Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

05 led. 2016, 15:30

:arrow: Stam, Zkus na prkénko přiložit hrubý(40) brusný papír a srovnat to tím.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

05 led. 2016, 15:38

Kotouče orovnávám plátkem pilky na železo. Plátek mám v malém držáku a držím to v rukavicích. Když to člověk přiloží blbě a přitlačí, vyrve se mu to z ruky.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

05 led. 2016, 16:30

Díky, pánové :ok: . Hned na první pokus - aldovou metodou. Sice jsem měl jenom 60 grit, ale v pohodě. Akorát jsem měl na sobě fleecovou bundu a to čmejří z kotouče z ní už nedostanu. :D

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

06 led. 2016, 18:00

Všechno parádní kousky jako obvykle :smile: jenom mně se pořád nedaří udělat dýmku, se kterou bych byl spokojený. Vždycky je to trochu nesymetrické a hrozně mi to vadí :D Když už jsme u těch kotoučů... Má někdo zkušenost s hedvábným? Jestli to má cenu kupovat nebo je to škoda peněz :D

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

06 led. 2016, 19:11

Zkušenost s hedvábím nemám, ale záleží co s ním chceš leštit. Doporučení mat. leštících kotoučů a leštěného mat. je dle výrobce kotoučů takovéto: http://www.bruleko.cz/kl_standard.php. Ale myslím, že při výrobě dýmek většina používá pouze molino a flanel.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

06 led. 2016, 20:13

Díky za odpověď. :smile: Jedná se mi rozleštění caurnaubského vosku na dýmce. Jen sem chtěl vědět jestli by hedvábí nebylo ještě lepší než flanel. Ale pokud se flanel použije správně, tak při této konečné úpravě asi ani lepšího výsledku dosáhnout nelze. :D

Re: Výroba dýmek - prezentace výsledků

08 led. 2016, 14:45

Slyšte poobedňajšie slovo administrátora.

Téma táto slúžiť bude pre všemožné a postupy tajné i známe, všakovaké materiály, nástroje pekelné i bezpečné či obrázky ukazujúce postupy výrobné.
Prezentovati výsledky svojej tvorby ráčte na mieste tomto.

Producenti šikovní prevelice budú vlastné témy mati. Výrobcovia najšikovnejší dvaja uže sa o to dostatočne zaslúžili. Pánu Dejmalovi a Peťákovi tam česť a sympatie prejavovati môžete.

Administrátor všakovaké zásahy administrátorské ešte robiti bude, preto témy príslušné meniti - skracovati či predlžovati sa môžu.

Počuli (čítali) ste slovo administrátora. :wink:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

08 led. 2016, 15:11

amen

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

08 led. 2016, 15:58

:ot:
Jak je prosím technicky možné, že už mám ty nové vlákna v oblíbených?
:ot:

Vynikají nápad na rozdělení vláken, bude to přehlednější. :ok:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

08 led. 2016, 18:03

RottenFox píše::ot:
Jak je prosím technicky možné, že už mám ty nové vlákna v oblíbených?

Píše se "ta nová vlákna" (ani to netrvalo dlouho pane profesore) :twisted:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

08 led. 2016, 18:22

:ot:
No jo, no jo, na tohle jsi čekal, co? :lol:
Úplně vidím, jak si tam mneš ruce. :palm: :wink: :mryellow: :ok:
Člověk si jednou jedenkrát rejpne, a už se to s ním veze. :puffy:
:ot:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

08 led. 2016, 20:31

Poprosil bych o radu. Chci si pořídit nějaké leštící kotouče, jak čtu Molino bude asi nejlepší. Jaký průměr kotouče by byl nejlepší?

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

08 led. 2016, 21:28

Vítej na fóru. :puffy:
Tenhle odkaz, který mám uložený ti pomůže ohledně leštění: viewtopic.php?f=1&t=3390&p=380088&hilit=brill#p380088

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

08 led. 2016, 21:45

To záleží na otáčkách motoru, na kterém budeš mít ten kotouč nasazen. Zkrátka záleží na obvodové rychlosti. Třeba tady: http://www.brusivo-luko.cz/cz/sluzby/obvodova-rychlost/ se doporučuje obvodová rychlost pro leštění dřeva a plast. hmot cca 15m/s. Sám používám motor 910 ot/min, kotouč ø220mm, z čehož vychází obvodová rychlost 10,48 m/s a vyhovuje mi to.
Edit
STAM byl rychlejší....

:arrow: Pišta
Děkuji Ti náčelníku :puffy:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

09 led. 2016, 09:09

Také raději leštím měkčíma rychlostma (kolem 11m/s) nejde to tak rychle, ale výsledek je lepší, jak mi ubývají hadráky a tím klesají obvodové rychlosti, zjišťuji, že je to opravdu tak.
Odeslat odpověď