Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

07 bře. 2022, 18:49

ano takto je to navrtané. Přemýšlím tak, že když je kanálek ve středu kotle je tedy tah rovnoměrný a soustředění ke středu dna. Tedy dokuřování by mělo být co nejlepší bo dokud je tam špetka tabáku brání vniku popela do úst, i tak se domnívám že by se nalepil na zmočkované stěny, případně zůstal v kondenzátu v místě kde končí ten šroubek. Ale toto je pouze má domněnka nikdy jsem nic podobného nekouřil ani nedělal, toto byl první pokus o takto zalomenou dýmku, nicméně nebude poslední myslím že by se dole pod kotlem dala udělat jakási komora pro chlazení dýmu. Vzhledem k faktu že dýmka prakticky visí (nepáčí čelist) její hmotnost není až tak určující...

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

28 bře. 2022, 21:02

Další dva dokončené kousky. Oliva na přání včetně dusátek a pak můj pokus o příspěvek do výzvy Martina Čermáka. Pokud by se někomu z místních trefila do vkusu a zároveň by dotyčný chtěl poslat 2500 Kč na konto na pomoc Ukrajině, na kterém se dohodneme, tak ať neváhá a dá mi vědět. Doprava jde na mě. Příští týden ji případně zkusím najít zájemce přes Facebook.


No. 18image_id: 28810image_id: 28811image_id: 28812image_id: 28813
Materiál: briar, bronz, akryl
Vrtání: 22 x 20 mm
Váha: 44 g
D x š x v: 128 x 38 x 32 mm
Filtr: 9 mm

No. 19image_id: 28814image_id: 28815image_id: 28816image_id: 28817image_id: 28818image_id: 28819
Materiál: oliva, bronz, akryl
Vrtání: x 20 mm
Váha: 38 g
D x š x v: 150 x 40 x 37 mm
Filtr: 6 mm

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

29 bře. 2022, 06:13

To prodejní oznámení tady nechávám jen kvůli tomu, že se jedná o dobročinnost.

Píšu to proto, aby bylo všem jasné, že sem prodejní inzeráty normálně nepatří...

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

29 bře. 2022, 19:13

ty bláho to je modrá jak vod žlutýho psa.... ale proč ne

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

29 bře. 2022, 20:32

Dejmal: OK, dík. Vůbec mi nedošlo, že tím vlastně porušuji pravidla fóra. Pokud by to mělo budit nějaké pohoršení osazenstva, tak to klidně edituj/přesuň dle uvážení.
Baron Tom: Však modrá je dobrá. :-) Už Ti přišly přířezy?

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

30 bře. 2022, 21:26

přišli... omyl jsem je přebral pokochal se a uklidil. Dělám rojáčky pro včely, takže zase nejni čas

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

03 dub. 2022, 17:25

Myslím že se osazenstvo nepohoršuje :puffy:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

13 dub. 2022, 16:51

tak přidávám desátý pokus, jen olej, karnauba, akryl a měděný kroužek, bezfiltr na 8 mm čep.
image_id: 28872, image_id: 28871, image_id: 28870, image_id: 28873

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

13 dub. 2022, 18:22

Krásná pánvička :ok:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

14 dub. 2022, 06:19

NO.10
:ok: sice mě tam trochu neladí ty hranky na krčku ale jinak krásná práce :clamp:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

15 dub. 2022, 10:40

Fakt pěkná, i když ten krček bych asi taky viděl trochu jinak. Každopádně velký posun v prezentaci. :ok:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

15 dub. 2022, 14:26

Mně to vlastně nepřijde špatné.
Teď jsem jen tak pro pořádek překontroloval držáky pánví v příborníku ... a jsou nasazené přesně, jako u téhle fajfky. Čili je to prostě přiznaná pánev se vším všudy. Jen osmažit vajíčka! :smoke1:

Stanwellácká pfanne, která mi stojí ve skříňce, tak to má samozřejmě jinak, "fajfkověji", ale má také jiné proporce a název je tak spíše symbolický, jinak typově je to u Stanwellů vlastně hooodně rozťáplý bulldog či rhodesian.

Tohleto je prostě velký krok k tomu, že dýmka opravdu vypadá jako reálná pánev. Za mne VELICE povedené. Včetně sladění barev, poměrů délky, a rovněž presentace výsledku na fotkách.. :clamp:

:think: Akorát bych zvážil dávat fotku i zezpodu hlavičky, tam bývá často nejlepší kresba a zde je to vlastně největší plocha. :think:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

15 dub. 2022, 18:09

ahoj díky za reakce. Fotky mi dělal známý byl jsem rád protože já nemám nic čím bych nafotil ani toto, plus vytiskl ten stojánek. ano mně by se také líbilo víc detailněji a ten stojánek bych určitě nepoužil ale darovanému koni na zuby nekoukej. ten krček jsem chtěl negativně prohnutý oproti hlavičce a ten profil přechází volně přes prstýnek do zploštění náustku. Každopádně je to poprvé co je má dýmka na fotce věrně zbarvená a co nejvíce odpovídá realitě

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

16 dub. 2022, 12:05

Tome, moc pěkná práce :ok: doufám, že jí uvidím naživo, než jí prodáš :smile: Jinak musím souhlasit s BATRACHOSem :D hlavně s tím, že to chce i fotku ze spodu hlavičky.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

16 dub. 2022, 14:05

Ahojte , tak po dosť dlhej dobe som dokončil daľšiu faječku . Taký freehand.. :wink:
image_id: 28877 image_id: 28878 image_id: 28879 image_id: 28880 image_id: 28881
Odeslat odpověď