Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Dejmal » 15 kvě. 2020, 09:28

Paráda :clamp:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 15 kvě. 2020, 11:22

:arrow: bartrachos :arrow: matesek :arrow: Dejmal
Děkuji pánové za pochvalu, člověk je tvor od přírody ješitný a tak drobné slovní podrbání má vysoce motivační účinek :wink:
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Cmunda » 15 kvě. 2020, 11:29

Chtěl jsem napsat precizní práce, ale když už i Žabák se vzmohl jen na devět slov, tak to bude spíše dechberoucí :smile: :clamp:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod basa333 » 15 kvě. 2020, 13:10

fakt nádherná, profi práce :clamp: . gratuluji! přidával jsi černý kontrast?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 15 kvě. 2020, 13:49

basa333 píše:.... přidával jsi černý kontrast?

Oh yes, přidával, 3x Fiebing USMC Black. Ale úplné terno to taky není - kontrast to vytáhne hezky, ale USMC (což je údajně zkratka pro US Marine Corps .. a to lecos vysvětluje) je hodně tmavě modro/zelená. Pokud jí nenecháš pořádně vyzrát, nebo ji nějak nezafixuješ nějakým řiďoučkým šelakem (či jinak, každý nápad je dobrý) tak při následném moření (... v mém případě Fiebing Tan) chytne to základní mořidlo lehce tón do zelena. Není to nic dramatického a kdo to nevidí před leštěním tak to asi nenajde, ale mne to tak úplně nepotěšilo. Zkrátka buď kontrast nějak zafixovat, nebo později použít mořidla na jiné než lihové bázi (já jsem si ten Tan ještě hodně rozředil lihem a dával jsem ho na několik nátěrů v bláhové víře, že dosáhnu sytosti tak akorát, abych kontrast neutlumil). Na předchozí dýmce mi to ta samá kombinace mořidel neudělala ... alespoň né tolik, ale tam byl Black kontrast jen 1x a vrchní Tan byl míň naředěný , tuším taky jenom v jedné vrstvě. Zkrátka pořád je co se učit.

Jo, a dík za pochvalu. O profesionalitě by se asi dalo polemizovat, ale na nadšeného amatéra to snad není tak zlé :-)
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod PoKlaT » 15 kvě. 2020, 15:17

Mido21 píše: zatím poslední tj. třináctý pokus,

:clamp: krásný kousek, za tou se budou chlapi otáčet víc jak za děvčaty :think: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod basa333 » 16 kvě. 2020, 12:57

mido21: stojí za to experimentovat s postupem moření. dělával jsem to někdy tak, že jsem dal jen černé mořidlo, odleštil a navoskoval, pak jsem jemným šmirglem (1000) strhl vosk a dal na to hnědé mořidlo. bohužel je to tak, že co funguje na jednom dřevu, nemusí fungovat na jiném dřevu, takže se někdy musí ledacos opakovat. je to holt rvačka :roll: .
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 19 kvě. 2020, 17:59

Nový týden - nová fajfka :D .

V pondělí jsem si vzal v práci dva dny volna a zavřel jsem se v dílně. Původné záměr byl pokus udělat Cobru s pěkným placatým krkem a výhrůžně vztyčenou hlavou, ale nějak mi měhem pocesu holka ztloustla :-)
Je to můj čtrnáctý kousek a první, kde jsem klížil kroužky na krček hlavičky a ne na náústek. Upřímně, nevím co je lepší - takhle je trochu pakárna vyrobit na hlavičce krček (nesoustružil jsem ho, ale ořízl pod vtračkou trubkovým vrákem a čelní plochu dobrousil), ale zase odpadá flustrující dopasovávání přechodu, tak nevím.. asi to budu střídat. Se světlým dřevem (boxwood) na krčku jsem musel vyřešit kam se svou super originální "half-puňťa" signací (...mrchou jenou pracnou) a nakonec jem ji zapustil do mosazné trubičly (pro optické odělení) do náústku, Uvidíme, jestli se v tím do budoucna zžiju. Dřevo bylo tentokrát bez sebemenšího kazu a ani náústek jsem při ohýbání nezlomil, tak jsem celkem spokojen, kouřit z toho asi půjde, a ostudu to snad taky dělat moc nebude :smoke5:

Tak jako monohokráte předtím - komentáře, nápady nebo konstruktivní kritika jsou vítány.

image_id: 28023 image_id: 28024 image_id: 28025 image_id: 28026 image_id: 28027 image_id: 28028 image_id: 28029 image_id: 28037

P.S. Kámoška konečně došila pytlíčky, hurá...
image_id: 28046
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod BATRACHOS » 19 kvě. 2020, 21:06

Zvládnutá je skvěle! A to dřevo!

... hned na první fotce ale namne působí hrana dole těsně před ohybem, že je lehce nedoleštěná, nebo nějak odřená. Možná je to odlesk na fotce. Ale u takhle precisní práce už holt si člověk vymýšlí i mikroskopické dojmy... To sis na sebe upletl pěkně majstrovský bič! :wink:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Bentley » 20 kvě. 2020, 20:46

Klobouček! Tahle kobra je vymazlená. Nee, na tomhle kousku už nehodlám hledat blešky. No a očka na dně, to je prostě labuž.
V Chotěboři, v Chotěboři, tam si kobry hezky hoří :P
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Dejmal » 21 kvě. 2020, 06:23

:ok: paráda
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod basa333 » 21 kvě. 2020, 07:43

GRATULACE! několik prvních dojmů: trochu tenká stěna na vrcholu hlavičky, ale třeba jen můj dojem. zimostráz nahoře silnější než dole, ale patrně je to plán a jistě to vidíš. trochu nerovnoměrně intenzivní mořidlo, ale to je jen maličkost, stejně se to ohmatá. nádherná dýmka :clamp: .
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod klasik51 » 21 kvě. 2020, 07:55

Pintlichu :plaster: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod basa333 » 21 kvě. 2020, 08:29

to jsou jen první dojmy, které mě bouchly do oka a autor nechť si to promyslí nebo ne. jinak je krásná a kdybych ji měl v ruce, asi bych si toho ani nevšiml. však ji chválím.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 21 kvě. 2020, 09:32

Pánové, vždyť tady pokaždé žadoním o konstruktivní kritiku, tak mám co jsem chtěl a vůbec mne to nepopuzuje nebo nemrzí. Pořád věřím, že tréhované oko starého mazáka z oboru vidí víc, než moje krátkozraké nezkušené čivy a rozumně zformulovaná kritika viditelných nedostatků je pomoc a ne osobní útok. Takže za ni děkuji.

Zimostráz byl tvarovaný s proměnnou tloušťkou určitě úmyslně (rozdíl nahoře vs. dole byl víc než 3mm, to bych omylem opravdu nepřehlédl). Původní dýmka měla vypadat asi takto, ale papír snese ledacos a realita nakonec bývá odlišná (... tedy aspoň v mém podání):
image_id: 28047
Síla stěny na horní hraně je malinko pod 4mm což asi není mnoho, ale směrem dolů se rychle rozšiřuje a já doufám, že přímo na horní hraně se moc tabáku snepálí, aby nějak drasticky trpěla. Říkám si, že když je vrtání přes 45mm hluboké, je to docela slušný kotel na to, aby jej majitel nacpával až po okraj.

Nerovnoměrná intenzita mořidla je spíš nerovnoměrné oleštění na kotouči - holt hand-made a ty hands nejsou zatím tak úplně nejšikovnější, snad se to časem zlepší. S kotoučem (... a spoustou jiných dovedností) zatím trochu bojuju - posledně jsem oblískal do světla všechny hrany dřeva, teď jsem si na hrany dával bach a odnesla to asi nějaká plocha. Na reálném kuse jsem si toho ani nevšiml (... a už nevšimnu, je na cestě k novému majiteli), ale budu se na to soustředit příště, díky za varování.
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků