Dýmky Peterson

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 26 srp. 2021, 13:17

Jelikož tomu nerozumím, vložím citaci emailu pana Hubacze. Snad mu to nebude vadit. :smile:
"podle všeho byla vrstva laku příliš tenká a je pryč. To co Vám špiní ruce je mořidlo, které pouští protože není chráněné povrchovou úpravou lakem nebo voskem. Tyto dýmky budou lakované. Pošlete mi prosím fotografie emailem, skonzultuji reklamaci s dovozcem"....
Možná by k tomu p. Hubacz uměl napsat více, nevím... :think:
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Dejmal » 31 srp. 2021, 10:15

Troufnu si od pohledu říct, že to není lakované.
Pokud si chceš dýmku nechat, tak namoč hadr do technického lihu, aby byl jen vlhký a otři opakovaně hlavičku.
Potom vezmi olej, ideálně na teakový nábytek, nebo v nejhorším i oliváč, nebo obyč, a v lehce povrch namasti anech vsáknout.
Po cca hodině to můžeš trochu rozleštit měkkým hadrem. Mělo by to zabrat a je po problému.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 31 srp. 2021, 10:25

Radku, díky. Asi to zkusím. Celkem dobře se mi z ní kouří a nechce se mi nikam posílat a čekat. :D
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 23 zář. 2021, 06:38

Příběh Peterson pokračuje. :D Po zkušenosti číslo jedna se špiněním hlavičky jsem neodolal a zakoupil druhý kousek. :D Včera večer jsem jí vzal na první seznámení. Kouří se z ní fakt dobře a zjistil jsem, že mi asi vyhovuje více rovnější dýmka než zahnutá. Nicméně přikládám fotky, jak to vypadalo po dokouření a následném čištění. Asi jsem si trochu pochutnával spolu s tabákem i na nějakém mořidle nebo barvě nebo co to je. Náustek po jednom kouření vypadá hůře než náustky dýmek co mám mnohonásobně více kouřené od BPK nebo Stanislavky za zlomek ceny. Toliko má druhá zkušenost s Petersonem. Teď už vím, že tyto dvě dýmky jsou od téhle značky prozatím poslední. Mám je obě rád, ale myslím, že za ty peníze co stály jsem mohl pořídit lepší výrobky. To co tady píšu jsou jen moje postřehy a poznání, nikoho neobviňuji, na nic si nestěžuji, jen se chci podělit. :D
image_id: 28433
image_id: 28429
image_id: 28432
image_id: 28431
image_id: 28430
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod kovářskej » 23 zář. 2021, 07:38

To mořidlo na krčku je normální a běžná věc u většiny fajek které jsou barvené. Trochu se to obarvilo na ten bazmek co do fajky láduješ :D To dá po pár kouřeních pokoj a ničemu to nevadí. Jediné co mě trošku udivuje je ten ohryzanej náústek. Jako kdyby použili starý zešedlý ebonit a ten trochu nabarvili nebo oleštili a ty jsi zubama tu povrchovou vrstvičku rozdrásal. Aspoň je vidět že se fajka kouří zubodržně a ne gentlemansky z ruky. Myslel jsem si že ebonit už v englicku na náústky nepoužívají. Asi holt tradice je tradice. Když se z toho dobře kouří, tak se prostě vždycky po zápalných obětech bohu dýmkového listí holt vezme trochu mastnej hadřík a ten troubel se u skusu přeleští. :puffy:

P.S. - mám taky pár petersonek, takovejch těch jejich dá se říct low-endů, kouří se z nich dobře a leta ale je pravda že já dokouřím, vyklepu popel, vyrajbuju čističem kanálek dám fajku do skříňky nebo do stojánku odpočinout a dál ji nepitvám, tak vážně teď nevím jestli mám ty troubele taky tak "ohryzaný" nebo ne. Ale asi jo, protože čadím zahnuťáky a mám je věčně v zubech. Teda spíš v zubních zříceninách :mrgreen:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod MBO » 23 zář. 2021, 08:43

S trochou mořidla v nástavci bych si hlavu nedělal. Po pár kouřeních a čištěních to přestane. Pokud jsi puntičkář, můžeš namočit čistič do alkoholu, vytřít kanálek i filtrovou komoru a nechat den-dva uschnout. Ten ohryzaný náustek je po prvním kouření? Můžeš zkusit používat gumové chrániče náustku, které mají na e-trafice ve dvou velikostech. Já na ně nedám dopustit. Tedy vzhledem ke kvalitě svého chrupu a držení dýmky v zubech ani nemám moc na vybranou, i když někomu v puse vadí, že jsou moc velké nebo mu připomínají, případně chutnají jako dudlík apod. Chce to vyzkoušet. Dají se také použít smršťovací bužírky, ale s tím nemám zkušenost.
Naposledy upravil MBO dne 23 zář. 2021, 08:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 23 zář. 2021, 08:44

Je pravda, že ten náustek jsem zkoumal už při prvním rozbalení z krabice. Zdálo se mi, že tam prosvítají místem šedé tečky, ale říkal jsem si, že jen blbě vidím. A když jsem jí zkoušel v puse a potom po zapálení jsem cítil jakoby slanou chuť z toho náustku, to se mi ještě u žádné dýmky nestalo. :think: Každopádně mám u dalších čtyřech dýmek (z těch šesti, co mám :D ) taky ebonit náustky, mají za sebou každá cca 40 kouření a zdaleka nevypadají jako u této po prvním :puffy: .
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod MBO » 23 zář. 2021, 08:47

No to by Ti pak prodali dýmku, která není nová, ale to snad není možné. Usuzuju podle ohryzaného náustku, pokud byl ohryzaný, už když Ti dýmka přišla.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 24 zář. 2021, 10:46

Určitě jsem nepsal, že přišla ohryzaná, to rozhodně ne. :D Jen jsem psal, že mi připadalo, jakoby prosvítaly místem šedé tečky. Možná kazový náustek nebo nevím. Hlavně mě tedy překvapila ta slaná chuť v puse po tom náustku, to jako jo. :think:
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Dejmal » 24 zář. 2021, 12:40

Peterson má na náustky polotovary a s leštěním moc neztrácí čas, protože je to ruční práce a ta je drahá. Tak nějak to ojedou a tradá. Vesměs jsou nové ebonitové náusty hrubé a spíše matné.
Nedávno jsem dělal dva náustky na úplně nových dýmkách a na každém jsem nechal skoro hodinu času. Šlo to přes čtyři hrubosti smirku a dvě hrubosti pasty při leštění.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod PoKlaT » 24 zář. 2021, 14:06

Petr.S píše: Jen jsem psal, že mi připadalo, jakoby prosvítaly místem šedé tečky. Hlavně mě tedy překvapila ta slaná chuť v puse po tom náustku, to jako jo. :think:

Domnívám se, že ležela dlouho na skladu nebo někde ve výkladu a náustek zoxidoval, prodejce jej natřel nějakým prevítem aby dýmka byla prodejná. :wink: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Dejmal » 25 zář. 2021, 06:50

Nemyslím si, mám s tím své zkušenosti. V poslední době šla kvalita těch základních "levných" modelů ještě více dolů, což jsem si před pár lety říkal, že to snad už ani nejde. Je to vlastně BPK s trochou stříbra za přemrštěnou cenu.
Za značku se halt platí...
To se netýká jen Petersona, to samé je bohužel i Stanwell.

Dobře už bylo.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod meduard » 12 dub. 2023, 06:50

je tu niekto, kto si prebrusil p-lip na fishtail? ak ano, ci by sem nepostol fotku aky je vysledok, a ci to ma vobec zmysel….dikes
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod MBO » 12 dub. 2023, 08:15

Doporučuji raději nechat si vyrobit druhý náustek - fishtail.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Bronďa » 13 dub. 2023, 07:20

Ahoj, nejsem žádný dýmkotvůrce, ale předělat to tak aby to trochu vypadalo asi mepůjde. Ideální řešení je si nechat udělat nový náustek.
Bronďa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 69
Věk: 48
Registrován: 24 led. 2021, 16:15
Bydliště: Buchlovice

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků