Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 20 dub. 2020, 17:04

MBO píše:.....n apadlo mi pro inspiraci: https://www.youtube.com/user/jalanpipes

Vím o něm a mám ho nadřeného do poslední věty :ok:
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Bentley » 20 dub. 2020, 17:24

Parádní práce, na té už není co hledat. Když si ji představím v dlani tak chápu, že ji nechceš pustit :smoke1:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 516
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod b-pipes » 20 dub. 2020, 19:49

Mal by som takú otázku pre častníkov diskusie - preferujete farebný akryl alebo klasický čierny ebonit?
b-pipes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 83
Věk: 27
Registrován: 23 črc. 2017, 12:27
Bydliště: slovensko

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 20 dub. 2020, 20:52

Bentley píše:Parádní práce, na té už není co hledat.....

....nóóó kdo hledá najde :oops:
Ale jak s oblibou říkám - drobné chyby přibližují hrdiny prostému lidu :lol:
Budu se tvářit, že si úmyslně nechávám drobný prostor na trvalé zlepšování :lol: :lol: :lol:
(... jak mne to učí pekelně drazí konzultanti v práci)

Bentley píše:...... tak chápu, že ji nechceš pustit ....

... nechci, ale musím. Potřebuju příspěvek na strakatý dřívka a černý tyčky. A taky místo doma na polici se nějak podezřele scvrkává, stojánky z e-trafiky taky nejsou úplně zadarmo a vůbec - je na čase aby první holka vyletěla z hnízda. Ale podobnou si udělá ještě jednou pro sebe, drží se fakt super.
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Dejmal » 21 dub. 2020, 08:49

krásná práce :clamp:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 21 dub. 2020, 09:14

Mockrát děkuji za pochvalu, skoro se :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod b-pipes » 22 dub. 2020, 13:17

Komín dokončený :D
Ospravedlňujem sa za nepekné pozadie,miestečko na fotenie si zatiaľ pripravujem

Obrázek
Obrázek
b-pipes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 83
Věk: 27
Registrován: 23 črc. 2017, 12:27
Bydliště: slovensko

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 28 dub. 2020, 17:08

Tak jsem opět ohlodal další kus dřeva - tentokrát ve snaze přiblížit se tvaru Dublin, i když lehce upravenému k obrazu svému, to jest raději trochu robustnější, větší a místy hranatý Dublin. Tvar se mi celkem líbí, jenom v horním pohledu ta oválná hlavička, nevím, nevím. Kulatá by asi byla hezčí, ale to by špalek musel mít šířku aspoň 65mm a kuřák svaly jako opičák. Nebo změnit proporce a to se mi nechtělo.
Za roční bonus jsem si nadělil malý soustruh, postupně si ho ohmatávám a tak toto je zároveň i první dýmka, na kterou jsem točil/vrtal i náústek svépomocí. Předchozí kusy měly vrtání od profíka dělané na pořádném soustruhu, ne na hračce za 30K, ale nakonec to celkem šlo i když jsem před tím za soustruhem v životě nestál. Ještě musím pořídit nezávislé čtyřpaknové sklíčidlo a hurá na točení dřeva, na to se těším, protože vrtání kanálků na stojanovce je ruská ruleta se čtyřmi náboji v bubínku.
Dřevo mělo celkem slušnou kresbu, a tak jsem zkusil vytáhnout kontrast barvama na kůži Fiebing. Přetím jsem používal mořidla Icla a jsem v rozpacích, co je lepší volba. Černá od Icly je vlastně tmavě fialová, Fiebing mi přijde zase do tmavě zelena, tak nevím. Na druhou stranu odstín Tan od Fiebinga je skoro přesně to, co jsem z Icly marně míchal, tak alespoň jedno vítězství.
Fajfka má pořád svoje rezervy o kterých vím, asi mám šikovnější oko než ruce (... ty zatracené přechody, někde mírně přeleštěné = světlé hrany, puntík opět není tam co jsem si ho představovat ...), naštěstí to zatím není ta okřídlená padesátá a tak se třeba ještě vypracuju :smoke5:
Jako vždy - komentáře, kritiku i prostá pozorování a dobré nápady vítám všema deseti, potřebuju zpětnou vazbu jako čuník drbání.
Michal


image_id: 27982 image_id: 27983 image_id: 27984 image_id: 27985 image_id: 27986 image_id: 27987 image_id: 27988 image_id: 27989 image_id: 27990
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod matesek » 28 dub. 2020, 17:27

Krásná práce, krásná dýmka. Jen tak dále :ok: :clamp: :puffy:
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod BATRACHOS » 29 dub. 2020, 00:56

Tuhle fajfku bych určitě Dublinem nenazval, ale název je samozřejmě plně v režii autora a na standardní názvosloví tvarů se nemusí vázat... jen je pak poněkud matoucí (aspoň pro mne).

No a k tomu tvaru, co fajfka reálně má, zejména k poměrně ostrým liniím krčku a okraje hlavičky (on je to tak trochu skrytý panel), mi ten povrch plateaux vůbec nesedí.
Jinak samozřejmě řemeslně čistá práce jako vždy, tohle už je koncepční věc.
Na můj vkus je toho takhle na té fajfce moc.
Zrovna u fajek pro mne platí, že méně bývá více. Jednoduchost, ale dokonalá - to se mi zdá typické pro dotažené dýmky.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod basa333 » 29 dub. 2020, 08:27

za mě nádherná práce a ten plateau povrch hlavičky je imho bomba. přiznaná příroda na suverénním tvaru. cítím to také tak. chtěl jsem ti ji trochu zkritizovat, ale po čertech mě k ní nenapadá vůbec nic. snad jen lepší vybroušení kotlíku, aby tam nebyly vidět ty zbytky mořidla, ale to jen tak na okraj. gratuluji, krásná práce :ok:. možná bych se u tohoto typu dýmek zamyslel nad tím, jestli ji nemořit na kontrast černým místo hnědým mořidlem, mohla by z toho s tím plateau povrchem vzniknout taková nějaká pekelnice. kdyby to neklaplo, tak by se to vždycky dalo přemořit zpátky tím hnědým.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 29 dub. 2020, 10:16

:arrow: BATRACHOS & :arrow: basa333: Tady je krásně vidět, že to co ladí oku jednoho nemusí připadat krásné, harmonické, vyvážené pro oko druhého. Extrémní nedokonalosti typu "bramborová" hlavička, křivý náustek nebo schody na přechodu krček-náustek se asi nebudou líbit nikomu, ale pak bude spousta úmyslně vyrobených rysů a vlastností, které prostě někoho osloví a jiného už méně nebo vůbec. Obávám se, že neexistuje „Deset zlatých pravidel designu harmonické dýmky“, které by šlo slepě ctít a tím automaticky docílit 100% spokojenosti auditoria/diváků/zákazníků. A navíc – pravidla tu vždy byla od toho, aby je někdo porušoval .... a byl za to po zásluze oslavován. Ale nechápejte mne špatně – vůbec neodsuzuju to, co BATRACHOS napsal, rozumím, že to není jeho šálek kávy a pravidlo „Jednoduchost – ale dokonalá“ se mi fakt líbí, budu si ho pamatovat a pokusím se jím řídit. Akorát zase – elegantní jednoduchost pro mne může být nudnou strohostí pro druhé a zároveň trestuhodnou „přepičeností“ (neznám vhodnější termín) pro třetí …..
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 29 dub. 2020, 11:59

basa333 píše:......možná bych se u tohoto typu dýmek zamyslel nad tím, jestli ji nemořit na kontrast černým místo hnědým mořidlem ....

Tahle je na kontrast dvakrát mořená Fiebing U.S.M.C Black (... to je ta, která mi přijde lehce do zelena) a po posledním odbroušení černé celoplošně namořená naředěným hnědým Fiebing Tan. Fakt je, že po finálním hnědém mořidle i ty kontrastní tmavé partie získají trochu hnědý nádech. Obecně - mořidla, jejich tónování, přání při míchání versus realita na fajfce, to všechno je disciplína, ve které zatím moc nezářím :think:
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Tapinek » 29 dub. 2020, 13:48

Mido21 píše:...Extrémní nedokonalosti typu "bramborová" hlavička, křivý náustek nebo schody na přechodu krček-náustek se asi nebudou líbit nikomu...

Musim Ti oponovat - jeden takovy vyrobce tu byl... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Syky » 29 dub. 2020, 14:15

Ta dýmka dvoukotlová (nebo jak to nazvat) je teda síla. Chtěl bych vidět někoho z takovýho vercajku kouřit :mryellow: :shock:
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


cron