Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 21 kvě. 2020, 09:35

.....mimochodem - Pokud to je technicky možné, naučte mne prosím někdo vkládat sem do příspěvků obrázky jinak, než nahráváním do galerie (... ze které ani nemám právo je po sobě smazat). Často bych přihodil něco na dokreslení textu a do galerie se mi to dávat nechce.
Ď:
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod basa333 » 21 kvě. 2020, 11:21

ten výkres by mě stál asi stejný čas jako samotná výroba :wink:

jinak sem klidně můžeš vložit obrázky odkudkoli, ale musíš je uložit někam na web a pak sem vložit odkaz. samozřejmě s tím rizikem, že když dojde k problémům s úložištěm, obrázky zmizí, což se v galerii nestane. pokud chceš opravdu nějaký obrázek z galerie vymazat, musí to udělat některý z modů s příslušným oprávněním, takže asi jen jakubové nebo pišta. smysl je právě v tom, aby zůstala zachována kontinuita a nemazaly se věci, na které třeba navazuje další komunikace.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 21 kvě. 2020, 13:34

basa333 píše:ten výkres by mě stál asi stejný čas jako samotná výroba :wink:

...asi rychleji děláš fajfky zatím co já jsem rychlejší v CADu, ostatně - půl života se tím živil :D
Dík za rady s obrázkama, je to tak, jak jsem se obával. Nakonec galerie asi bude ta nejméně bolestivá varianta.
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod basa333 » 21 kvě. 2020, 13:53

ten CAD by asi nebylo to nejhorší, svého času jsem to s ním docela uměl (to je ovšem asi 20 let zpět), ale dost by mně asi vadilo vymýšlet nějaké rozměry a pak je v realitě přeměřovat. stačí maličkost a jsi někde úplně jinde, než jsi chtěl být a co potom? stejně mě nejvíc bavilo vzít špalek a nechat se jím inspirovat, začít prostě brousit jen podle mlhavého záměru. já nejsem moc plánovací typ.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod RottenFox » 21 kvě. 2020, 16:34

Mildo, musíš si to nahrávat do své osobní galerie, a ne té všeobecné.
Tam pak můžeš mazat, upravovat...
(uživatelský panel > spravovat osobní alba)


Jinak ta dýmka je luxusní. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 24 kvě. 2020, 18:33

basa333 píše: ale dost by mně asi vadilo vymýšlet nějaké rozměry a pak je v realitě přeměřovat.....

Mně baví v CADu vymýšlet křivky a tvary (.... pak do nich horko těžko polohovat vrtání mne už tolik nebaví), rozměry z nich nějak vyjdou samy. Návrh vytisknu na papír, ten obstřihnu nůžkama a hledám vhodný špalek (...v mém skromném skladu cca 10 kousků briáru to není zas tak těžká písemka) a pak nejlepší umístění na něm. Obtáhnu ho tužkou, narýsuju osy vrtání a tím končí práce plánovače - od toho momentu se od původního návrhu jenom více či méně vzdaluju. Někdy proto, že něco náčrt neřešil (většinou složitější tvary/plochy přechodů), spoustu vynucených odchylek si vyžádá sám matroš (kresba či kazy), někdy v průběhu tvarování dostanu “lepší” nápad než dříve na papíře, v reálu ale nejvíc nevynucených odchylek jde na vrub nešikovným rukám a slábnoucímu zraku. Takže to s tou systematickou realizací dokonalého plánu asi nebude tak horké. Ty kóty na výkrese si nasázím jen abych si pamatovat jak hluboko mám vrtat, ale na vznikající fajfce určitě nic neměřím a nevyrábím podle kót. Ta by mne asi taky nebavilo.
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod basa333 » 25 kvě. 2020, 08:10

chápu, dělal jsem to podobně, jen jsem si pro ty nejžádanější dýmky udělal šablonky tvaru z překližky. když děláš nějakou dýmku po dvacáté, už ji máš poměrně rychle v ruce.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 26 kvě. 2020, 14:32

basa333 píše:.... když děláš nějakou dýmku po dvacáté, už ji máš poměrně rychle v ruce.

Já jsem zatím ve stádiu, že vše je poprvé a žádný tvar jsem ještě neopakoval, tak raději dopředu kreslím, než any mi později chybělo okolo díry dřevo...
Ale třeba se tam co ty taky jednou dostanu, do přelomové padesáté mi ještě pár (desítek) kousků zbývá :D
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 26 kvě. 2020, 14:59

Patnáctá holka - tentokrát trochu víc do klasiky ... a teprve druhá rovná = pěkná dle kritérií Mr. Klasik51 - dlóóóuhý Canadian (... trochu šmrnclý Cutty, pokud se úhlu hlavy týká) a opět trochu nadstandardně hranatý, pro zábavu při výrobě a (snad) i pro potěchu oka později. Bohužel ze dřeva vykoukly drobné kazy jak na krčku, tak i na levé straně hlavičky v místech, kde ubrat už prostě nešlo a nezbývalo holt než je přiznat. Finální tvar a povrch jsem dělal hned dvakrát - z blbosti. Nedostatek světla při posledním broušení, asi i měkká podložka pod šmirglem a celkový nedostatek soustředění skončili tím, že jsem si otupil / zaoblil ty mé milované hrany na osmihranném profilu hlavičky a tak šel už hotový kontrast / horní mořidlo / olej i leštění do háje a všechno jsem si zopakoval podruhé. Upřímně - ani teď nejsou hrany hlavičky na fotkách skoro vidět, což je škoda, mě se líbí.

Jinak to je moje první dýmka vrtaná na soustruhu - celkem to šlo.
image_id: 28054 image_id: 28055 image_id: 28056 image_id: 28057 image_id: 28058 image_id: 28059 image_id: 28060 image_id: 28061
Naposledy upravil Mido21 dne 26 kvě. 2020, 21:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod matesek » 26 kvě. 2020, 15:07

:arrow: Mido
Seš borec a máš talent a cit. Krásná dýmka,gratuluji :ok:
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Bentley » 26 kvě. 2020, 20:10

:ok: Líbí, se vším všudy :ok: No a místo toho sebemrskání bys měl hrdě napsat, ža ty hrany jsou pečlivě jemně zaoblené schválně, protože ostré hrany se během používání otlučou a ošoupou :wink: :smoke1:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 516
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 26 kvě. 2020, 21:54

:arrow: Bentley:
Ha, ha, pokud to příště po sobě zase zbaběle nepředělám, slibuju že zalžu a budu trvdit, že jedině tak je to spavne a tak to ma byt :lol:
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod MBO » 27 kvě. 2020, 06:53

Tvar dýmky je velice zajímavý a povedený, včetně těch hranek, ale náustek se mi zdá překombinovaný (moc barev, moc druhů materiálů). Vím, že každému se líbí něco jiného. Mně se líbí uměřené dýmky, ale záleží, na jakého zákazníka vlastně míříš.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 27 kvě. 2020, 08:10

:arrow: MBO:
S tím přezdobením máš asi pravdu, moje předchozí pokusy byly umírněnější a měl jsem z nich lepší pocit. Hranici mezi fádním/strohým/nudným na jedné straně a kýčovitě přezdobeným na straně druhé nemá nastavenou každý stejně, ale tahle dýmka je i k té mojí hranici už zatraceně blízko. Vzniklo to tím, že jsem nechtěl dělat pořád stejné dekorace buxusem, ale když jsem do kroužku přidal ještě osobního půlpuňťu jako signaci, v kombinaci s mosazí to už bylo víc než bych si sám přál. Spoustě lidí na FB se to i tak líbí, ale méně by asi bylo lépe.
Díky za koment, zkusím se z toho poučit.
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod MBO » 27 kvě. 2020, 08:32

Teda klobou dolů, bereš to fakt dobře. Tohle bych se chtěl naučit zase já od Tebe. Jinak - v jednoduchosti je krása. Možná nejlepší je, když to vypadá jakoby nic, ale skrývá se za tím hodně umu a práce. :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků