Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Náústky - obecná diskuse

05 bře. 2011, 06:12

já nevím, co vymýšlíte... vrtačku s regulací otáček do svěráku, hadrový kotouč za 100,- a trochu brusné pasty a je to...

Re: Náústky - obecná diskuse

05 bře. 2011, 06:45

No jasně, to tu padlo několikrát, ale Petr se ptá na tuhle brusku, třeba s ní má i brousící úmysly.

Re: Náústky - obecná diskuse

05 bře. 2011, 07:15

nic o tom nepsal, tak jsem chtěl poradit.

Re: Náústky - obecná diskuse

05 bře. 2011, 14:11

Jak rikas,vrtacka do sveraku ,hadrak za kilo ale prosim te porad jakou brusnou pastu?Mam s tim furt problemy. :roll:

Re: Náústky - obecná diskuse

05 bře. 2011, 15:37

littlebull píše:No jasně, to tu padlo několikrát, ale Petr se ptá na tuhle brusku, třeba s ní má i brousící úmysly.


No říkal jsem si, že by nebylo špatný mít doma takovej univerzální nástroj, třeba na přeleštění dýmek(předně), ale i na to, abych mohl občas něco přebrousit(tedy ne briar, protože jsem totální kopyto), ale cokoliv jinýho. Ale jak jsi psal, že by mohl být problém s tou obvodovou rychlostí kotouče což mě vůbec nenapadlo, tak si uvědomuju, že by asi fakt stačilo....
basa333 píše:já nevím, co vymýšlíte... vrtačku s regulací otáček do svěráku, hadrový kotouč za 100,- a trochu brusné pasty a je to...


Prostě sehnat nějakou vrtačku třeba v baumaxu za pár stovek jen na tenhle účel. Nechci si to zbytečně komplikovat... :puffy:

Re: Náústky - obecná diskuse

05 bře. 2011, 16:24

Ja to mám tak, ako píše Basa. Na vŕtačku som v Baumaxe za pár šupov kúpil taký upínací držiak, filcové a handrové kotúčiky, brúsnu a leštiacu pastu (také tehličky vo veľkosti krabičky od cigariet, jedna mastnejšia hnedá - brúsna, druhá suchšia sivá - leštiaca). Vŕtačku mám na ponku v tom držiaku upnutú permanentne. Zájdený náustok sa za pár sekúnd leskne ako psie gule. Leštiacou pastou (skôr taká tvrdšia krieda) na handráku prebehnem celú fajku. Krásne obživne aj bez voskovania :puffy:

Re: Náústky - obecná diskuse

05 bře. 2011, 16:57

:arrow: Cifro
Nebolo to náhodou ako sada? filcový, handrový kotúč a dve pasty? Ak hej, tak presne to mám aj ja, za pár korún to spraví výbornú službu. (a samozrejme bazmek na upnutie do vŕtačky)
akurát ten držiak mám plastový(nyšt moc) tatko nechce pustiť kovový.. a mám túto vŕtačku http://www.einhell.cz/detail64954/elekt ... nhell-blue
v hornbachu ju mali za 500

Re: Náústky - obecná diskuse

05 bře. 2011, 18:53

Presne tá sada to je. Myslím že som to kúpil na tvoje doporučenie, alebo mi to niekto posielal poštou, už si nepametám. Neskôr som ešte nejaké kotúčiky dokupoval. Ten držiak mám z alumínia. Upne sa do toho vŕtačka a celé sa to prišróbuje k stolu ako mlynček na mak. Vŕtačka je na ležato :puffy:

Re: Náústky - obecná diskuse

05 bře. 2011, 18:55

Díky pánové. Co nejdřív to začnu shánět. :ok:

Re: Náústky - obecná diskuse

05 bře. 2011, 21:49

:arrow: Sobpeta
Tak tá sada, čo sme s Cifrom spomínali by mala byť táto
http://www.vltava2000.cz/shopelnas/good ... i-set.html
a takisto som ju kupoval v hornbachu za menšiu cenu.. cca 250,-

Re: Náústky - obecná diskuse

06 bře. 2011, 06:57

Je to ona. + takýto stojan na vŕtačku:
http://www.vltava2000.cz/shopelnas/good ... k-alu.html

Re: Náústky - obecná diskuse

09 úno. 2012, 13:00

Tak mám další "vynález"! Mám jednu Jirsovku s prokousaným náústkem - dírka se udělala nahoře, hned za hranicí skusu... a normálně jsem zjistil, že mi to vyhovuje - je to jako kdybyste měli P-lip s výhybkou! Můžete si hrát se směrováním kouře. Jazykem třeba ucpete ten původní otvor a máte čistej P-lip. Ta dírka se dá ucpat horním rtem a máte klasiku. Taktéž můžete to směrovat v různejch poměrech :-D Nebo třeba používáte klasiku a dírku necháte mimo rty venku a přisáváte chladnej vzduch zvenku... prostě kombinací hafo... Opravdu zážitek :smoke5: Přemýšlím, že bych si i do ostatních náústků nadělal dírky. Ale vsadím se, že to už někdo vyrábí a má to nějaký parádní obchodní název ... :think:

Re: Náústky - obecná diskuse

09 úno. 2012, 13:10

:arrow: Standulín
Jop to máš recht :lol:
http://www.tabak-doutniky-dymky.cz/vypis/520/dymky_amphora
Akorát ty jsi to dovedl k dokonalosti tou kombinací p-lip a Fishtail :lol: :lol:

Re: Náústky - obecná diskuse

10 úno. 2012, 08:23

Mnojo, vážně... Ale ta Amphora jsou břídilové!!! Já to přisávání mám jenom jako takovej bonus a ne hlavní funkčnost... :-D

Re: Náústky - obecná diskuse

15 úno. 2012, 10:00

Standulin píše:vsadím se, že to už někdo vyrábí a má to nějaký parádní obchodní název ... :think:

Zcela správně - dřív než Amphora, už ve třicátejch letech, Kaywoodie něco podobného vyráběl jako Kaywoodie Carburetor
Odeslat odpověď