chybami se clovek uci...
ale mam dobrou skusenost s mikromnozstvim sekundoveho lepidla a prebrousenim/prelestenim...drzi to a nejni o videt...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Qido » 31 bře. 2005, 14:34

Fénix píše:Obě nehody nakonec spravil kroužek stahující troubel, ale ta sranda vyšla celkem draho. Dlužno ale dodat, že obě dýmky kroužkem získaly na kráse :)


A kdes ten kroužek sehnal a jaks ho tam dal? (Jestli už to tu někde je, tak prosím odkaz)
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 31 bře. 2005, 15:32

Qido píše:
Fénix píše:Obě nehody nakonec spravil kroužek stahující troubel, ale ta sranda vyšla celkem draho. Dlužno ale dodat, že obě dýmky kroužkem získaly na kráse :)


A kdes ten kroužek sehnal a jaks ho tam dal? (Jestli už to tu někde je, tak prosím odkaz)


Já mám obě ruce levé a tohle bych asi nikdy nedokázal. První mi tam dal pan Lorenz z Innsbrucku když jsem se u něj stavil na dovolené. Druhý zase pan Jirsa kterému to poslali ze Štěpánské.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Ahoj všichni 31.3.

Příspěvekod Eyeless » 31 bře. 2005, 18:25

No možná to není zase tak karambol, ale koupil jsem si dýmku z druhé ruky, čímž se mi má sbírka rozrostla na celé 2 ks. 8)
No a potom, když obchod proběhl, jsem "oddělil" troubel od hlavičky a zjistil jsem, že troubel po konci ze dřeva pokračuje jakousi hliníkovou vývrtkou, na konci s bodcem.
No Co to tak asi může být?
To je na obranu?
Uživatelský avatar
Eyeless
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 bře. 2005, 15:19
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod Eyeless » 31 bře. 2005, 18:27

No a pak karambol po tech stránce Situ, Jak mám překládat tu šifru, co představuje datum uveřejnění příspěvku? :oops:
Uživatelský avatar
Eyeless
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 bře. 2005, 15:19
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod Fénix » 31 bře. 2005, 18:33

Eyeless píše:No a pak karambol po tech stránce Situ, Jak mám překládat tu šifru, co představuje datum uveřejnění příspěvku? :oops:


Mrkni tady, dole:

http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=66&postdays=0&postorder=asc&start=15
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Suuper

Příspěvekod Eyeless » 31 bře. 2005, 18:44

Fakt pomohlo
Uživatelský avatar
Eyeless
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 bře. 2005, 15:19
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod Šimi » 01 dub. 2005, 20:47

Graveir píše:Kitoval a kitoval jsem az je dymka zase ok. Nebyt straslive chuti pri opetovnem zakurovani je tedka fajn a kvuli 5mm tmelu v kotli skoro nejde propalit 8)


Čím jsi to kitoval, že popisuješ hroznou chuť při druhém zakuřování?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bromden » 04 dub. 2005, 09:00

Simi píše:
Graveir píše:Kitoval a kitoval jsem az je dymka zase ok. Nebyt straslive chuti pri opetovnem zakurovani je tedka fajn a kvuli 5mm tmelu v kotli skoro nejde propalit 8)


Čím jsi to kitoval, že popisuješ hroznou chuť při druhém zakuřování?


Pokud jako já Soudal kamnářským tmelem, tak věřím že to bylo peklo... po zatmelení (dna) ta dýmka chutnala tak hnusně, že jsem ji mrštil do šuplíku kde ležela asi měsíc... pak už to celkem šlo, ale stejně z ní od tý doby moc nekouřím... myslím že varianta vodní sklo + carbosorb bude o 1000% lepší :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků